Skocz do zawartości

Niepoprawne wyświetlanie obrazu po wczytaniu kextu AppleIntelSNBGraphicsFB


MacOsikX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Została kupiona matryca zamienna. Podczas wymiany na podobny model w jednym z systemów operacyjnych ekran ma ciemne odcienie, tak jakby był przygaszony (Mac OS X Mavericks). Powyżej kąta 90 stopni, ekran zaczyna wyświetlać w negatywie. Matryca jest typu LED, podświetlenie ma sprawne. Na pozostałych systemach (Windows, Linux) matryca działa poprawnie, nie ma negatywu, pod katem wyższym niż 90 stopni, świeci jak jej poprzednik. Karta graficzna to Intel HD 3000 wbudowana, Procesor Intel Core i3, drugiej Generacji (2011 rok).  Po usunięciu rozszerzenia jadra Mac OS X (AppleIntelSNBGraphicsFB) ze startu matryca wyświetla poprawnie z pełną jasnością, bez defektu negatywu, ale bez akceleracji i natywnej rozdzielczości. Poprzednia matryca - LTN156AT19-001, zamiennik LTN156AT19-803.

 

Bardzo prosze o pomoc (szczególnie od Oswaldini-ego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem :( Wygląda na to ze kext odczytuje informacje z edid w nie taki sposób jak powinien, albo Framebuffer nie chce współpracować z monitorem. Zastosowywałem już takie metody jak - zmiana id karty graficznej, monitora ale za każdym razem nie chciał wtedy się załadować kext SNB. Co dziwo w Linuksie świeci ładnie i w Windowsie tez, czyżby to oznacza ze system przekłamuje EDID monitora ?

 

Wie ktoś jak wydobyć EDID w Ubuntu ? Sprobuję jeszcze taka metoda, wstrzykne do Clovera, moze podzala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, modowanie EDID na macbook'a pro i dodanie wlasnego DispalyVendor'u nic nie pomoglo. Mysle ze winowajcą jest ten framebuffer SNB. Ktos wie jak go modyfikowac? Moze bym poskubal w kodzie i cos wymyslil z nim, aby dopasowac go pod moj wlasny ekran. Mysle ze monitor zle wyswietla poniwaz sygnal sterujacy krystalami jest niepelny i powstaje pół-polaryzacja. Załączam obrazek, o co kaman :D

TN1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, bo generalnie nie wiadomo co jest przyczyną... wiemy tylko, że jak "ubijasz" akcelerację to matryca zaczyna świecić prawidłowo.

 

Na poprzedniej (starej) matrycy było OK?

 

PS Kalibracja absolutnie niczego nie da, matryca wpierw musi prawidłowo świecić aby można było przystąpić do kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej wszytko bylo ok, świeciła jak należy bez żadnych modyfikacji czy dodawaniu własnego EDID. Patrzyłem datasheety tych matryc i zobaczyłem jedna różnice - Ltn156at19-001 (stara) miała złącze lvds 6 bitowe natomiast nowa Ltn156AT19-801 ma wejście lvds 8 bitowe. Moze to jest przyczyną ? Może framebuffer nie rozpoznaje tego złącza, i stosuje ustwienia do lvds 6 bitowego? Tutaj zamieszczam link do danych o matrycy: http://www.panelook.com/LTN156AT19-801_SAMSUNG_15.6_LCM_overview_18881.html

 

A tutaj dane o matrycy z Macbooka (dla porównania ze zgodnoscią):

http://www.panelook.com/LP133WX3-TLA6_LG%20Display_13.3_LCM_overview_11917.html

 

 

Czy można sprawić, aby OS X identyfikował wbudowana matryce jako telewizor, monitor lub wyświetlacz zewnętrzny (spdisplays_display)? Jak to zrobić?

 

Nie ma raczej sensu, żeby w ten sposób dzielić tematy, niech w jednym będzie wszystko od początku do końca.

Połączyłem.

MKjanek32

 

 

Ktoś coś wie jak to zrobić ? :( Oswaldini, 314TeR pomóżcie, juz walczę 2 miesiace z tym dziadostwem i nadal kombinuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam pomysłu... problem jest bardzo specyficzny i hgw czemu tak się dzieje. Może paradoksalnie grafika czy układy na mobo nie są dostosowane w 100% do obsługi matrycy 8-mio bitowej, a tylko do 6-ścio bitowej.

 

Z tego co mi się kojarzy, to macbooki z HD4000 miały tylko matryce TN, a one wszystkie są na 100% 6-ścio bitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Może tak być, ze mac os x jest przystosowany tylko do takich matryc 6 bitowych. Zastanawiam się, czy są jakieś sztuczki aby dostosować sterowniki intela hd 3000 do takich matryc. Btw. czemu jak zaznacze w cloverze opcje "inject Intel" nie wyświetla mi się obraz poprawnie, tylko takie szare paski z przechodzące w białe, lub odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.