Skocz do zawartości

Windows 10 - dziś premiera - linki do oficjalnych obrazów ISO


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic mi o tym nie wiadomo, może kiedyś. Ale jest bieda w tym temacie - jednokrotnego zapętlania nie ma (na WM10 jest) i agent nie działa zbyt dobrze - po wyłączeniu odtwarzania nie da się włączyć z poziomu agenta czyli klawiatury czegokolwiek - przycisk play pozostaje martwy, dziwne że nikt tego nie zauważył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalne wydanie W10 to porażka jak dla mnie. I nie chodzi o interfejs, który jest naprawdę super. Pobrałem W10 Pro z DreamSparka i zainstalowałem go dziś dwukrotnie. Najpierw jeszcze na pożyczonym SSD 60GB (ten, który miałem w stopce), a następnie na HDD, i tu i tu miał tę samą przypadłość. System w losowych momentach łapał freeze, znikał kursor myszki i komputer przestawał reagować na jakiekolwiek działanie. Kombinowałem z różnymi wersjami sterowników, usuwaniem programów z autostartu. Nic to nie dawało. Nie mam czasu na zabawę. Nowy Windows ma u mnie sporego minusa. Insider Preview sprzed dwóch miesięcy był duuużo bardziej przewidywalny w działaniu.

Co ciekawe brat aktualizował legalnego 8.1 (normalny BOX sklepowy) z tego samego pena, z którego ja instalowałem na czysto. U niego śmiga pięknie (H61, G2020, 8GB RAM, HD 7770).

10 wyląduje już u mnie tylko na VM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dysk pada. Albo sterownik niedomaga.

Po co pchasz się dzień po premierze, jak na 8.1 działa wszystko dobrze, skoro wiemy że szykuje się spory patch a sterowników jeszcze nie ma, albo są w fazie beta?

 

Pisałem wyżej że ta wersja na dzień dzisiejszy to taki OSX 10.X.0 - to nie działa, tamto szwankuje, tu czegoś brakuje.

Czyli że tak będzie temu dali automatyczny upgrade, aby system w magiczny sposób sam się naprawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD sprawny, HDD nówka. Brat upgrade, a ja na czysto nie mając Windowsa na dysku zainstalowanego. Wszystkie sterowniki oficjalne pod W10, żadnych beta. Nie czytałeś do końca mojego posta. Skoro Insider Preview działał lepiej, to znaczy, że sknocili to i owo. Nie działa jak powinno, trudno, byłem ciekaw co zmienili a co dopracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze mam ten sam problem od win 8 w górę - w Win 10 też jest, nie wiem, od czego jest to zależne. Otóż, po uruchomieniu kompa wszystko jest ok, korzystam z niego kilka godzin, aż tu nagle przycisk start się blokuje - nie można w niego kliknąć, ani nic. Miałem tak zawsze, nawet na starym kompie, z Win 8 i 8.1, i w Win 10 jest ten sam problem. Po zainstalowaniu StartIsBack, wszystko jest ok, ale ja wolałbym oryginalny przycisk start. Czy wy macie też taki problem? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze mam ten sam problem od win 8 w górę - w Win 10 też jest, nie wiem, od czego jest to zależne. Otóż, po uruchomieniu kompa wszystko jest ok, korzystam z niego kilka godzin, aż tu nagle przycisk start się blokuje - nie można w niego kliknąć, ani nic. Miałem tak zawsze, nawet na starym kompie, z Win 8 i 8.1, i w Win 10 jest ten sam problem. Po zainstalowaniu StartIsBack, wszystko jest ok, ale ja wolałbym oryginalny przycisk start. Czy wy macie też taki problem? ;/

Musi byc jakiś konflikt z oprogramowaniem które masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od win 8 jest problem ze startem instalatora, muszę wkładać starą kartę graficzną na czas instalacji i po zainstalowaniu znów zmieniać… myślałem, że tu coś się zmieniło.. ale nie..

Odnoszę też wrażenie, że sterowniki oficjalne do GTX650TI zbytnio nie działają.. czasem działa płynnie, czasem nie (z przewagą na nie..) , nie wspominając o znikającym kursorze…

Na OSX działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc jakiś konflikt z oprogramowaniem które masz

Ale system świeżo po instalacji na czysto też się tak zachowywał. Ja już na prawdę nie wiem, co to może byc, w Win 7 i niższych nie ma tego problemu, zaczyna się on od win 8 w górę, miałem nadzieję, że w Win 10 przejdzie, ale nie... zresztą na windowsa w sumie raz na ruski rok wchodzę, więc jakoś mi to tak bardzo nie przeszkadza, no ale fajnie by było, jakby było normalnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale system świeżo po instalacji na czysto też się tak zachowywał. Ja już na prawdę nie wiem, co to może byc, w Win 7 i niższych nie ma tego problemu, zaczyna się on od win 8 w górę, miałem nadzieję, że w Win 10 przejdzie, ale nie... zresztą na windowsa w sumie raz na ruski rok wchodzę, więc jakoś mi to tak bardzo nie przeszkadza, no ale fajnie by było, jakby było normalnie :P

Obstawiłbym konflikt sterowników.

