Skocz do zawartości

Karta WiFi idealna pod Snow 32/64


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wg mnie najbezpieczniejsze będzie kupno oryginalnego AirPort'a, można go dostać na allegro np takiego:

http://allegro.pl/item1169195039_airport_extreme_model_a1027.html

 

Ten model jest na Mini PCI czy na Mini PCI-e? Wygląda na Mini PCI wiec bez problemu będzie można dokupić przejściówkę :)

 

A antena jest w środku czy trzeba jakąś zewnętrzną podłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wymieniałem kartę sieciową w moim laptopie. Testowałem 2 karty oparte na broadcomach, obie działały:

 

1. HP BCM94311MCG

Obsługiwane sieci: a/b/g

Cena na allegro za sprawną, używaną: około 20zł, ale nawet zdarzają się za 10. Popularna i łatwo dostępna.

Działa bez problemu zarówno w 32 jak i 64 bitach. Nie wymaga żadnych popychaczy.

Profil systemu:

en1: 
 Typ karty:	Karta bezprzewodowa innego producenta
 Obsługiwane tryby PHY:	802.11 a/b/g
 Obsługiwane kanały:	1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140

 

lspci -nnv:

02:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4312 802.11a/b/g [14e4] (rev 01) 
Subsystem: Hewlett-Packard Company Broadcom 802.11a/b/g WLAN [103c] 
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 16
Memory at f3000000 (32-bit, non-prefetchable) 
Capabilities: [40] Power Management version 2
Capabilities: [58] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit- Queue=0/0 Enable+
Capabilities: [d0] Express Legacy Endpoint, MSI 00
Capabilities: [100] #14e4

 

2. Dell 1505 (BCM94321MC)

Obsługiwane sieci: a/b/g/n

Cena na allegro za sprawną, używaną: około 40zł. Jest trudniej dostępna niż BCM94311.

Działa bez problemu zarówno w 32 jak i 64 bitach. Nie wymaga żadnych popychaczy.

Profil systemu:

en1: 
 Typ karty:	Karta bezprzewodowa innego producenta
 Obsługiwane tryby PHY:	802.11 a/b/g/n
 Obsługiwane kanały:	1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 149, 153, 157, 161, 165
 Budzenie przy dostępie bezprzewodowym:	Obsługiwany

 

lspci -nnv:

02:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4328 802.11a/b/g/n [14e4] (rev 03) 
Subsystem: Dell Wireless 1500 Draft 802.11n WLAN Mini-card [1028] 
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 16
Memory at f3000000 (64-bit, non-prefetchable) 
Memory at f0000000 (64-bit, prefetchable) 
Capabilities: [40] Power Management version 2
Capabilities: [58] Vendor Specific Information <?> 
Capabilities: [e8] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit+ Queue=0/0 Enable+
Capabilities: [d0] Express Endpoint, MSI 00
Capabilities: [100] #14e4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Ralinka RT2571 na USB, ale pozostawiał wiele do życzenia.

Nie dość, że musiałem doinstalować dodatkowe kexty, to nie działał jako airport i łączył się tylko dzięki specjalnej aplikacji.

 

Zasięg też nie był najlepszy. Wystarczyła jedna ściana i odległość 7 metrów by tracił pakiety. Na dellu 1505 mam pełny zasięg.

Przypuszczam, że to była wina raczej modułu, niż samego chipu, ale moim zdaniem znacznie lepiej wymienić kartę, jeśli ma się taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus WL-138g odpada :/

Tu lepiej uważać na szczegóły bo Asus WL-138g w ogóle nie działa pod OSX. Działa tylko i wyłącznie v2 (inny chipset).

Nieprawdą jest, że nie działa z Linksys'ami. Być może jest jakiś problem z konkretnym modelem (jakim?), ale nie należy od razu uogólniać. Z takim działa bez problemu:

http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/WRT160N

 

Cyba ze macie jakas propozycje b/g lub b/g/n USB/PCI dzialajaca w 64 bitach najlepiej jako AirPort.

Żadna sieciówka na USB nie będzie działać jako AirPort. Więc szukać warto tylko tych na PCI.

Niestety poza wspomnianym już wyżej Asus'em, nie widziałem w sprzedaży innej ciekawej opcji na PCI. Na miniPCI-e jest lepiej, więc może jednak jakaś przejściówka była lepszym krokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://szukaj.dell.pl/1/2/1806-european-dell-wireless-1505-802-11-a-g-n-minicard-kit.html

Takie coś znalazłem, na pci-e. Jest to ten sam dell, który u mnie działa na laptopie jako airport, z przejściówką i anteną. Prawdopodobnie można złożyć takie coś samemu za kilka razy mniejszą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, to w PCI-E siedzi muzyka - PCI-E x1 jedno. Za to pewnie nigdy nie wykorzystam razem 3 łącza PCI-E x16. Co do dwóch, jak tak dalej będzie z osiągami dla nVidia to pewnie zrobię hybrydowe SLI.

