Skocz do zawartości

Reset Bios po uśpieniu + zawieszanie


domirob1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Moja konfiguracja:

 

1. Gigabyte PH67A-D3-B3 - bios f6

2. Intel® Core i5-2500 CPU @ 3.30GHz

3. Intel® H67 

4. Brak

5. Palit GeForce GTX 460 768mb + Acer H233H 1920x1080@60Hz

6. Realtek ALC889

7. RTL 8168 (RealtekRTL8111.kext)

8. wifi brak

9. Dyski podłączone Sata tryb AHACI, każdy system inny dysk (SSD EVO 250- win10;  ST9320423ASG win 8,1: WDC WD1200BEVS-00UST0 OSX 10.10.3 - SATA-3Gb/s

10. Klawiatura i mysz USB

11. USB 3.0 Etron EJ168

 

Clover 2.3k_r3215

 

Dziala i uruchamia się, dźwięk, lan, grafika ( zainstalowane CUDA)

 

Nie działa całkowicie PM, po uśpieniu nie ma możliwości uruchomić komputera (cały czas uruchamia się i wyłącza po 3 sek) , muszę resetować BIOS zworka do tego stopnia iż  nieraz przywraca  Bios z recowery, dodatkowo nieraz podczas działania nieregularnie się zawiesza ( zamraża, wylogowuje lub zawiesza się).

Na innym dysku ma 10.8.4 z chameleonem który działa dobrze natomiast z 10.10.3 walczę już miesiąc zmieniając różne kexty i zapisy w config.plist i nic nie pomaga lub jest gorzej.

 

Lista kextów:

AppleHDA

FakeSMC

GenericUSBXHCI

HDAEnabler7

NullCPUPowerManagement

VoodooHDA.

 

mój "config.plist" w załączniku

 

Potrzebuję pomocy przy ustawieniu configu, kextów

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. masz NullCPUPM dlatego nie masz PM. HDAEnabler  AppleHDA i Voodoohda razem - to nie może dobrze działać.  Nie dałeś config.plist

 Ok wykasowałem "NullCPUPM" + "Voodoohda" i clover nie widzi żadnego dysku, walczę z  HDAEnabler AppleHDA i Voodoohda.

 

Config . plist nie mogę załączyć ponieważnie mam uprawnień ? ( to mój pierwszy temet) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w config.plist ustawić odpowiedniej sekcji:

<key>AsusAICPUPM</key>
<true/>

http://clover-wiki.zetam.org/Configuration/KernelAndKextPatches#AsusAICPUPM

 Przestawienie w config.plist powyższego parametru pomaga na tyle że nie ma twardego resetu lecz nadal system nie wstaje po uśpieniu. 

Wyłączenie "AppleRTC"powoduje za każdym razem reset biosu do ustawień fabrycznych. 

Przestawianie innych parametrów w tej sekcji nie pomaga ( ewentualnie pogarsza).

 

Pracuje nad DSDT ponieważ nadal nie mogę pozbyć się kaxta Null.... , żadna zmiana parametrów w KernelAndKextPatches; CPU; Acpi nie pomaga w rozruchu ( wczoraj cały dzień ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii PM AsusAICPUPM na true, wyrzucenie NullCPUPowerManagement.kext, włączenie generowania stanów P i C (albo wygenerowanie SSDT skryptem Pike'a) i identyfikacja jako iMac12,1 musi na tym sprzęcie wystarczyć - chyba, że masz płytę z tradycyjnym BIOSem, nie UEFI, GIGABYTE produkował takie pod Sandy Bridge. Wtedy rzeczywiście będzie konieczna edycja DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii PM AsusAICPUPM na true, wyrzucenie NullCPUPowerManagement.kext, włączenie generowania stanów P i C (albo wygenerowanie SSDT skryptem Pike'a) i identyfikacja jako iMac12,1 musi na tym sprzęcie wystarczyć - chyba, że masz płytę z tradycyjnym BIOSem, nie UEFI, GIGABYTE produkował takie pod Sandy Bridge. Wtedy rzeczywiście będzie konieczna edycja DSDT.

