Skocz do zawartości

Karta WiFi idealna pod Snow 32/64


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kluczyk pod USB byłby bardziej uniwersalny niż ten Access Point. Ale faktycznie cena nie wygórowana - zresztą to TP (boje się z tym że sygnał nie będzie trzymał, jak to ludzie narzekają na tej firmy karty WiFi)

 

Wątpię abym otrzymał w szczególności na USB 300. Ale przy poprzedniej karcie (tej nie kompatybilnej) prędkości były bardzo wysokie. Super trzymała wysoki sygnał non stop w statusie 300Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie **zet120** chodzi o moc sygnału. Mimo tego iż byłem w drugim pokoju. Dla porównania iPhone po przejściu do drugiego pokoju już praktycznie gubi sygnał. Wina też leży w tym iż ruter jest w drewnianym regale, który wygłusza sygnał.

Aha dodam iż jak sprawdzałem sprawność tej karty Wi-Fi zanim znalazłem dobre sterowniki pod Winde. Sprawdziłem też u znajomego. To karta potrafiła znaleźć sygnał ruterka wifi mimo odstępu (ja na 1 piętrze znajomy na 3 i do tego 4 okna w bok) - tutaj se ścianami nie było problemu.

 

Kopiowałem pliki na notek, jak pomagałem postawić na niego system - z tym że miał cienką G. Transfer w granicy 20. Widzę iż o tym już pisałeś. Gdzie kopiowanie plików iHack-iPhone to rząd do 10Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie **zet120** chodzi o moc sygnału.

To N-ka paradoksalnie wcale nie musi pomóc... Lepiej może się sprawdzić zwykła karta B/G z dobrą zewnętrzną anteną 5dbi lub jakimś malutkim panelem.

 

N-ka wcale nie będzie miała powalających transferów... a jeśli jest problem z jakością sygnału, to może wręcz działać wolniej niż maximum G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. wcale nie musi.

 

D-Link DWA-160 Karta USB WiFi 300Mbps 2.4-5Ghz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1017748663

rev A2

 

ze strony D-Link'a mam sterowniki pod MAC'a tylko że pod REV A

http://www.dlink.com/products/?tab=3&pid=DWA-160&rev=DWA-160

 

za to do REV B pod Mac;a nic nie ma

http://www.dlink.com/products/?tab=3&pid=DWA-160&rev=DWA-160_revB

 

Tak jak podawałem wyżej jest on na chipsecie rt2870 więc drivery znajda się na stronie ralinka.

 

Napisałem na forum D-Linka o dokładną adnotacje co do tych driverów czy jest to 10.6 czy może 10.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu ciekaw jestem transferów osiąganych w standardzie "n" :evil:

Router N - MacBookPro3,1 z kartą N - realne transfery = 20Mb/s

Tyko tu podejrzewam że wąskim gardłem może być sama karta w macbooku - generalnie dość stara, bo sprzęt w routerze powinien dobijać na mostach radiowych do 150-180Mb realnego transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miniPCI-E na PIC-E - mam 1 złącze które jest zajęte przez dźwiękówkę. Konieczne byłoby miniPCI-E na PCI.

 

Ale tak patrząc co dzieje się z WiFi. Czy Apple coś wydał od siebie? Jakieś karty w standardzie N? Natywnie działającą w systemie.

 

Albo przestać bawić się i kupić Access Point N (jak doradzał **314TeR**) lub w ostateczności jakąś karta PCI w standardzie G obsługiwane natywnie w 64 bitach.

 

//

 

A powiedźcie mi co z Apple Airport Express. Czy po podpięciu komputerka pod gniazdo ethernetowe może służyć jako access point, przez którego połączę się z domowym ruterem wifi, a port ethernetowy pozwoli mi wymieniać normalnie dane?

 

mac_express_2.jpg

 

Znalazłem aukcje za grosze w porównaniu do oficjalnej ceny sklepowej -

http://www.allegro.pl/item1049049662_airport_express_itunes_przez_wi_fi_okazja.html 

 

Zapytałem jeszcze właściciela z jakim jest to gniazdem sieciowym czy to może z US, gdzie konieczna będzie przejściówka. Trzeba pamiętać iż jest ona w standardzie G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kupujesz AP w standardzie G, jak możesz kupić zwykłą kartę G na PCI czy PCI-E. Z tego co pamiętam zależało Ci na N... Jeśli rewidujesz swoje wymagania to poszukaj np WRT54G w wersjach 1.0-4.0 lub WRT54GL - to jest jeden z najbardziej stabilnych plastikowych routerów... może nie wymiata, ale stabilne 15Mb/s wydoli i jest na niego alternatywny soft rozszerzający bardzo funkcjonalność, i najważniejsze - nie wiesza się.

 

Zapytałem jeszcze właściciela z jakim jest to gniazdem sieciowym czy to może z US, gdzie konieczna będzie przejściówka.

Nie trzeba... ten dinks z wtykiem euro możesz dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.