Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

po wcisnieciu F2 w pliku preboot.log mam na poczatku takie coś jak ponizej. Po pierwsze nie ma takiego adresu jak w opsisie  0:1020 tylko mam 0:100 , producent biosu sie pojawia ale  nie pojawia sie zaden model plyty tylko jakies pierdoły o USB.

 

 

0:100  0:100  MemLog inited, TSC freq: 3498987072
0:100  0:000  
0:100  0:000  Now is 24.1.2018,  15:14:30 (GMT)
0:100  0:000  Starting Clover revision: 4334 on American Megatrends EFI
0:100  0:000  Build with: [Args: -mc --no-usb -D NO_GRUB_DRIVERS_EMBEDDED -t XCODE8 | -D DISABLE_USB_SUPPORT -D NO_GRUB_DRIVERS_EMBEDDED -D USE_BIOS_BLOCKIO -D USE_LOW_EBDA -a X64 -b RELEASE -t XCODE8 -n 9 | OS: 10.12.6 | XCODE: 9.1]
0:100  0:000  SelfDevicePath=PciRoot(0x0)\Pci(0x1C,0x0)\Pci(0x0,0x0)\USB(0x2,0x0)\HD(1,MBR,0x00000000,0x2,0x1EBBFE) @C06C6398

 

0:100  0:000  SelfDirPath = \EFI\BOOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super :) udało mi się zainstalować High Sierra wg opisu i na pierwszy rzut wszystko ładnie działa, lecz gdy wyciągam pena to już bez niego komp się nie uruchomi. Rozumiem że clover musi się znaleźć na dysku żeby zbootował ? jak go teraz przenieść i zeby startowal automatycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ 314 w najnowszym UNIBOOTX dla Z170 podane jest:
 

Rename HDAS to HDEF

GFX0 [to] GFX2

PEGP [to] GFX1

Jak to się ma dla wątku który opisuje Oswaldini i podaje prawidłową kolejność, opisaną w tym wątku:
http://hamac.pl/topic/14928-prawid%C5%82owa-konfiguracja-pod-imac-i-inne-smbiosy-z-igpudgpu/
Czyli:
change GFX0 to IGPU
change HECI to IMEI
PEGP to GFX0

 

Jaką kolejność powinno się zachować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patche:

GFX0 [to] GFX2
PEGP [to] GFX1

Są wyłączone - widać zostawiłem je po jakiś testach. Nie wpływają zupełnie na instalację. Resztę samemu trzeba dopieszczać.

 

Konfiguracja na UniBootX ma w 95% zapewnić poprawną instalację macOS i nic więcej. Tam nie ma i nie będzie procedur do opalania specyficznych wifi czy innego sprzętu. To ma być bazowy uniwersalny config idealnie nie wymagający jakichkolwiek zmian od strony użytkownika aby odpalić macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem już multum razy ! nie jestem Polakiem ..proszę to uszanować

 

Mam prośbę - uszanuj też nas i wpisz np w stopkę info, nie będą się Ciebie czepiać na przyszłość. Wybacz, ale jest wiele Polaków gorzej piszących i od nich wymagam i będę wymagał pisania z zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nowy UniBootX 2018-07-22

 

Najważniejsze zmiany:

  • Kompatybilność z High Sierra 10.13.6 i Mojave 10.4 beta

  • Usunięcie IntelGraphicsFixup i NvidiaGraphicsFixup które zostały zastąpione WhateverGreen

  • Aktualizacja Clover do wersji r4617

  • Lilu 1.2.5

  • AppleALC - 1.3.0

  • WhateverGreen - 1.2.0

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć i Witam  8-)

Zrobiłem wszystko według instrukcji wyżej , stanąłem jednak na miejscu w którym to bootuje mi się Clover z tłem bootcamp i nie widzi pendriva z OS X Sierra, dodam że tworzyłem tego bootowalnego pendriva bezpośrednio na Macu i z jego poziomu przy uruchamianiu Maca jest wykrywany jako nośnik z systemem. Może to jeszcze wina jakichś ustawień , u siebie w UEFI nie mogę znaleźć opcji Safe Boot i HPET mode, chyba że nazywa się inaczej. 

 

Mój sprzęt to:

 

Płyta: Gigabyte Z77X-UD5H-WB

Procesor: Intel i7 3770K

Grafika: Intel HD 4000

Dysk1: SSD Samsung 840 Pro Series 128GB (na tym będzie system, teraz jest Win 10, ale do formatu)

Dysk2: HDD WD 500GB Green (tutaj mam Ubuntu , ale to osobny dysk zależy mi bardziej na tym żeby cały system działał na SSD, więc nie wiem czy ma jakieś znaczenie że sobie jest podpięty)

RAM: 8GB Corsair Venegance

 

Ogólnie widziałem że nie chwalicie zbytnio płyt Gigabyta, jeżeli ktoś miał podobny sprzęt do instalacji to również się nie obrażę o czym dodatkowo pamiętać przy instalacji bądź doinstalować.  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku tym dyskutujemy o samym UniBootX, np co dodać, co poprawić, a nie problemach z instalacją na własnym sprzęcie. Załóż wątek w odpowiednim dziale.

 

A co do Twojego problemu, polecam zmienić port USB. Sprawdź czy w innym nie zadziała instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

314TeR fajna nowa opcja w Cloverze 4719, naprawia problem z mixem języka w systemie: https://www.insanelymac.com/forum/topic/304530-clover-change-explanations/?do=findComment&comment=2642596

 

 

Rev 4719

Added prelang kbd option if want to keep language when updating macOS with native NVRAM.

 - This is the key to fixing macOS language problems when using native NVRAM.

 - This is macOS bug for long time ago.

 - When using aptiomemoryfix without emuvariable

 - When using a language other than English

 

- can fix issues blow if use this key.

    <key>GUI</key>
    <dict>

        <key>KbdPrevLang</key>
        <true/>
        <key>Language</key>
        <string>ru:0</string>          <----- you want language

    </dict>

 

A wcześniejsza wersja 4717 umożliwia reset nvramu przez F11 w GUI Clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.