Skocz do zawartości

Intel Skylake - już oficjalnie w sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

http://pclab.pl/art65154.html

 

podobno dobrze się kręcą (chociaż piszą, że "procesory dostarczył intel", więc czy na pewno dostali takie, jakie trafią do sklepów?) i ogólnie jest jakiś przyrost wydajności, zaskakują natomiast słabsze osiągi grafiki od tej z Broadwella

 

czekamy na i3/pentiumy, i "niższe" chipsety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaylake sporo się różni od Broadwella - przede wszystkim Broadwell ma L4 i eDRAM dla GPU i w niektórych zastosowaniach widać kopa. Nie mniej Broadwell wg mnie zostanie ciekawostką w świecie OSx86, bo jakoś nie wierzę aby Apple zastosował go w swoich komputerach (chodzi o iMaci), prędzej wreszcie przesiądzie się na Skylake + Z170, tylko pytanie kiedy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi to czy pojawi się płyta główna pod Skylake z czterema slotami DDR3.

 

Chodzi Ci o pełne DDR3 1,65V - to już są zapowiedziane i to dwa modele ASUSa:

Z170-P D3

Z170M-E D3

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/asus_procesory_intel_skylake_obsluguja_pamieci_ddr3_165_v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie licz na wypasione konstrukcje pod DDR3 - takie modele są przeznaczone dla osób które chcą/są zmuszone ciąć maksymalnie koszty, więc i najtańsze podzespoły są. 

 

W końcu jak ktoś będzie się przesiadał na Skylake to też po to aby przejść na DDR4 właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pytanie nie powinno brzmieć:  Płyty na Z170 - już oficjalnie w sprzedaży
Wszystko opiera się na wsparciu albo i nie wsparciu moba. Co z XX wydajności CPU skoro płyta nie wydoi dźwiękiem, obniżaniem taktów CPU, itd?
 
Jak zauważył 314TeR, większą wagę należy położyć na płycie a nie na jako takim nowym CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu możemy się zdziwić... Apple w końcu odświeżył iMaci retina w maju 2015... Oby zerwał z niechlubną tradycją używania przestarzałych bebechów... obecne iMaci i MacPro są na starych bebechach... iMac - Z87 - ponad dwa lata na rynku, MacPro X79 i o zgrozo Ivy Bridge EP który nie jest produkowany już blisko 1,5 roku a na rynku jest z 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zawsze może wsadzić Broadwelle, które na dobrą sprawę złe nie są. Zawsze jest też szansa że zaszaleją i ten pierwszy trafi do wersji 21.5" a nowe Skylake do 27" - z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie idealne, mogą sobie doliczać większy podatek od nowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś w ogóle próbował posadzić OS X już teraz na Z170? Jak to wygląda? Ja wiem, że oficjalnego wsparcia nie ma ale może ktoś już modował kernel pod skylake? Powiem szczerze, że mam zamiar rozbudować kompa, głównie pod Windows i linuksa, OS X to dla mnie tylko ciekawostka i cały czas wacham się pomiędzy Z97 a nowym Z170, różnica w cenie nie jest jakaś ogromna, faktem jest tylko, że musiałbym RAM wymienić z DDR3 na DDR4 ale samo CPU i mobo są porównywalne cenowo. Po za tym, nie jestem na bierząco i się nie orientuje więc powiedzcie mi... kiedy mniej więcej można się spodziewać nowości od apple? Coś w tym roku jeszcze wyjdzie czy już raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.