Jump to content
Adam90

Asus N56JR

Recommended Posts

Okay , zaraz podam konfigurację. Już teraz powiem że to Asus N56jr , ma intel core i7-4700hq, 8gb ram , kartę grafiki gtx 760m , dysk 1000gb hdd. Posiada też podświetlaną klawiaturę. Czy ona będzie działała na mac os ?

1.Asus N56JR
2.Intel core i7-4700hq (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX, AVX2, FMA3)
3.Intel ID8C49 (rewizja 05)
4.Brak(Chyba)
5.Nvidia Geforce GTX 760m oraz Intel HD Graphics 4600 , natywna rozdzielczość to full HD (1920X1080)
6.Realtec ALC 663
7.Realtec PCIe GBE Family Controller
8.Intel Dual Band Wireless-N 7260
9.Dysk Twarty SATA ,Stacja dysków nie wiem.
10 Touchpad PS/2 , Klawiatura-rozszerzona PC/AT PS/2 (101/102 klawisze) (plugged into keyboard port)​

Do odpalenia, ale:

- WiFi nie do ruszenia ( = do wymiany), karty Intela nie działają w ogóle na OSX

- z grafik do odpalenia tylko iGPU (HD4600), nVidii z racji Optimusa i braku normalnej możliwości wyboru primaryGPU nie ruszysz

- audio -> w tym sprzęcie siedzi ALC2xx, a nie 663

- LAN - napisanie 'Realtek PCIe GBE Family Controller' nie mówi nic, bo nie jest to nazwa konkretnego modelu/chipu.

Do tego będziesz miał masę zabawy z DSDT, ale o ile jesteś na tyle wytrwały by się z tym pierniczyć przez dłuższy okres czasu by to postawić porządnie i dopieścić, to sprzęt jest do zrobienia.

A więc powiem prosto z mostu. Jestem zielony w te klocki , chcialem zainstalowac mac os bo windows 10 to śmieć. Niektóre terminy z jakimi się zetkonłem przy podawaniu konfiguracji są mi zupełnie obce. A więc czy w waszej ocenie , mam się w to bawić ?

A co do kodeka Audio to...

post-5215-0-81028200-1440965755_thumb.jpg

Edited by Grzesiek13
Używaj opcji edycji, nie pisz posta pod postem

Zabawa w OSX na laptopach do najłatwiejszych nie należy, bo jest masa kwestii, które trzeba poprawiać, dostosowywać. Jeśli masz tylko cierpliwość i chęć do przyswojenia nowej wiedzy, to możesz zawsze spróbować. Na forum znajdziesz masę przydatnych informacji.