Jump to content
314TeR

UniBootX Clover - oficjalny uniwersalny bootloader haMac.pl

Recommended Posts

18 godzin temu, DKnoto napisał:

1201892894_Zrzutekranu2019-04-24o16_27_53.png.43be61b738fc538e33877890bb0b5f29.png

Trochę mylący ten podpis „Niedostępne”.

To jest link czy załacznik, bo według mojej przeglądarki to obrazek :)  Nie mogę ani pobrać, ani przejść na stronę.

Hmm, wycinałem obrzeża obrazka aby nie śmiecić ;-)

Bo tu zaraz usłyszę głosy oburzenia na temat spamu...

A tu tak „źle„ a odwrotnie to „niedobrze”.

Edited by DKnoto

Godzinę temu, DKnoto napisał:

Hmm, wycinałem obrzeża obrazka aby nie śmiecić ;-)

Bo tu zaraz usłyszę głosy oburzenia na temat spamu...

A tu tak „źle„ a odwrotnie to „niedobrze”.

Sam się na to nabrałem, sądziłem (pewnie jak inni), że cytujesz link, a nie wrzucasz zdjęcie. Na nowym silniku forum nie zawsze widać, że zdjęcie to zdjęcie.

Panowie mam pytanie do pkt.4.1 z pierwszej strony. Pisze tam, ze po pierwszym uruchomieniu Clovera nalezy nacisnac F2 w celu dokonania dumpu plyty. W jaki sposob mam odczytac nazwe plyty i jak zmienic, na jakim kompie, tym na ktorym instaluje osx czy na innym, dump zapisany w EFI/CLOVER/misc/preboot.log? Mam fizycznie wyjac pena z cloverem i podlaczyc pod inny komp?

No raczej inaczej nie zedytujesz nazwy folderu.

Uruchamiasz clovera - wciskasz F2 - wyłączasz kompa idziesz do innego lub innego systemu, otwierasz EFI/CLOVER/misc/preboot.log i w nim szukasz ciągu znaków "board". Odczytujesz charakterystyczny ciąg i zmieniasz nazwę folderu w OEM na tą odczytaną z przeboot.log i dalej testujesz czy instalacja odpala. Z doświadczenia dla kompatybilnych konfiguracji masz 90-95% szansy na odpalenie instalacji macOS.

Dwa razy szukalem nazwy plyty w pliku .preboot.log, nic nie znalazlem, albo jestem slepy. Sprawdze jeszcze trzeci raz., OK mam P7P55M

Edited by JEDI_V

Nastepny problem, jestem na etapie instalacji systemu, ale niechce sie zainstalowac, gdyz mapa partycji niejest GUID, ale przy wymazywaniu/formatowaniu dysku w narzedziach dyskowych nie widze opcji zmiany.

Partycje zmienilem na innym kompie ale dysk nie chce sie zamontowac, wiec opcje formatu nie udaja sie.

Cos jest skopane w narzedziach dyskowych, bo testuje juz 3 dysk,ktorego nie da sie sformatowac i zamontowac.

Edited by JEDI_V

Do góry w Narzędziach dyskowych zaznacz opcję z zakładki Widok > Pokaż wszystkie urządzenia, bo najwidoczniej próbujesz tylko sformatować samą partycje, a nie cały dysk, poniżej screen. Klikasz przy formatowaniu na cały dysk.

Zrzut ekranu 2019-05-08 o 07.21.39.png

@JEDI_V - nie podpinaj już problemów indywidualnych do tematu poradnika. One z nim nie są bezpośrednio związane. Jak masz problem z uruchomieniem clovera na jakimś sprzęcie, to załóż temat w odpowiednim dziale.