Jump to content
mm34639

Intel Skylake - już oficjalnie w sprzedaży

Recommended Posts

http://pclab.pl/art65154.html

 

podobno dobrze się kręcą (chociaż piszą, że "procesory dostarczył intel", więc czy na pewno dostali takie, jakie trafią do sklepów?) i ogólnie jest jakiś przyrost wydajności, zaskakują natomiast słabsze osiągi grafiki od tej z Broadwella

 

czekamy na i3/pentiumy, i "niższe" chipsety

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skaylake sporo się różni od Broadwella - przede wszystkim Broadwell ma L4 i eDRAM dla GPU i w niektórych zastosowaniach widać kopa. Nie mniej Broadwell wg mnie zostanie ciekawostką w świecie OSx86, bo jakoś nie wierzę aby Apple zastosował go w swoich komputerach (chodzi o iMaci), prędzej wreszcie przesiądzie się na Skylake + Z170, tylko pytanie kiedy... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O dzięki. Czytałem tego newsa, ale jakoś wkręciło mi się, że płyta będzie hybrydowa DDR3/4. Tylko szkoda, że zastosowali kodek audio ALC 887 i sieciówkę Realteka 8111GR. Trzeba poczekać na rozwój wypadków, może inne firmy też wypuszczą coś podobnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie licz na wypasione konstrukcje pod DDR3 - takie modele są przeznaczone dla osób które chcą/są zmuszone ciąć maksymalnie koszty, więc i najtańsze podzespoły są. 

 

W końcu jak ktoś będzie się przesiadał na Skylake to też po to aby przejść na DDR4 właśnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to pytanie nie powinno brzmieć:  Płyty na Z170 - już oficjalnie w sprzedaży
Wszystko opiera się na wsparciu albo i nie wsparciu moba. Co z XX wydajności CPU skoro płyta nie wydoi dźwiękiem, obniżaniem taktów CPU, itd?
 
Jak zauważył 314TeR, większą wagę należy położyć na płycie a nie na jako takim nowym CPU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu możemy się zdziwić... Apple w końcu odświeżył iMaci retina w maju 2015... Oby zerwał z niechlubną tradycją używania przestarzałych bebechów... obecne iMaci i MacPro są na starych bebechach... iMac - Z87 - ponad dwa lata na rynku, MacPro X79 i o zgrozo Ivy Bridge EP który nie jest produkowany już blisko 1,5 roku a na rynku jest z 3. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, zawsze może wsadzić Broadwelle, które na dobrą sprawę złe nie są. Zawsze jest też szansa że zaszaleją i ten pierwszy trafi do wersji 21.5" a nowe Skylake do 27" - z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie idealne, mogą sobie doliczać większy podatek od nowości. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś w ogóle próbował posadzić OS X już teraz na Z170? Jak to wygląda? Ja wiem, że oficjalnego wsparcia nie ma ale może ktoś już modował kernel pod skylake? Powiem szczerze, że mam zamiar rozbudować kompa, głównie pod Windows i linuksa, OS X to dla mnie tylko ciekawostka i cały czas wacham się pomiędzy Z97 a nowym Z170, różnica w cenie nie jest jakaś ogromna, faktem jest tylko, że musiałbym RAM wymienić z DDR3 na DDR4 ale samo CPU i mobo są porównywalne cenowo. Po za tym, nie jestem na bierząco i się nie orientuje więc powiedzcie mi... kiedy mniej więcej można się spodziewać nowości od apple? Coś w tym roku jeszcze wyjdzie czy już raczej nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.