Skocz do zawartości

(niby) uszkodzona patycja na USB instalacyjnym - miał ktoś to?


kmk68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początek zaznaczę że robiłem całą perację kilka razy, na róźnych pendriveach, a MD5 pobranego pliku jest ok (!),

 

Miałem dotychczas hacintosha instalowanego z distro iAtkos ML, było super. Niestety potrzebny jest w tej chwili system

conajmniej 10.9.4. Zdobyłem distro iAtkos M5. Stworzyłem USB bootowalnego (rozpakowałem dmg TransMac'em).

I zaczął się problem:

 

W czasie instalacji instalacja zatrzymuje się i wywala komunikat że jest niezgodność na partycji z której

instaluję, "użyj narzędzia dyskowego, bla, bla...". Używam "verify", pokazuje mi że jest błąd w rozmiarze

partycji - "użyj napraw". Nie mogę oczywiście bez odmontowania, a jest to instalka.

 

Zwątpiłem w pendrive (choć nigdy nie było z nim problemów) i zrobiłem instalkę na drugim. Efekt TEN SAM.

Ale: jak mam włożone dwa pendrivey - pomyślałem sobie że na tym drugim instalacyjnym z którego nie będzie

szła instalacja będę mógł zrobić "napraw" - to "verify" pokazuje mi że wszystko... jest ok. NIe trzeba naprawiać.

I na odwrót.

 

Czyli partycja instalacyjna widziana "z zewnątrz" jest ok, ale podłączona jako instalacyjna jest nie ok.

 

Oczywiście mogę mieć zj...echane distro, ale może ktoś z bardziej odemnie zaawansowanych miał

podobny problem i np. wystarczy coś jednak w biosie poprzestawiać?

 

Pozdrawiam,

K.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to niby skąd zdobyłeś distro iAtkos M? Bo ono jest płatne i jeśli je skądś zdobyłeś to jest ono przygotowane specjalnie pod config innego kompa, bo tak twórca iAtkosa działa - kupujesz, podajesz swoją specyfikację i on ci robi wersję na twojego kompa.

 

Jeśli natomiast kupiłeś to distro, to pisz do jego twórcy, że masz problemy, a nie do nas. My wspieramy rozwiązanie retail + clover. http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to niby skąd zdobyłeś distro iAtkos M? Bo ono jest płatne i jeśli je skądś zdobyłeś to jest ono przygotowane specjalnie pod config innego kompa, bo tak twórca iAtkosa działa - kupujesz, podajesz swoją specyfikację i on ci robi wersję na twojego kompa.

 

Jeśli natomiast kupiłeś to distro, to pisz do jego twórcy, że masz problemy, a nie do nas. My wspieramy rozwiązanie retail + clover. http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

 

Distro dostałem, ale "ofiarodawca" nie wiedział że jest zabezpieczone przed użyciem na innym kompie...

Właśnie do tego doszedłem  :/ Sorry za zawracanie głowy.

 

Dzięki.  =P~

 

P.S. A to jest identyczne rozwiązanie z Cloverem... Wszak distro iAtkos ML ściągnąłem wybierając z polecanych

na tej grupie (i było ok). Teraz urosły mi wymagania pod Xcode i musiałem wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.