Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post.

Mam kilka pytań; czy po utworzeniu konfiguracji dla mojego komputera z pomocą tego tematu, każda następna instalacja systemu będzie przebiegać bezproblemowo? Czy będzie wymagała tylko podpięcia klucza USB z systemem i przejścia procesu instalacji? Co z oficjalnymi aktualizacjami systemu w przyszłości, poprzez apple store? Czy dla systemu urządzenie na którym pracuje, będzie lustrzanym odbiciem mac'a czy mogą pojawić się problemy? Jak z szyfrowaniem dysku? 

 

Jestem "w temacie" "od dawna", pamiętam jeszcze iAtkos i iDeneb na chameleonie. Zawsze jednak zabawa ograniczała się do stawiania systemu na pałę i walki podczas instalacji. System działał i albo się nudził, albo wywalał kernel panic po miesiącu, a mi nie chciało się już tego uczyć od nowa :) 

 

Posiadam klucz instalacyjny z yosemite utworzony z pół roku temu. Stawiałem maca na wirtualnej maszynie i w niej pobierałem 10.10 za pomocą jakiegoś programu i tworzyłem usb. System działał poprawnie, mam nawet screena z listą zaptaszkowanych kextów. Więc wszystko było OK, pobierałem aplikacje ze sklepu itp, ale system wysypał się podczas aktualizacji iTunes (możliwe że to brak jakiegoś poprawnego klucza w cloverze, o czym tutaj przeczytałem - ale angry birds działało). Poddałem się po raz kolejny. 

 

Chciałbym podejść do tego ponownie, ale potrzebuję stabilnego systemu, przez który nie stracę ważnych danych gdy przestanę grzebać na bieżąco w systemie. Mam nadzieję że ktoś zrozumiał o co mi chodzi, w formie w jakiej to przedstawiłem. Pozdrawiam i życzę miłego Weekendu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post.

Mam kilka pytań; czy po utworzeniu konfiguracji dla mojego komputera z pomocą tego tematu, każda następna instalacja systemu będzie przebiegać bezproblemowo? Czy będzie wymagała tylko podpięcia klucza USB z systemem i przejścia procesu instalacji? Co z oficjalnymi aktualizacjami systemu w przyszłości, poprzez apple store? Czy dla systemu urządzenie na którym pracuje, będzie lustrzanym odbiciem mac'a czy mogą pojawić się problemy? Jak z szyfrowaniem dysku? 

 

Jestem "w temacie" "od dawna", pamiętam jeszcze iAtkos i iDeneb na chameleonie. Zawsze jednak zabawa ograniczała się do stawiania systemu na pałę i walki podczas instalacji. System działał i albo się nudził, albo wywalał kernel panic po miesiącu, a mi nie chciało się już tego uczyć od nowa :)

 

Posiadam klucz instalacyjny z yosemite utworzony z pół roku temu. Stawiałem maca na wirtualnej maszynie i w niej pobierałem 10.10 za pomocą jakiegoś programu i tworzyłem usb. System działał poprawnie, mam nawet screena z listą zaptaszkowanych kextów. Więc wszystko było OK, pobierałem aplikacje ze sklepu itp, ale system wysypał się podczas aktualizacji iTunes (możliwe że to brak jakiegoś poprawnego klucza w cloverze, o czym tutaj przeczytałem - ale angry birds działało). Poddałem się po raz kolejny. 

 

Chciałbym podejść do tego ponownie, ale potrzebuję stabilnego systemu, przez który nie stracę ważnych danych gdy przestanę grzebać na bieżąco w systemie. Mam nadzieję że ktoś zrozumiał o co mi chodzi, w formie w jakiej to przedstawiłem. Pozdrawiam i życzę miłego Weekendu ;)

Jak utworzysz klucz dla twojej maszyny to będziesz go mógł używać do uwalenia pendriva. Jeżeli dobrze wszystko postawisz czyli przez Clovera to daje ci 99,9% gwarancji, że aktualizacje będą przechodzić jak na Macu  ;-). Co do szyfrowania to chyba FileVault 2 nie odpalili, ale nie jestem pewien. Jest jeszcze truecrypt ale on na macu szyfruje tylko kontenery.