 

Tak z ciekawości. Czy robią coś poza GPU dla PCI-E x16? Może robią karty ethernetowe i jakieś kontrolery, ale czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to PCI-E x1 jest kompatybilne z PCI-E x16

Zgadza się. A nawet więcej. Każda karta PCI-E wolniejsza pasuje do swojego i dodatkowo każdego większego slotu. Czyli karta PCI-E 1x pasuje do slotów 1x, 4x, 8x, 16x.

Karta PCI-E 4x pasuje do slotów 4x, 8x, 16x. i.t.d.

W drugą stronę jest to niestety technicznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugą stronę jest to niestety technicznie niemożliwe.

Nie do końca ;-)

Tak naprawdę chodzi o fizyczny rodzaj złącza. Producenci aby zachować uniwersalność praktycznie nie stosują złączy PCI-E w wymiarach 4x i 8x, co się przekłada że na płycie masz złącze PCI-E mechanicznie 16x ale elektrycznie 4x. Tak może być i ba, karta VGA PCI-E 16x włożona w taki slot będzie działać, ale na tylko 4-rech liniach PCI-E.

 

Reasumując, jeśli kartę jesteś w stanie włożyć w slot PCI-E to będzie działać... może nie zawsze z pełną prędkością ale będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie podobne pytanie odnosnie TP-Link TL-WN551G

 

Zero problemow po dodaniu AtherosFix.kext. 32&64 bit, dziala po wybudzeniu....

 

Zakupiłem ostatnio tę kartę i mam problem w 64 bit. Po dodaniu AtherosFix.kext (znaleziony na InsanelyMac) do E/E karta działa tylko w 32 bit :/

Mógłbyś mi podesłać plik AtherosFix.kext, którego używasz?

 

EDIT:

Udało mi się uruchomić kartę w 64 bit po dodaniu flagi "arch=x86_64" w pliku com.apple.Boot.plist :)

Sprawdzę jeszcze raz czy to było przyczyną ale najważniejsze, że działa!

 

EDIT2:

Karta działa tez bez "arch=x86_64" :) w sumie to nie wiem co bylo nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem adapter mini PCI-E na PCI-E. Produkuje to mikrotik i powinien być dostępny (do zamówienia) u naszych polskich dystrybutorów tej firmy. Włożyć w niego oryginalną kartę apple'a i gotowe. :->

 

A tutaj link do strony producenta:

http://www.routerboard.com/pricelist.php?showProduct=77

 

Cena nie wygórowana 14$ - u nas powinien kosztować 50-60zł max.

135_l.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukasz

Nie, ja nie szukam... przeglądałem ofertę i wpadł mi ten adapter w oczy, a pamiętałem że dyskutowaliśmy o czymś takim jako alternatywie dla kart desktopowych, ale ten adapter z Twojego linku wydaje się jeszcze ciekawszy, i ma już złącza do anten (pigtail'e) + antenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie będę zmuszony przesiąść się wraz z moim blaszakiem na internet bezprzewodowy (WiFi) więc chciałbym zapytać Was o radę czy lepszym wyjściem będzie zakup tego zestawu:

http://allegro.pl/karta-wifi-dell-1505-apple-airport-extreme-802-1n-i1351889633.html

http://allegro.pl/adapter-wifi-mini-pci-e-na-pci-e-3-anteny-kp13-i1295985227.html

czy kompletny laik jakim jestem będzie potrafił przymocować kabelki od antenek do sieciówki czy po prostu kupić coś na USB w stylu

http://bitcomputer.pl/product.php?id=5316

.

Zależy mi na dobrym odbiorze sygnału oraz niewielkich stratach na mocy łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1. HP BCM94311MCG

Obsługiwane sieci: a/b/g

Cena na allegro za sprawną, używaną: około 20zł, ale nawet zdarzają się za 10. Popularna i łatwo dostępna.

Działa bez problemu zarówno w 32 jak i 64 bitach. Nie wymaga żadnych popychaczy.

A jak jest po podmienieniu tej karty na windowsie? Na 7 konkretnie, sprawdzałeś czy działa jak trzeba?

Spadnie zasięg/prędkość w stosunku do oryginalnego Intela 5100 AGM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybką odpowiedź, ale mam jeszcze jedno ale:

W tym intelu do karty podłączam dwa kabelki (dwie anteny? - związane chyba z obsługą n?) - na n mi nie zależy, ale na zdjęciach

http://allegro.pl/show_item.php?item=1444051054

wydaje mi się że ma tylko jedno gniazdo do antenki - czy zasięg w standardzie g może/powinien spaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.