Skocz do zawartości

Podłączenie 2 monitorów do Macbook Air 2015


wujek_bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macbook Air ma 1 port thunderbolt. Znalazłem w sieci przejściówkę Belkin Mini Display Port to 2x DVI. Czy to rzeczywiście działa? Mam obawy ponieważ znalazłem na innej aukcji przejściówkę na 2 HDMI, gdzie autor w tytule pisze, że nie działą z Macbookiem. Potrzebuję 2x 1920x1080. Z tego co wyczytałem w sieci to max co można wyciągnąć. Nie potrzebuję 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini

Tak jak pisałem, nie potrzebuję takiej rozdziałki. Wystarczy mi 1920x1080 na monitor. Czyli dobrze, rozumiem, ze nie potrzebuję aktywnego adaptera za grubą kasę i wystarczy mi splitter, o którym pisałem w pierwszym poście?

 

@314TeR

To znaczy, że monitor musi mieć wejście DP? Przejściówka na 2X DVI nie da rady?

 

Wybaczcie, ale temat jest mi zupełnie obcy, a w sieci z różnych źródeł otrzymuję sprzeczne informację. Dotychczas sądziłem, że splitter, o którym piszę pozwala mi na podłączenie max 2 monitorów w full HD, a jeśli chcę więcej, lub większą rozdzielczość to muszę mieć aktywny adapter.

 

Tutaj jest dyskusja na ten temat. Proszę o potwierdzenie czy panowie na stackexchange się nie mylą:  http://apple.stackexchange.com/questions/95606/whats-the-max-resolution-for-mini-displayport-connected-to-a-2013-macbook-air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie poczytałem trochę i dwa monitory podłączone do MBA to raczej nie teges... oficjalnie pod zwykłe złącze TB/DP podłączysz max jeden monitor.

 

Z DP założyłem, że jeśli 1.2 to może będzie obsługiwać funkcję podłączania łańcuchowego. Niestety wtedy wszystkie urządzenia muszą być zgodne z DP 1.2, a podłącza się to tak:

MBA -> monitor z DP1.2 -> drugi monitor z DP1.2

 

Natomiast za pomocą klasycznych spliterów można podłączyć więcej monitorów, ale będziesz miał ten sam obraz (klon).

 

Są jeszcze jakieś adaptery na USB z wyjściem obrazu... poszukaj, może Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PolishApple

Mam kilka pytań:

1. System bez problemu widzi drugi monitor?

2. Masz normalnie rozszerzony pulpit, czy tylko klona?

3. Jeśli tak, to czy 2 pulpity działają natywnie, czy przez jakiś soft dołączony do urządzanie, który może się wysypać przy updacie systemu i jesteśmy skazani na łaskę bądź niełaskę producenta?

4. Jak wyglądają te opóźnienia. 

 

Dzięki za info o egpu. poczytam o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego na dell venue 8 pro (windows 8.1 i syfiasty atom)

 

1. Tak widzi monitor

2. Rozszerzony

3. NW :>

4. Nie wiem jak ci to opisać. Hmm... no generalnie da si≤ę pracowac. Jest tak jak ppodepniesz kompa pod telewizor na jakimś trybie kinowym.

 

Z tego co czytałem to pod osx też powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.