Skocz do zawartości

Jakiej wielkość klucza z Cloverem używacie?


314TeR
 Udostępnij

Jakiej wielkość klucza z Cloverem używacie?   

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podaj rozmiar klucza USB jakiego używasz z Cloverem.

  2. 2. Czy klucz USB z Cloverem wykorzystujecie też do innych celów (np instalator OS X).



Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej wielkość klucza z Cloverem używacie?

 

Chcę się zapytać z ciekawości. Obecnie najmniejszym dostępnym kluczem w praktyce jest 8GB, mniejsze 4GB są jeszcze czasami niedobitki, ale mniejszych nie idzie nowych dostać.

 

A Wy jakich kluczy USB używacie?

 

Mile widziane komentarze i np propozycje sprawdzonych nośników, lub ostrzeżenia, że np ten model nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% kluczy jakich używam to Sandisk Cruzer Fit 8GB, czasem wersje 16GB lub Cruzer Fit Ultra USB 3.0 16GB. Zawsze 2 partycje, Clover + Instalator OS X.

Za bodaj 2 lata padł mi tylko jeden Fit 8GB na ich sporą sprzedaną i użytą ilość.

 

Dodatkowo mam kilka swoich kluczy 1GB, 2GB, 4GB, 16GB, 2x 32GB: 1-4GB noname, 16GB Cruzer Fit, 32GB Adata i Kingstone DATATRAVELER ULTIMATE 3.0 G2 100/60 MB/s. Na wszystkich Clover, na 16 i 32 GB mam Clovera + Instalator, wersja 32GB mieści instalator 5 systemów (SL, ML, Mav, Yos i El Capitan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% kluczy jakich używam to Sandisk Cruzer Fit 8GB, czasem wersje 16GB lub Cruzer Fit Ultra USB 3.0 16GB. Zawsze 2 partycje, Clover + Instalator OS X.

Za bodaj 2 lata padł mi tylko jeden Fit 8GB na ich sporą sprzedaną i użytą ilość.

 

Dodatkowo mam kilka swoich kluczy 1GB, 2GB, 4GB, 16GB, 2x 32GB: 1-4GB noname, 16GB Cruzer Fit, 32GB Adata i Kingstone DATATRAVELER ULTIMATE 3.0 G2 100/60 MB/s. Na wszystkich Clover, na 16 i 32 GB mam Clovera + Instalator, wersja 32GB mieści instalator 5 systemów (SL, ML, Mav, Yos i El Capitan).

 

a ten Cruzer Fit 8GB - to nie San Disk? bo nigdzie nie widze firmy Corsair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten Cruzer Fit 8GB - to nie San Disk? bo nigdzie nie widze firmy Corsair.

 

Dobrze zwróciłeś uwagę - to jest Sandisk. Bardzo fajne klucze, a jak ktoś chce USB 3.0 to polecam wersję Ultra Fit, są naprawdę bardzo szybkie w odczycie, producent deklaruje do 130MB/s (muszę to sprawdzić). Zapis nie jest powalający, ale na takim kluczu w 95% się odczytuje a nie zapisuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sandisk, poprawiam. Dobrze, że zwróciłeś uwagę.

Odczyt faktycznie jest 130MB/s w Ultra, sprawdzałem blackmagickiem.

 

Ja uwielbiam swojego starego ale mega jarego Kingstona DATATRAVELER ULTIMATE 3.0 G2, prędkość odczytu 100 MB/s i szybki zapis 60 MB/s, kupowałem go jakieś 2 lata temu i trzyma się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w dużej mierze mam jeden klucz w PC i lapku. Obydwa działają na kartach pamięci 64MB i 128MB wsadzone w czytnik za 2.5 czy 5zł i nie narzekam .. 

 

appki instalacyjne czy samą koniczynę miałem kilka razy na jakiś no-name ale sprawdzałem też ADATA UV128 usb3.0 w wersji 32GB i nie było problemów ..

 

p.s.

jest jakaś różnica przy bootowaniu systemu z szybszego klucza / dysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi raczej o dane statystyczne, jakich wielkości kluczy używacie. Tworzę nowe rozwiązanie i chcę wskrzesić stary dobry pomysł w postaci naszego forumowego dysku startowego, a do tego potrzebuję informację jakich wielkości nośników używacie. Na razie padło na 1GB, tak aby można było taki obraz odtworzyć na niemal każdym kluczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi raczej o dane statystyczne, jakich wielkości kluczy używacie. Tworzę nowe rozwiązanie i chcę wskrzesić stary dobry pomysł w postaci naszego forumowego dysku startowego, a do tego potrzebuję informację jakich wielkości nośników używacie. Na razie padło na 1GB, tak aby można było taki obraz odtworzyć na niemal każdym kluczu. 

Skoro powstanie nowy "BootCD" ludzie od poradników mogą udostępnić swoje pliki clover'a by je umieścić w folderze OEM, oczywiście poza uniwersalnym folderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powstanie, to zależy od Was i czy np będziecie chcieli wspierać tę rozwiązanie. Uniwersalnej konfiguracji nie będzie bo i jest niemożliwa do zastosowania, co najwyżej będzie parę przykładowych konfiguracje w OEM np dla po jednej dla Haswelli, SB, IB itp i każdy będzie mógł sobie ją właściwie tylko dopasować pod siebie o identyfikację SMBIOS, czy jakieś inne drobiazgi. Taką na tę chwilę mam wizję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM jest bardzo fajnym rozwiązaniem w cloverze, sam używam jednego dysku do kilku komputerów i nie potrzeba osobno bootloadera/config'u. Jeśli powstanie forumowy boot disk użycie folderu OEM dla poszczególnych konfiguracji będzie świetnym rozwiązaniem - sam chętnie udostępnianie pliki clover'a do kompów ze stopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.