Skocz do zawartości

Sterowniki do Yosemite na AMD Phenom


Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer:

Procesor: AMD Phenom 2 X4 965
Chipset: ATI 770
Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3 (zintegrowany LAN Realtek, dźwięk Realtek High Definition Audio)
Dysk twardy mam SATA, napęd DVD IDE
RAM: 4GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6200 TurboCache (jeszcze przed modernizacją sprzętu ta karta działała mi bez kłopotów na Leopardzie)

 

Kiedyś kilka lat temu pytałem o instalację OSXa na tym sprzęcie, ale dostałem odpowiedź, że nie jest to przyjazna konfiguracja i miałem ciągle still waiting for root device. Jednak minęło sporo czasu i udało mi się zainstalować Niresh Yosemite Zone 10.0.0. W tej chwili mam uruchamialny system. Niestety, mam trochę kłopotów.

 

1. Gdzie znaleźć sterowniki do karty sieciowej, dźwiękowej i graficznej (do grafiki jakiś podstawowy jest, ale widzę tylko rozmazaną tapetę - mało kolorów i powolne odświeżanie). LAN i dźwięk to myślę, że popularny sprzęt, prawie każdy go ma, więc sterowniki powinny być.

 

2. Nie działa mi mysz. Ani USB, ani PS/2 (podłączyłem starą aby sprawdzić). Przy instalacji męczyłem się z klawiatury, pomógł trochęVoiceOver z uwagi na możliwość za pomocą kursorów przechodzenia między elementami. W tej chwili udało mi się włączyć sterowanie kursorem przy użyciu klawiatury numerycznej ale to oczywiście tymczasowe. Może być PS/2, stara, oby coś działało, choć najlepiej oczywiście USB. Klawiatura oczywiście też USB - żadnych problemów.

 

3. Komputer nie chce się restartować. Jest komunikat w verbose mode: ACPI: reset error 6.

 

4. System (zarówno Windows - mam dual boot, który działa pięknie), mogę uruchomić tylko z pendrive. Inaczej ciągły reset. Chyba muszę na twardym dysku zainstalować chameleona. Jak to zrobić?

 

Bardzo prosiłbym o pomoc w doprowadzeniu systemu do stanu używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6200 PCI-E, jeśli to ma znaczenie. Tylko Lion (jak i wcześniejsze) nie mają nowszych łatek i mam still waiting for root device. 10.5 też w sumie bym chętnie zainstalował jakby się dało. Tylko pytanie,czy da się jakoś dołączyć np. do Liona sterowniki, które rozwiązałyby problem ze still waiting?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że still waiting nie ma nic do grafiki. Próbowałem w BIOSIE i ustawiać na IDE i na AHCI i to samo. Po prostu Yosemite się instaluje, ale nie ma sterownika do grafiki. A starszych, tam gdzie jest sterownik grafiki, nie da się zainstalować, bo jest still waiting. Yosemite zainstalował się nawet bez przestawiania na AHCI, a starszego nie da się zainstalować przy żadnym z ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja. Gdzie mogę znaleźć jakieś dobre tutoriale do tego? Coś tam znalazłem, ale Yosemite, no i z już zainstalowanego MacOSa. Czy można to zrobić na starszych dystrybucjach? Ni i co mi to da? Jak zrobię coś takiego jest jakakolwiek szansa, że na Yosemite zadziałają 32-bitowe kexty NVIDII? Albo, że na Lionie lub Leopardzie zadziałają kexty z 64-bitowego Mavericsa. Bo ostatni 32-bitowy Lion nie ma jeszcze kextów do mojego chipsetu, a nowsze już są 64-bitowe.No i skąd mogę wiedzieć który kext odpowiada za mój sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.