Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej źle napisałem, clover ładuje się, ale nie widzi OS X. System był bootowany zarówno przez narzędzie dyskowe wirtualnego macOS jak i przez TransMaca i Diskmakera. Próbowałem z najnowszą wersją Sierry z AppStore (10.12.06) i pobraną z "innego" źródła 10.12.04. UniBootX pobrany z forum, najnowsza wersja z kwietnia. 

 

Edit:

 

Przeszedłem na integrę, od nowa zbootowałem clovera i wgrałem ogólny config do z87 Haswella (wcześniej był jakiś do podobnej płyty do mojej). Teraz clover nie widzi żadnego dysku, w tym windowsa. W biosie wszystko jest ustawione dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

W przypadku gdy w logach będzie płyta główna, której nie ma w OEM co wtedy ? (u mnie wychodzi 37:645  0:000  Running on: '80FG' with board 'Lenovo Z70-80')

 

Uruchamiam przez Boot mode "legacy support" (przez UEFI mam problemy z załadowaniem clovera). Laptop ma chipset Broadwell (i7-5500U)

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co robię źle  ? 

 

 

Odpowiadając konkretnie - nie wiemy. 

 

Podałeś niewystarczającą ilość danych aby cokolwiek konkretnego odpowiedzieć. 

 

PS Ten temat służy do zgłaszania uwag do poradnika, a nie rozwiązywania w nim problemów z instalacją na własnym sprzęcie - od tego są inne działy. Załóż własny temat, opisz porządnie problem, co zrobiłeś, jak, załącz chociaż preboot.log - F2 w menu clovera - zapisze się w katalogu misc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UniBootX zaktualizowany do wersji 2017-09-17.
 
Najważniejsza nowość - kompatybilność z nadchodzącym systemem High Sierra 10.13.
 
Lista zmian:
 
Co nowego w tej wersji? 2017-07-17 (Zobacz pełną listę zmian)
Kompatybilność z High Sierra 10.13 GM
Aktualizacja Clover do wersji r4210
Aktualizacja wszystkich configów
Dodanie configu dla Kabylake
FakeSMC sensory - 6.25.1426
Lilu 1.1.7
AppleALC - 1.1.4
IntelGraphicsFixup - 1.1.7
NvidiaGraphicsFixup - 1.1.3
WhateverGreen - 1.0.4
RehabMan USBInjectAll 2017-0724
RealtekRTL8111 - Mieze 2.2.1
AtherosE2200Ethernet - Mieze 2.2.1
IntelMausiEthernet - 2.3.0
 
Do pobrania tu:

http://hamac.pl/files/file/1-%7B%3F%7D/


 
!! UWAGA !!

Do poprawnego działania bootloadera zalecam znalezienie i dogranie w własnym zakresie następujących sterowników UEFI:
  • apfs.efi
  • HFSPlus.efi

Są to sterowniki Apple i jako takich nie mogę dołączyć do bootloadera, ale można je bardzo łatwo znaleźć w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i5-4690k i MSI z97 gaming 3, czy jak uzyje configu z tego tutoriala to bede mial dzwiek normalny i hdmi czy dalej trzeba bedzie cos kombinowac?

 

A drugie pytanie czy bootloader i High Sierre moge wrzucic na ten same pendrive?

 

Dotychczas robilem tak ze wrzucalem HS na pendrive, a potem instalowalem na to clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR

 

Jest szansa żebyś wrzucił UnibootX Clover na Githuba? Wtedy dużo łatwiejsze byłoby śledzenie zmian w konfigach. Obecnie mamy wyłącznie changelog (i chwała ci za to), ale żeby sprawdzić zmiany trzeba ręcznie robić diffa. Na Githubie wszystko byłoby widoczne jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

 

Dlaczego tak, bo można zrobić wszystko.

 

Dlaczego nie, bo i tak tylko ja nad głównym obrazem pracuje tylko ja. Change log tez jest Ok, ale w kodzie binarnym, ty zmiany głównie są w wersjach kextow. Osobiście dla mnie wrzucenie tego na githuba to dodatkowa praca która mi osobiście nic nie wnosi. Dlatego jeśli główny trzon będę tylko ja tworzył to nie widzę sensu dokładania sobie pracy. Natomiast jak ktoś by chciał aktywnie wziąć udział w pracy, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeśi zmiany są głównie w plikach binarnych to niewielki z tego byłby pożytek. Myślałem, że konfigi też mocno ewoluują. 

 

Configi właściwie to tylko kosmetyczne zmiany... ewentualne patche, jak wchodzi np nowa wersja systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy zielony i to wszystko to czarna magia, prawie. Stanąłem na tych konfigach do clovera..

Jak to ogarnąć?

 

tutaj link do preboot.log:

https://drive.google.com/file/d/0B03GTyxFBbHOMU9LcnpQSTZFX2s/view?usp=sharing

 

Bardzo dziekuję za pomoc ;)

 

Pod Core 2 Duo na obecnym UniBootX nie ma configu bazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.