Skocz do zawartości

Aktualizacja OSX Yosemite - 10.10.3


Rekomendowane odpowiedzi

Jest już do pobrania.

 

Najważniejszą nowością w 10.10.3 jest aplikacja Photos zastępująca dotychczasowe iPhoto i Aperature.

 

Poniżej pełna lista zmian po Angielsku:

 

The OS X Yosemite 10.10.3 update includes the new Photos app and improves the stability, compatibility, and security of your Mac.

With Photos you can:

    Browse your photos by time and location in Moments, Collections, and Years views
    Navigate your library using convenient Photos, Shared, Albums, and Projects tabs
    Store all of your photos and videos in iCloud Photo Library in their original format and in full resolution
    Access your photos and videos stored in iCloud Photo Library from your Mac, iPhone, iPad, or iCloud.com with any web browser
    Perfect your photos with powerful and easy-to-use editing tools that optimize with a single click or slider, or allow precise adjustments with detailed controls
    Create professional-quality photo books with simplified bookmaking tools, new Apple-designed themes, and new square book formats
    Purchase prints in new square and panoramic sizes

It’s easy to upgrade your iPhoto library to Photos - just launch the app to get started. To learn more about Photos, please visit: http://www.apple.com/osx/photos/

This update also includes the following improvements:

    Adds over 300 new Emoji characters
    Adds Spotlight suggestions to Look up
    Prevents Safari from saving website favicon URLs used in Private Browsing
    Improves stability and security in Safari
    Improves WiFi performance and connectivity in various usage scenarios
    Improves compatibility with captive Wi-Fi network environments
    Fixes an issue that may cause Bluetooth devices to disconnect
    Improves screen sharing reliability

 

 

Aktualizację można poprać z Mac App Store lub w formie pliku do aktualizacji offline stąd:

Combo: https://support.apple.com/kb/DL1804?locale=pl_PL

Delta: https://support.apple.com/kb/DL1805?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo na systemowych driverach schrzaniło się wykrywanie mojej karty graficznej. Zamiast GTX 650 1024 MB mam NVIDIA Chip Model 256 MB, ale QE/CL działa. Oczywiście na web driverach wszystko jest OK. Przy wcześniejszych wersjach systemu problemu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo na systemowych driverach schrzaniło się wykrywanie mojej karty graficznej. Zamiast GTX 650 1024 MB mam NVIDIA Chip Model 256 MB, ale QE/CL działa. Oczywiście na web driverach wszystko jest OK. Przy wcześniejszych wersjach systemu problemu nie zauważyłem.

Na gtx660 też tak miałem. Niby działała ale tylko 30fps w cinebench więc nie do końca jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 770 po aktualizacji do 10.10.3 i sterowników od "zielinych" odpowiada czarnym ekranem.

 

Masakra!

 

Jestem zwyczajnie wściekły bo zrobiłem aktualizacje na głównym a nie na kopii zapasowej aby upewnić się czy wszystko działa.

Męczą mnie już te aktualizacje. Niby jest ok, niby sprzęt odpowiedni aż pojawia się 10.10 i wszystko szlak trafia.

Odtwarzam z TM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mało kto już używa platformy P55, ale piszę co się dzieje po updacie... Ponieważ używam QE-CI Exotic patcha via Clover i VoodooHDA, nie muszę nic grzebać po uaktualnieniu. System zrobił się szybki i responsywny i wszystko działa. Uruchamia się i zamyka szybciej. Być może ma na to wpływ nowy Clover (3193), który przy okazji zainstalowałem. Po instalacji i konfiguracji, okazało się że mam ethernet builtin=yes, a to oznacza że wreszcie mogę logować się w AppStore! Przy okazji ciekawostka: nowy Clover nie chciał uruchamiać kextów z EFI/CLOVER/kexts. Po zmianie w config.plist, domyślnego wpisu: SystemParameters/InjectsKexts---->String---->Detect na: SystemParameters/InjectKexts---->Boolean---->YES, kexty zaczęły się uruchamiać! Wiem że ludzie mieli z tym problem, a ktoś napisał że że takie wpisy, to tylko w starym Cloverze. Jak widać jest to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini; no dobra, napisałeś, a ja przeczytałem i dlatego to napisałem: jeżeli przyjąć że 'or' znaczy 'albo' to jest to nieprawda! Bo u mnie, 

 

<key>InjectKexts<key>

<string>Detect/YES</string>  

 

nie zadziałał, a

 

<key>InjectKexts<key>

<true/>          

 

zadziałał... 'or' można różnie zinterpretować i dlatego mając hamaca, trzeba kombinować na różne sposoby. A taki "drobiazg" może mieć wpływ na podstawowe działanie Clovera. Koniec offtopicu, amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo GTX770 i black screen, ładnie zrobili kurde tą aktualizację.

 

/System/Library/Extensions/AppleGraphicsControl.kext/Contents/PlugIns/AppleGraphicsDevicePolicy.kext/Contents/Info.plist
Mac-F60DEB81FF30ACF6 = Config1 zmienić na Mac-F60DEB81FF30ACF6 = none

 

To jest id dla MacPro6,1.

 

EDIT: Poniżej identyfikacje, które mają przypisany ConfigX, zmieniamy tą wartość na "none"

			<key>ConfigMap</key>
			<dict>
				<key>Mac-00BE6ED71E35EB86</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-031B6874CF7F642A</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-189A3D4F975D5FFC</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-27ADBB7B4CEE8E61</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-35C1E88140C3E6CF</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-42FD25EABCABB274</key> - iMac15,1
				<string>Config2</string>
				<key>Mac-4B7AC7E43945597E</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-77EB7D7DAF985301</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-7DF21CB3ED6977E5</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-81E3E92DD6088272</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-C3EC7CD22292981F</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-C9CF552659EA9913</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-F221BEC8</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-F221DCC8</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-F42C88C8</key>
				<string>none</string>
				<key>Mac-F60DEB81FF30ACF6</key> - MacPro6,1
				<string>Config1</string>
				<key>Mac-FA842E06C61E91C5</key> - iMac15,2
				<string>Config2</string>
				<key>Mac-FC02E91DDD3FA6A4</key>
				<string>none</string>
			</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W App Store jest aktualizacja "uzupełniająca aktualizację 10.10.3".

"Uaktualnienie rozwiązuje problem ze sterownikiem wideo, który mógł uniemożliwiać uruchamianie Maca z zainstalowanymi niektórymi programami do przechwytywania wideo".

 

Czy ktoś już to zainstalował? Nie powoduje problemów ze sterami webowymi?

 

Instalować? Czy lepiej odpuścić?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Jak wygląda sprawa z Wi-Fi po ostatniej aktualizacji? Nadal problemy/naprawili/napsuli więcej? Z powodu Wi-Fi właśnie i lipnego Ethernetu musiałem wrócić na Windowsa, na którym Airport śmiga perfekcyjnie. 

Prosiłbym jeszcze o wypowiedzenie się użytkowników z HD 4600. Działa czy zepsuli coś?

Zbliża się sesja, po sesji wakacje, postawiłbym sobie chętnie OS X. Przy okazji kusi wymiana mobasa na ASRocka H81M, bo DVI, ALC 892, brak blokad MSR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.