Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

w CLOVERZE nie działa mi klawiatura USB. Myszka działa. W systemie klawiatura już działa. Ale niestety w boot screenie Clovera nie działa. Jak to odpalić :)?

Drugie pytanie to jak bootować WINDOWS z Clovera. Instalacja na zwykłym biosie nie UEFI(płyta bez UEFI) i bootowanie windows nie działa. Narazie robię tak ,że na pendrivie mam chameleona. Czy clover może odpalić chameleona zainstalowanego na innej partycji>? Ubuntu tez mi Clover nie odpala. Grub zainstalowany na partycji linuxowej i nie wczytuje GRUBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie da rady na szybko nic użyć z tych konfiguracji... musiałbyś porzeźbić je od zera... 

 

Jak masz jakikolwiek OS X, to zrób sobie pendrive i naprzemiennie startuj z pendrive z cloverem i testuj jego działanie, nanoś poprawki jak jesteś w systemie uruchomionym z chameleona. Jak osiągniesz satysfakcjonujące działanie to będziesz mógł prosto zmigrować clovera na dysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na dniach... poprzestawiałem forum, wezmę się w następnej kolejności za aktualizację UniBootX. 

 

Tu osobiście bym prosił o informacje, co dodać domyślnie, jakie są największe bolączki z jakimi się borykacie, może jakiś kextów brakuje np do sieci, lub czy chcecie abym dołożył  i przerobił configi pod np AppleALC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo faktem jest, że configi z UniBootX starałem się napisać tak, aby były uniwersalne. Nowy Clover sam podstawia rzeczy potrzebne do działania El Capitan czy Sierry. Właściwie jedyna rzecz to mogą nie działać wszystkie porty USB, ale w czym problem aby poszukać działającego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jeśli ktoś przygotowuje instalację pod Windowsem nazwę płyty głównej można także sprawdzić programem CPU-Z.

W logu miałem "... with board Toronto 5A2" Po uruchomieniu programu CPU-Z w zakładce Mainboard kryje się właśnie nazwa Toronto 5A2, oraz kod modelu.

Być może komuś pomoże, ja jestem na etapie szukania konfiguracji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.