Skocz do zawartości

Acer v3-371 - problem z instalacją


maricha17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Próbuje zainstalować swojego pierwszego haca ale!

 

Mój sprzęt:
Acer V3-371
procek: Intel Core i3-5005U
grafa: intel 5500

internety:
Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN (10/100/1000MBit), Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (a/b/g/h/n/ac), Bluetooth Bluetooth 4.0

Dźwięk: Intel Broadwell PCH-LP - High Definition Audio Controller

 

Stworzyłem instalator usb z poziomu os x, dodałem do niego clover z ustawieniami dla uefi.
Do /EFI/CLOVER/ dodałem config dla intel 5500 według RehabMan'a
Do /EFI/CLOVER/kexts/ dodałem FakeSMC.kext
Do /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ usunąłem VBoxHfs-64.efi i wkleiłem tam HFSPlus.efi

Odpala się clover bez problemu. Odpalam instalator w wersji verbose mode. Dochodzi do końca, następnie uruchamiam normalny instlator. Ukazuje się logo appla i pasek ładowania. Ładowanie dochodzi do jakiś 30% i błąd... restart i cały czas to samo. (sytuacja w załączniku)

 

Proszę o pomoc.

post-5152-0-35020700-1440014965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na moim v3 juz siedzi el capitan ale mam problem. Mam kext do ethernetu, dostaje poprawny adres IP, ping do routera idzie przez jakiś 3 sekundy i ginie. Nie mam łączności. Trochę stoję w martwym punkcie bo musze spatchowac ddst a bez netu nie mogę tego zrobić. Chip to rtl8111. Może ktoś miał podobny problem.

 

Ja instalowałem z poradnika znalezionego gdzie indziej. Mogę podesłać pliki do clover żeby autorowi ruszyła instalacja bo też się długo bujalem z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na moim v3 juz siedzi el capitan ale mam problem. Mam kext do ethernetu, dostaje poprawny adres IP, ping do routera idzie przez jakiś 3 sekundy i ginie. Nie mam łączności. Trochę stoję w martwym punkcie bo musze spatchowac ddst a bez netu nie mogę tego zrobić. Chip to rtl8111. Może ktoś miał podobny problem.

 

Ja instalowałem z poradnika znalezionego gdzie indziej. Mogę podesłać pliki do clover żeby autorowi ruszyła instalacja bo też się długo bujalem z tym

 

Witam serdecznie, podepne sie pod temat. Ja tez probuje na tym laptopie skonfigurowac Yosemite. Czy udalo Ci sie uruchomic sleep? To jest w tym momencie moja najwieksza bolaczka. Moj sprzet to V3-371 3355 (intel i3 4005, hd 4400). Wszystko dziala bez problemu, az do momentu zamkniecia pokrywy. Wtedy komp sie budzi natomiast na ekranie ciemno.

 

U mnie bez problemu wykrywa siec z kextem RTL8111 w Cloverze. Chwile trwa az dostane z DNSa odpowiedz a potem juz net smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.