Skocz do zawartości

ACER 7720ZG, Czy to dobra konf. pod OS X


Bartesss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego laptopa:

 

 

1. Acer Aspire 7720ZG
2. Intel C2D T2310 - ma SSE2, SSE3 - 64 Bit
3. ICH8M - w biosie po włączeniu tryby AHCI dla SATA  napędy są widoczne jako IDE
4. Jak w większości laptopów: brak
5. Geforce 8400m GS, 
6. ALC 268
7. nie będzie używana
8. Wifi Broadcom BCM4311
9. SATA ale w trybie IDE Legacy
10. Jak to w laptopie: PS/2 
 
Chcę wprowadzić znajomą w świat Apple...
 
Czy to sprzyjająca konfiguracja pod kątem OS X. Czy w ogóle warto próbować stawiać na nim system OS X, a jeżeli to którą wersję?...
 
Póki co odnalazłem kext do grafiki Nvidia 8400m GS na MAV'a, i do karty dźwiękowej... 
 
Mam kilka plików w ACPI origin z których nie wiem jak utworzyć plik DSDT - czy trzeba dodawać patche i inne poprawki ?
 
Przy pierwszym bootowaniu z clovera brak myszy i klawiatury mimo: VoodooPS2Controller.kext
 
Jak na początek ustawić config.plist w cloverze
 
Będę wdzięczny za wszelką pomoc z waszej strony, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz procka na coś z seri t7xxx (koszt 20zł) to odpalisz nawet yosemite, albo mava. Na obecnej konfiguracji odpalisz SL, albo Lion ze względu na 32bitowy procek

 

Nie musisz, ten procek ma zestaw 64 bitowych instrukcji. Można instalować praktycznie każdy OS X, od sensownego minimum 10.6 do najnowszego Yosemite i w przyszłości El Capitan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, ten procek ma zestaw 64 bitowych instrukcji. Można instalować praktycznie każdy OS X, od sensownego minimum 10.6 do najnowszego Yosemite i w przyszłości El Capitan. 

Poprawiłem swój post. Faktycznie po sprawdzeniu modelu widać że procesor obsługuje 64bit. (zasugerowałem się tym co napisał twórca tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić własny, najelpiej podstawie któregoś dla Core 2 Duo. Na początek bez żadnych fixów DSDT (ani w Cloverze, ani ręcznie), z kextów FakeSMC, NullCPUPowerManagement i VoodooPS2 powinny wystarczyć. Po instalacji resztą będzie można się zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz w stopce Core 2 Duo, czy masz może konfigurację na której mogę się lekko wspierać ?

Nie, na tym laptopie do końca używałem Chameleona, Clover nie był w stanie uruchomić Windowsa XP w legacy.

 

I pytanie czy moje wifi odpali?

Z tego co czytałem, ta karta powinna ruszyć od kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ale brak sygnału, cały czas stoi na logo apple

A jakie poprawki do DSDT mam zastosować ?>...

 

MAm tak jak na zdjęciu po czym reset, prosze o rady,...

 

 

 


Ehhh... zapomniałem o aktualizacji biosu, ruszyła instalacja os x

system został postawiony, póki co z zauważalnych błędów... wifi łączy się bezbłędnie, sieci są wykrywane, gdy włączam safari chwile ładuje się strona po czym restart....

 

Po pewnym czasie system sam z siebie się zawiesza i następuje reset, również mam problem ze sleep/restart/shutdown....

 


Podsyłam moje EFI, będę wdzięczny jak ktoś looknie do niego i pomoże mi we właściwej konfiguracji (kolejna noc zarwana)....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.