 

Witam ponownie wszystkich (testy testy testy), a wiec pozostało z KEXT-ów FakeSmc i VoodooHDA. wydajność w "CINEBENCH_R15" dla cpu 450 dla Gpu 58 fps. nadal nie działa slep. Jeżeli zmieniam rożne konfiguracja w pliku Config to wydajność może spadać ponad 2x ( 198 dla cpu  )  lub system nie wstaje. Płyta GIGABYTE oczywiście tylko z BIOS-em  zmieniłem DSDT (DSDTFixer) , sprawdziłem MaciASL i wyedytowłem SSDT MaciASL ( w tej konfiguracji działa ). w załączniku wszyskie wersje plików ( stare i nowe)

Archiwum.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście masz tylko BIOS, to musisz wszystko zrobić po staremu. Wchodzisz tu: http://hamac.pl/topic/1408-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2-podstawowe-modyfikacje-dsdt/

I robisz: DTGP, HPET, RTC, TMR, PIC.

Za to możesz w Cloverze wyłączyć patch AsusAICPUPM (chyba że się mylę, to poprawcie).

(ZTCW można, przepraszam za zamieszanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście masz tylko BIOS, to musisz wszystko zrobić po staremu. Wchodzisz tu: http://hamac.pl/topic/1408-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2-podstawowe-modyfikacje-dsdt/

I robisz: DTGP, HPET, RTC, TMR, PIC.

Za to nie możesz w Cloverze wyłączyć patch AsusAICPUPM (chyba że się mylę, to poprawcie).

 

 

Bardzo dziękuje, zmiany wprowadzone według poradnika niestety nadal Slep nie działa   ( komputer się nie wzbudza) i wydajność spadła  do 400 cla CPU w Cine..  .

 

Dodatkowo mam kilka pytań  podczas uruchamiania w Clover mam max  rozdzielczość 1024x768 przy uruchamianiu z dysku ( wprowadzanie wyżych wartości obniża rozdzielczość) lecz w Cluverze awaryjnym na USB  startuje z wyższymi rozdzielczościami. Przy zmianach DSDT pokazuje mi się uwaga "(269, 1081, Reserved method must return a value (Integer/Package required for _WAK)" - czego może dotyczyć

DSDT_amiany 16062016.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się do tego mobasa wgrać UEFI:>

Niestety nie ma UEFI, ostatnia wersja BIOS to F6. Nie znalazłem nigdzie modyfikowanych biosów. Z osx walczę już 1-2 miesiące z różnymi opiasami z tego i tylko tego forum. Oprócz braku slepu nieraz mam freza po czym startule do ekranu logowania. Co ciekawe mam na innym dysku ml2 (10.8.2 po aktualizacji 10.8.4 ) gdzie działał slep ?  Lecz chciałem mieć czystego OSX z cloverem. Ogólnie mam jeszcze  win 8.1; win 10 i xubuntu ( oczywiście każdy system na innych dyskach).

Powracając do tematu ciągle kombinuje z różnymi ustawieniami w Clover i nie wim czy tak powinno być iż Cinabech pokazuje że mam 2 rdzenie 4 wątki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to rewizja mobasa?

 

Z nadruku wynika "Rev 1.0" z danych producenta innych nie było. Patrzyłem na inne płyty z H67, lecz z USB 3.0 Etron EJ168 nie znalazłem nic z UEFI ( pewnie bym śrubował wgrać jak by była zgodność sprzętowa).

 

Bios ustawiony na AHACI, i HEPT na 64 bit ( na 32 bit wolniej startuje), wszystkie stany procesora z auto przestawione na Enabled - nic to nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uefi do rev. 1

Witam ponownie , niestety tak jak kolega powyżej zauważył płyta jest na H67 więc UEFI nie ma. Wygenerowałem SSDT skryptem (ssdt.aml) i otrzymałem calkiem inny wynik niż z MaciASL(SSDT old). Oczywiście system wstaje tylko z plikim wygenerowanym z "MaciASL.". pokombinowalem w pliku config.plist lecz nie daje sie wylączyć Fixa"Darwin", zlikwidowałen żołte ikony dysków i nic więcej nie osiągnąwszy znowu jestem na forum . 

ssdt.aml.zip

SSDT old.zip

config.plist 2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.