Skocz do zawartości

Czytnik kart- wbudowany hub usb.


Bialybst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czytnikiem kart. Jest to wbudowany czytnik razem z hubem usb 2.0 i 3.0. http://www.awd-it.co.uk/icy-box-ib-863-b-5.25-card-reader-with-esata-usb3.0.html dokładnie coś takiego. Probowałem aktywować go za pomocą Anycardreader.kext, jak również http://www.tonymacx86.com/customization/74471-how-make-generic-driver-any-card-reader.html za pomoca tego poradnika. Generalnie problem rozbija się ze nie jestem w stanie zlokalizowac który port usb w moim raporcie systemowym to ten czytnik. 

 

http://pho.to/9Mw9Z tutaj screen z mojego raportu systemowego. Moze ktoś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytnik jest podpinany przez USB? Jak tak, to powinien działać bez jakiegokolwiek popychania. Jak nie działa, to bym zainteresował się czy w ogóle i czy poprawnie działają porty USB.

 

Aby zidentyfikować czy czytnik jest podpięty to po odpięciu/podpięciu jeszcze raz zobacz czy nie znikło/pojawiło się stosowne urządzenie w profilu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę to ten front panel to same przedłużacze podpinane pod mobo - co za tym idzie powinien działać od kopa. Czy na Win lub Linuxie działa ?

 

Dwa razy zdarzyło mi się, że nie działały:

1. hub USB - pod Win OK, na hacku i prawdziwym maku nie działał

2. czytnik kart SD/CF - działał z mega opóźnieniem lub nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest dokladnie tak jak piszesz. Jest on podpiety pod usb na płycie głownej. Na windowsie działał normlanie, podczas bootowania wiadac ze tez działa bo sie swieci dioda. Dopiero po zalogowaniu sie do OSX gasnie i przestaje działać. Mecze sie z tym juz z 2 tyg i nic:/ Moze mi ktoś podrzucic applestorgedrivers.kext czysty bez zadnych edycji. Moze ruszy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienem coś zmienić w config.plist. W sekcji Devices>USB:

-addclockId -YES

-Fix ownership- yes

-High Current- no

-Inject- yes

 

W sekcji boot

- #arguments -v arch=i386 slide=0 darwake=0

- arguments - kext-dev-mode=1

 

Mało sie znam na hackach ale wyadje mi sie ze moze mieć to jakiś zwiazek, a boje sie grzebać zeby sobie działajacego systemu nie popsuć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czytnik Icybox IB-868. Raczej wyglada to tak jakby zasilanie siadało w momencie zalogowania sie do OSX. Podczas bootowania czytnik działa poprawnie, dioda od zasilania swieci. http://www.awd-it.co.uk/icy-box-ib-863-b-5.25-card-reader-with-esata-usb3.0.html?gclid=Cj0KEQjwyoCrBRCl-aa97pKX_t8BEiQAbrs_9NSZoa9l6Kwdk5kHcExGXrW3ZkGuIG0Q8XDE7-8evokaAhnB8P8HAQ To jest dokladnie cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym to najpierw przetestowac na "zapasowym" configu zanim zaczne coś zmieniac w obecnym. Nie chciałbym stanąć w momencie w ktorym klawiatura i mysz mi przestana działać (sa podpiete pod usb) i nie bede mogł wrocić do poprzednich ustawień. Pytanie brzmi jak podmieniac config.plist zeby moc w razie niepowodzenia wrocic do poprzedniego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowna -Gigabyte Z87X-UD3H (Intel Z87)

Procesor - Intel i7 4770K - (4 x 3.5 GHZ) - Haswell 

Karta sieciowa-  Intel® Ethernet Connection I217-V

WIFI- TL- WDN4800 WIFI

karta dzwiekowa to Realtek ALC898

Dyski twarde -Seagate ST1000DM ST1000DM003-1CH1

SDD-  Samsung SSD 840 PRO Seri SCSI Disk Device

RAM-Corsair Vengeance 16GB PC3-12800 1600 MHz (2x8GB)

DVD- TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SCSI CdRom Device (samsung)

Zasilacz -Corsair RM 550W (Modular) PSU - Silent

Czytnik kart - Advanced Internal Card Reader 50-in-1  Icybox

Karta graficzna- zintegorwana Intel hd 4600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ wszystko smiga! zrobilem dokladnie tak jak w tym poradniku :

UPDATE 2 April 21st, 2013

Awsome news! (not so new, as a matter of fact)
Forum member Zenith432 has created a GenericUSBXHCI.kext that makes Intel Z77 usb hub controller working properly without all the editing work above reported. And more: GenericUSBXHCI.kext makes my ASMedia usb 3 controller working, as well.

  • Download "Binaries v.1.1.4" from his thread
  • Remove any kext installed to make (partially?) usb 3.0 working from System/Library/Extensions (in my case CalDigitUSBxHCI.kext and CalDigitFastIO.kext)
  • Install GenericUSBXHCI.kext with Kext Utility or whatever you like
  • Show hidden files typing in terminal window  defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE then press enter and type killall Finder and press enter again
  • Paste xhcdump in /usr/local/bin
  • Repair permissions and rebuilt cache
  • Hide hidden files typing in terminal window defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE then press enter and typekillall Finder and press enter again
  • Reboot

http://www.insanelymac.com/forum/topic/301638-usb-3-ports-not-working/page-2

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.