 

Załóż nowy temat, podaj konfiguracje i zobaczymy co się da zrobić  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po instalacji nie działa mi dźwięk i WIFI. Any help?
Moj sprzet:

1. Płyta Główna: ASUS Z87-PRO Intel Z87 LGA 1150 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIR E) 

2. Procesor: CORE I7 4770K 3.5GHz LGA1150 BOX czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3
3. 
Intel Z87 Express Chipset

4. Nie wiem jak to sprawdzić proszę o pomoc. (Jaki jest dodatkowy kontroler napędów)
5. Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (dwa monitory: LG 27EA83R 27' - 2560x1440 + Cintiq 13HD 13' - 1920x1080)
6. Audio: Realtek ALC1150
7-8. Karta sieciowa: TP-Link Tl-WN822N USB, Wi-Fi N
9. DYSKI pod SATA: ST1000DM003-1CH162 (931 GB) + Samsung SSD 840 EVO 120GB (111 GB) 
NAPĘD pod SATA: HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0 (Windows only więc MBR)
10. Mysz bluetooth - Apple Magic Mouse / Klawiatura Logitech - USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam płytę główną ASUS P7H55, a w temacie jest zestaw pod P7P55 WS Supercomputer.

Czy powinienem wybrać ten zestaw i go zmodyfikować, czy skonfigurować całość od początku? Konfigurując od początku, będę musiał ręcznie przygotować DSDT, który jak mniemam różni się dla mojej płyty głównej od tego z zestawu? Podałem linki do płyt, delikatnie się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej płyty lepiej pasuje ogólny config dla P7P55, czyli "ASUS P7P55 series VIA 1828S". Nie przejmuj się dopiskiem, że Audio VIA jest dopasowany pod 1828S. 

 

Jak już będziesz odpalał, to załóż w stosownym dziale wątek, to pomogę w uruchomieniu. Jest bardzo prawdopodobne, że DSDT będzie automatycznie poprawnie załatane, trzeba będzie tylko popchnąć LPC i ewentualnie dopracować kwestię dźwięku i tyle.

 

Działaj, a jak będziesz miał problemy to załóż własny temat. 

 

EDIT: Widzę że już założyłeś... pytaj w nim jak będziesz miał problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam mobo Asus P8Z77-V Deluxe  (Z77, Intel Sandy Bridge)

Który OEM jest odpowiadający tej płycie pod El Capitan?

Pewnie podejrzę config.plist w Clover Configurator czy wygenerować od razu nr seryjny iMaca ?

Instalacja będzie w trybie legancy, może jeszcze jakieś uwagi? Będę wdzię czny za pomoc J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam clover configuratora. Wywala on parametry których "nie rozumie". Zaopatrz się w edytor pilnujący składni XML, np któryś z plisteditorów i ręcznie modyfikuj. 

 

Więc należy to zgłosić autorowi programu i może to naprawi (jeśli się to da w ogóle naprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystając z poradnika uruchomiłem 10.11.3 na GA-Z97-D3H bez żadnych problemów- bardzo dziękuję. Teraz na tapecie mam inną płytę- GA-X79-UD3 i nie wiem, który OEM użyć. Dump:

0:101  0:000  Clover revision: 3320  running on To be filled by O.E.M.
0:101  0:000  ... with board X79-UD3
0:101  0:000  CPU Vendor = 756E6547 Model=206D7
0:101  0:000  The CPU supported turbo
0:101  0:000  BrandString = Intel(R) Core(TM) i7-3820 CPU @ 3.60GHz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrego configu po X79 - to dość specyficzna platforma i trzeba go uszyć od zera. Jako tako możesz zacząć np z Z87 i zmienić identyfikację na Mac Pro 6.1... ale to i tak nie gwarantuje sukcesu. Tu masz jeszcze Sandy Bridge EP który oficjalnie nie jest wspierany, trzeba do niego łatki aby w ogóle poprawnie odpalić PM, następnie wygenerować tabelę PM a i tak na gigabyte nie ma pewności czy rdzenie nie będą się rozsynchronizowywać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrego configu po X79 - to dość specyficzna platforma i trzeba go uszyć od zera. Jako tako możesz zacząć np z Z87 i zmienić identyfikację na Mac Pro 6.1... ale to i tak nie gwarantuje sukcesu. Tu masz jeszcze Sandy Bridge EP który oficjalnie nie jest wspierany, trzeba do niego łatki aby w ogóle poprawnie odpalić PM, następnie wygenerować tabelę PM a i tak na gigabyte nie ma pewności czy rdzenie nie będą się rozsynchronizowywać.  

Dziękuję za odpowiedź.

 

Znalazłem taki poradnik do różnych płyt na x79, w tym do mojej, i zastanawiam się na ile stabilny i "natywny" byłby taki system i/lub co zrobić, żeby taki był.

Zastanawiam się też, czy tego pytania nie powinienem zadać w nowym wątku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.