Jeśli świeży system ma ten sam wałek na którym NIC NIEMA.

 

Instalowałeś jakieś drivery coś dodatkowego niż to co ma Windows?

Jeśli tak to spróbuj nie instalować - to nic że czegoś brakuje. Działaj na tym co masz zobacz czy problem występuje, jeśli nie to zacznij pojedynczo instalować sterowniki testować stabilność.

Jeśli na starcie masz już wała ze sterami od Win to zastanów się czy wina nie leży w sprzęcie? Zacznij od zamiany miejscami kości pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zainstalowałem Win 8.1 na czysto, żadnych sterów, i problem dalej jest, zainstalowałem czysty Win 10 + doinstalowałem stery do karty graficznej i problemu nie ma. Był on po aktualizacji używanej już ósemki. Najdziwniejsze jest to, że przy Win 8.1 nawet czyściutkim bez sterów jest ten problem. I tylko na 8, bo na 7 nigdy nie miałem tego problemu. Dodam, że na kompie mojego ojca jest ten sam problem, i na moim starym laptopie również był. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marucins za odpowiedź.

 

Tylko że pierwszej "instalacji" Win 10 musisz dokonać poprzez aktualizowanie systemu. Później system będzie przepuszczał twój klucz ze starego systemu.

Ale z tego co czytałem to dotyczy sytuacji, jak mam system preinstalowany i nie ma naklejki z kluczem. Stacjonarkę sam składałem, więc mam numer licencji (na laptopie zresztą naklejka też jest) - dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co czytałem to dotyczy sytuacji, jak mam system preinstalowany i nie ma naklejki z kluczem. Stacjonarkę sam składałem, więc mam numer licencji (na laptopie zresztą naklejka też jest) - dobrze rozumiem?

Nie ma to znaczenia - licencja na W10 jest przypisywana do Twojego klucza z W7/W8/W8.1 dopiero w momencie pierwszej aktywacji po aktualizacji systemu. Kolejne aktywacje (niezależnie od typu instalacji W10 - czy to 'na czysto', czy też przez aktualizację) z tego klucza przechodzą normalnie. To nie jest tak, że każdy otrzymuje darmową licencję na W10 - zostaje Ci ona nieodpłatnie przyznana w wyniku programu darmowej aktualizacji do W10 (program ten obowiązuje przez rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że bez ATK laptop od ASUSA zaczyn fikać.

Trzeba doinstalować z palca: http://www.asus.com/pl/support/Download/3/588/0/1/41/

 

Zainstalowałem ten od Win 7 64-bit - w moim przypadku pomogło

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=ATK_package&p=3&s=111&os=30&hashedid=n/a

 

 

Mało tego konieczne jest zainstalowanie sterowników od  TouchPada bo inaczej zarz po zalogowaniu kursor przestaje reagować.

Na szczęście jakiś tam laptop dostał nowe drivery do Win 10 x64 i w zupełności wystarczą dla naszego (zupełnie innego modelu) aby rozwiązać problem niedziałającego TouchPada: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/SmartGesture/SmartGesture_WIN10_64_VER405.zip

 

Masakryczny syf jest z tymi sterownikami.

 

Nie wiem co się dzieje z Asusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że bez ATK laptop od ASUSA zaczyn fikać.

Trzeba doinstalować z palca: http://www.asus.com/pl/support/Download/3/588/0/1/41/

 

Zainstalowałem ten od Win 7 64-bit - w moim przypadku pomogło

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=ATK_package&p=3&s=111&os=30&hashedid=n/a

 

 

Mało tego konieczne jest zainstalowanie sterowników od  TouchPada bo inaczej zarz po zalogowaniu kursor przestaje reagować.

Na szczęście jakiś tam laptop dostał nowe drivery do Win 10 x64 i w zupełności wystarczą dla naszego (zupełnie innego modelu) aby rozwiązać problem niedziałającego TouchPada: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/SmartGesture/SmartGesture_WIN10_64_VER405.zip

 

Masakryczny syf jest z tymi sterownikami.

 

Nie wiem co się dzieje z Asusem.

 

Ogólnie straszny jest problem ze sterami od touchpada na moim Dellu 14 3451 nie mogłem zainstalować sterów z WU bo wrzucili nie te co trzeba, na stronie supportu to samo, trzeba było zainstalować wersjeod Lenovo która działa bez zająknięcia. Niektórzy producenci są mniej ogarnięci, Lenovo miało większość sterowników na 2 tygodnie przed premierą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie brudzić niepotrzebnie informacjami o Windows wrzucę małą wzmiankę.

Zastanawiałem się nad ciekawym Firewallem najlepiej działającym na podobnej zasadzie jak LittleSnitch spod OSX. Znalazłem coś takiego - GlassWire: https://www.glasswire.com/

 

Wiadomo jak to jest gdy uruchamiamy Win aby pograć a w nfo widnieje "zablokuje połączenie internetowe dla gry..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.