Skocz do zawartości

Mac OS X Boot Pendrive zrobiony w Windows 7.


elswirro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie jestem pewny czy w dobrym dziale wrzuciłem, wrazie w proszę o przeniesienie w prawidłowy.

 

Mam pytanie i liczę na dosyć szybką odpowiedź.

 

Muszę zainstalować Mac Os X na A1278 MacBook Pro, lecz mam do dyspozycji Windows 7 na PC.

 

Chcę zrobić bootowalnego pendrive z systemem. Mam obraz .dmg Yosemite 10.10, gdyż nie posiadam płytki.

 

Czy do tego wystarczy mi program Transmac czy może jakiś inny sposób polecacie?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że to nie jest mój macbook i ciężko mi powiedzieć o specyfikacji. Mam się z nim widzieć jak zrobię ten boot pendrive.

 

Chodzi o to, że Macbook prawdopodobnie (raczej napewno) nie ma systemu i gdy się go włącza to pokazuje się biały ekran, ikonka maca, pasek wczytywania i po jakimś czasie wyłącza.

 

Nie próbowałem jeszcze CMD + R, ale był w serwisie, gdyż właściciel podejrzewał kartę graficzną i myślę, że serwisanci już sprawdzali recovery.

 

Stwierdzili, że prawdopodobnie nie ma systemu.

 

Wypaliłem wcześniej płytkę dvd z obrazem, który się zmieścił na niej Mac OS X 10.7, ale po wciśnięciu C niby coś czytało, pojawił się migający znacznik _ na czarnym jakby "dosowym" ekranie i zniknął.

 

Ekran nadal był czarny, ale nie wyłączył się. Czekałem, aż coś się stanie, ale można było tak czekać do jutra, napęd nie czytał płyty.

Kiepski, niekompatybilny lub zepsuty system lub źle wypalona płyta??

 

Dodam, że jestem słaaaabym laikiem jeśli chodzi o Maki .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką ilością danych to niewiele można Ci pomóc... Jak masz w miejscu gdzie będziesz walczył z macbookiem szybki i stały net, to możesz przygotować klucz wg tej metody:

http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x/

Ale i tak system musisz pociągnąć. Jedynie pomijasz wszystkie czynności dotyczące clovera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.