Skocz do zawartości

Acer Aspire V3-571G Instalator nie uruchamia się + config.plist


Dark Cloud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem instalkę wg poradnika na forum. Jednakże nie ustawiałem config.plist, bo nie wiedziałem kompletnie co należy tam wpisać. Oprócz tego, nie startuje instalator. Po odpaleniu Clovera, wybieram instalator w verbose mode i nic się nie pokazuje. Podejrzewam, że to właśnie przez config.plist. Byłbym wdzięczny za podanie mi mniej więcej ustawień jakie mam w nim wprowadzić i oczywiście na inne pomysły rozwiązania problemu. Specyfikacja:

 

1. Acer Aspire V3-571G

2. Intel Core i5-3230M

3. Intel HM77 04

4. -

5. Intel HD Graphics 4000 

    Nvidia GeForce 710M 

    1366x768

6. Realtek ALC296

7. Broadcom NetLink BCM57785

8. Atheros AR5BWB222

9. 1 dysk 3 partycje / SATA

10. Mysz bezprzewodowa USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować Yosemite z Hackintosh Zone (tylko to mi startuje). Instalator startuje bez żadnych bootflag i bez problemu się instaluje. Natomiast po ponownym uruchomieniu komputera, w pewnym momencie zacina się ładowanie i nic dalej - zarówno pod Cloverem jak i Chameleonem. Zauważyłem duuuuuużo wierszy z napisem "family specific matching fails". Mam na drugiej partycji mac'a, którego instalowałem jako pierwszego (który się zainstalował bez żadnych bootflag), ale zaktualizowałem go i wysypało mi to system. Mam tam kilka bardzo ważnych programów i plików i nie mogę jej sformatować bez zgrania wszystkiego, a żaden program nie odczytuje mi partycji z OS X (może dlatego, bo Windows jest na UEFI, a mac Legacy BIOS)  Konfiguracja:


 


1. Acer Aspire V3-571G


2. Intel Core i5-3230M


3. Intel HM77 04


4. -


5. Intel HD Graphics 4000 


    Nvidia GeForce 710M 


    1366x768


6. Realtek ALC296


7. Broadcom NetLink BCM57785


8. Atheros AR5BWB222


9. 1 dysk 3 partycje / SATA


10. Mysz bezprzewodowa USB


 


Wstawiam drugi raz, bo poprzedni został przeniesiony do kosza - nawet nie zostało napisane z jakiego powodu...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrzuciłem do Kosza i rzeczywiście nie napisałem czemu, musiałem akurat wstać od komputera. Ale już to robię - z tego co widzę, co chwilę zakładasz nowy temat odnośnie tego samego sprzętu.

Także teraz połączyłem dwa dotyczące instalatora (powiedzmy, że z tym o Still waiting... dam już spokój) i dalej pisz tutaj.

 

A teraz do rzeczy - z tego co zrozumiałem, potrzebujesz skopiować dane z partycji HFS. Do tego celu wystarczy odpalony instalator i Terminal (z tym, że musisz znać komendy) albo Narzędzie dyskowe - jeżeli masz jakiś pusty dysk, przed sformatowaniem możesz sklonować na niego partycję z dotychczasową instalacją.

Z samym uruchomieniem w tej chwili więcej nie pomogę, bo nie bardzo wiem co to za błąd. Ale skoro wcześniej zainstalowałeś już system, poprzednie pliki instalacyjne nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy po prostu ta stara instalacja uniemożliwia mi instalację, więc najlepiej byłoby przenieść tylko poszczególne pliki, a nie całą instalację, a potem poformatować wszystkie dyski i ponownie spróbować zainstalować (taki mój pomysł, nie wiem czy ma sens). Za pierwszym razem jak instalowałem to ledwie co nawet pomodyfikowałem w Dostosuj, a i tak wszystko odpaliło za pierwszym razem (wraz z grafiką, a dźwięk po restarcie) i to jest dla mnie bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest distro (ze stopki), bo tylko to mam na razie do dyspozycji i nie mam możliwości pobrania retaila. Coś mam sknocone, bo po załadowaniu systemu przez Clovera (z pendrive'a) gaśnie mi ekran, ale sam system jest załadowany (zalogowałem się). Coś pewnie trzeba ustawić, ale co to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.