Skocz do zawartości

Apple IR w formie dongle'a USB


Grzesiek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem właśnie ebay'a i trafiłem na takiego oto dongle'a działającego jak oryginalny odbiornik Apple

http://www.ebay.com/itm/Apple-Remote-USB-IR-Receiver-for-Mac-Mac-Infrared-Receiver-MacBook-Accessory-/321820898099?hash=item4aee053333

Wtykamy i po problemie, rozpoznawalny jak oryginalny IR - bodajże to samo dev id, cenowo też nie ma tragedii. Info jak najbardziej przydatne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa działa idealnie z bardzo wieloma aplikacjami i systemami. Mam kupione podobne od naszego admina forum 314TeR (Apple IR + pilot kosztowało ok 150 zł). Od wielu lat używam i polecam. OS X nie potrzebuje do tego dodatkowych sterowników bo ma je wbudowane w system, do Windowsa Apple udostępnia sterownik - jest w pakiecie z plikami do BootCamp. Na Linux też można to uruchomić. Oczywiście do tego potrzebny jest jeszcze applowy pilot. Ja posiadam Apple IR umieszone w podobnej obudowie na kablu USB:

 

112555177_4_1000x700_pilot-uniwersalny-t

 

Support App:

 
 
iTunes, Logic, Mira, Remote Buddy, MPlayerX, VLC, QuickTimePlayer, Movist, DVD Player, Parallels Desktop, etc.
 
System Volume control, System Sleep, System Wakeup
 
 
 
 
Specification:
 
  • Support All Mac(If your Mac doesn’t have an IR Receiver).
  • It can use all the features of the original Mac's receiver
  • Hot plug & play
  • Support all Apple's Remote 
        ( White remote(old version), Aluminium remote(new version), Apple TV remote)
  • Compatible with USB 1.1/2.0/3.0
  • Support Mac OS X, Windows Linux ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się kiedyś skuszę na takowy adapterek, dziwie się że Chińczycy nie podchwycili wcześniej tego pomysłu, pozostaje tylko kwestia zasięgu ale nie powinno być tragedii - poza tym mamy rozwiązany problem kolejnego pudła na biurku, oczywiście można sobie zabudować takowy IR w obudowie ale co plug & play to plug & play :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.