Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

ale problem polega według mnie na tym że: jak instaluje w UEFI to koniczyna sama się zainstaluje na partycji EFI, a instalacja w legacy skutkuje tym że nie zainstaluje się na partycji EFI koniczyna tylko na partycji gdzie jest system OS X.. w dodatku po takiej instalacji i bootowaniu mam tylko komunikat boot0af:error (może coś źle zaznaczam ale instaluje tak samo jak na klucz USB, a klucz zawsze tym sposobem mi działa - obrazek w załączniku)

 

próbowałem partycje EFI zamontować np. za pomocą EFI Mounter v2 czy Clover Configurator ale po zamontowaniu partycji EFI instalacja koniczyny jej nie widzi..

 

 


Instalatorem możesz też zainstalować w legacy. A całego unibootx nie skopiujesz bo partycje efi mają zazwyczaj 100-350mb

że nie skopiuje to wiem.. zdaje sobie z ograniczeń tej partycji.. ale z racji tego że jest to tema o forumowy bootloaderze to chciałem poruszyć też kwestie tego że zdało by się wyjąśnić też tak ową kwestię jak przeniesienie go na dysk twardy..

post-4609-0-22069600-1440678707_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

że nie skopiuje to wiem.. zdaje sobie z ograniczeń tej partycji.. ale z racji tego że jest to tema o forumowy bootloaderze to chciałem poruszyć też kwestie tego że zdało by się wyjąśnić też tak ową kwestię jak przeniesienie go na dysk twardy..

 

Po utworzeniu klucza z UniBootX i zainstalowaniu Yosemite, bez problemu przekopiowałem cały katalog EFI z klucza na partycję EFI dysku z Yosemite. Wszystko się zmieściło (ze wszystkimi OEM-ami z paczki 314TeR) i jeszcze zostało sporo miejsca. Partycja EFI na moim dysku ma 206,5 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz ujmując

Dla uefi w instalatorze wybieramy 1 opcje do instalacji dla komputerów z uefi

Dla legacy w instalatorze wybieramy 2 opcje do instalacji na ESP

Tu warto jeszcze dodać : zainstaluj wszystkie skrypty rc na dysku (o ile mnie pamięć nie myli) - dzieki temu nie mając uefi zadziała nvram :-)

A w uefi sterownik osxaptiofix do nvram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś uploadować unitbootx ? niestety z torrentow nie leci, pozdrawiam

Przecież w pierwszym poście tego tematu masz plik do ściągnięcia z paczką UniBootX!

 

A jeśli masz na myśli system OS X, to nikt na tym forum linku Ci nie poda. To nie jest forum warezowe.

 

 

EDIT:

arielvanp byłeś pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem poradnika było aby jak najbardziej uprościć tworzenie klucza z cloverem oraz aby zawierał już najczęściej występujące konfiguracje. Mam nadzieję że się podoba. 

 

Zauważone błędy można a nawet należy niezwłocznie zgłaszać. 

 

Konfiguracje użytkowników najlepiej aby prowadził sam użytkownik. Ja nie mam dostępu do wszelkiej ilości sprzętów a tylko właściwie jeden z stopki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IntelMausiEthernet.kext jest nowszym sterownikiem do nowszych kart intela. Obecnie rozwijany, kiedy starszy AppleIntelE1000e.kext nie jest już rozwijany, ale obsługuje on też i starsze układy. 

 

Jak działa Ci LAN na IntelMausiEthernet to zostaw, no chyba że dopatrzysz się jakiś problemów to przetestuj oba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o wyjaśnienie jednej kwestii.

W katalogu drivers64UEFI mamy OsxAptioFix2Drv-64.efi oraz OsxAptioFixDrv-64.efi. 

O ile się dobrzę orientuję to tylko jeden z tych dwóch sterowników powinien być załadowany, tak więc jeden z nich należy wyłączyć w konfigu Clovera. Przeglądam więc konfigi Clovera, ale nie we wszystkich znajduję w sekcji DisableDrivers wpisy odpowiedzialne za wyłączenie jednego z tych sterowników. Czy to błąd, czy celowe działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.mam problem z odtworzeniem obrazu clovera na pendrive.Według instrukcji poradnika http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/ >  1.2i. Wpinamy do komputera inny pendrive (dowolna wielkość), przechodzimy do narzędzia dyskowego i odtwarzamy obraz UniBootX na pendrivie.

 

 

Uprzejmie proszę o pomoc jak mam rozwiązać ten problem. 

 

Z Poważaniem 

rafał

post-5528-0-13612800-1445197829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.5. Zarządzanie energią i generowanie SSDT.aml dla komputerów na platformie Haswell. 

Robi się to skryptem pike'a - ssdtPRGen.sh - opis na stronie. UWAGA skrypt działa dobrze jedynie jak język interface'u będzie ustawiony na angielski. Po wygenerowaniu tabeli SSDT.aml należy ją umieścić w folderze ACPI/patched, dla naszej przykładowej konfiguracji ścieżka będzie wyglądać tak:

 

 

Prubowałem generować ale mi nie wychodzi. Kiędy jakiś opis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy tylko od tego jaką ustawisz sobie identyfikację, oraz od obsługi tych CPU przez OS X. 

 

Na tę chwilę wiemy, że nowe iMaci 21,5" retina moją być z Broadwellem. Ja osobiście nie testowałem, ale jak ktoś dostarczy mi taki sprzęt, to czemu nie. Przetestuję a konfigurację wrzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.