Skocz do zawartości

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to się nie trzyma kupy... jak działa zapis nvram to nie potrzemeba emuvariable, zreszta który i tak by nie działał bez skryptów, a i wpisy do nvram przecież zostają. Nie rozumiem co ma to wyjaśniać.

 

Jedyny problem był kiedy na płycie NIE działał zapis a instalowałem w UEFi, to wtedy język się kaszanił a i tak zainstalowany system bez nvram wstawał z dwa razy dłużej niż zainstalowany z nvram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A czy w ogóle da się zrobić patche pod pierwszą generację procesorów ?

Znalazłem w internecie wątek z forum insanely ([GUIDE] 1st Generation Intel HD Graphics QE/CI), który pokazuje w jaki sposób zainstalować macOS na intelu z serii Arrandel, ale zaczyna się od wersji 10.10, a kończy na 10.11.

Ja posiadam oryginalny instalator wykonany na macbooku z instalacją 10.12.

Czy jest w ogóle próbować instalację na tym laptopie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

  Po kilku latach od zakupu Snow Leopard w „supermarkecie” wróciłem do tematu instalacji macOS'a. W maszynie wirtualnej VirtualBox zainstalowałem najnowszą wersję Mojave, działa świetnie w porównaniu z Yosemite ale możliwe, że główną składową poprawy odbioru systemu napędza zmiana procesora ;-)

 

Postanowiłem zrobić podejście do instalacji na prawdziwym sprzęcie, sprawdziłem dwie maszyny:

 

Wystartowałem UniBootX Clover na laptopie Dell Inspiron 7566 z i7-6700HQ i uzyskałem taki odczyt nazwy płyty:

0:100  0:000  Starting Clover revision: 4741 on American Megatrends EFI
0:100  0:000  Running on: 'Inspiron 7566' with board '042NDD'

Jakie kryteria decydują o tym, że mój odczyt pasuje najlepiej do którejś z wersji w OEM?

 

Próba wystartowanie UniBootX Clover na laptopie Dell Precision 7730 z i9-8950HK zakończyłasię fiaskiem, czarny ekran i zwis.

 

Jakieś pomysły na wystartowanie tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie odpowiedziałem Ci precyzyjnie na oba pytania. Jak masz problem w kontekście konkretnego sprzętu, to załóż własny temat w odpowiednim dziale zgodnie z wytycznymi forum.

 

Nie o sprzęt przecież tu chodzi:

 

W pierwszym liście tego wątku napisałeś:

 

 

W nim szukamy nazwy naszej płyty, będzie to wyglądać np tak:

0:102  0:000  Clover revision: 3048  running on System Product Name
0:102  0:000  ... with board SABERTOOTH P67

W powyższym przykładzie jest to płyta o nazwie SABERTOOTH P67, następnie odszukujemy folder w OEM odpowiadający tej płycie, a będzie to:

/EFI/CLOVER/OEM/Sandy Bridge Z68

i zmieniamy nazwę tego folderu lub kopiujemy go do nowego folderu pod nazwę naszej płyty, dla naszego przykładu tak:

 

Chciałem się dowiedzieć na podstawie jakich parametrów podjąłeś taką decyzję?

 

Druga sprawa też jest oczywista, jeżeli program ma problemy z rozpoznaniem płyty to istnieje w każdym pececie tryb tekstowy, w któym można wypisać odpowiedni komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem UniBootX Clover na laptopie Dell Inspiron 7566 z i7-6700HQ i uzyskałem taki odczyt nazwy płyty:

0:100  0:000  Starting Clover revision: 4741 on American Megatrends EFI
0:100  0:000  Running on: 'Inspiron 7566' with board '042NDD'

Jakie kryteria decydują o tym, że mój odczyt pasuje najlepiej do którejś z wersji w OEM?

 

Zarówno "Inspiron 7566" jak i "042NDD" jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście też coś umyka... Skoro już tak mamy dokładnie czepiać się szczegółów....

 

Twoj główny problem to:

"Próba wystartowanie UniBootX Clover na laptopie Dell Precision 7730 z i9-8950HK zakończyłasię fiaskiem, czarny ekran i zwis."

 

Czyli tak jak #314TeR Ci napisał załóż swój wątek bo masz indywidualny problem pod konkretną maszyną i sprzet a nie kombinujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście też coś umyka... Skoro już tak mamy dokładnie czepiać się szczegółów....

 

Twoj główny problem to:

"Próba wystartowanie UniBootX Clover na laptopie Dell Precision 7730 z i9-8950HK zakończyłasię fiaskiem, czarny ekran i zwis."

 

Czyli tak jak #314TeR Ci napisał załóż swój wątek bo masz indywidualny problem pod konkretną maszyną i sprzet a nie kombinujesz

 

Jak się czepiamy szczegółów to startowałem to na dwóch maszynach. Na maszynie docelowej program startuje

 

i mam problem ze zrozumieniem na jakiej podstawie #314TeR dopasował SABERTOOTH P67 do nazwy Sandy Bridge Z68.

 

Na drugiej maszynie program leci w maliny bez podania przyczyny i to jest błąd programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam problem ze zrozumieniem na jakiej podstawie #314TeR dopasował SABERTOOTH P67 do nazwy Sandy Bridge Z68.

Chipsety P67 i Z68 są dość podobne (główna różnica na niekorzyść P67 to brak wsparcia dla iGPU, a co za tym idzie brak wsparcia dla QuickSync) i oba należą do generacji Sandy Bridge - stąd też config dla nich będzie podobny. UniBootX zawiera ogólne configi dla mobo z danej generacji, stąd też dopasowanie P67 -> Z68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipsety P67 i Z68 są dość podobne (główna różnica na niekorzyść P67 to brak wsparcia dla iGPU, a co za tym idzie brak wsparcia dla QuickSync) i oba należą do generacji Sandy Bridge - stąd też config dla nich będzie podobny. UniBootX zawiera ogólne configi dla mobo z danej generacji, stąd też dopasowanie P67 -> Z68.

 

Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualna wersja UniBootX na dzień 2019-04-24 dostępna do pobrania tu:

Najważniejsze zmiany:

  • Kompatybilność z macOS Mojave 10.14.4
  • Dodanie eksperymentalnego configu dla Z370/Z390 - wymaga testowania
  • Powrót configu dla płyt ASUSa socket 775 dla Core 2 - przykładowe serie P5E/P5Q, ale też inne.

Kluczowe komponenty:

  • Clover r4920
  • Lilu 1.3.5
  • AppleALC - 1.3.7
  • WhateverGreen - 1.2.8
  • USBInjectAll - 0.7.1

Patche na limit portów USB są do 10.14.1 włącznie, więc jeśli nie działają komuś w nowszym systemie, to proszę o info z aktualnymi patchami, poprawię configi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.