Skocz do zawartości

Yosemite 10.10, El Capitan 10.11 na VMware - załadowano do 50% i znak stopu (Still waiting for root device).


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem taki jak widnieje na poniższym zdjęciu:

post-1537-0-87455000-1441117253_thumb.png

A po chwili:

post-1537-0-49373000-1441117254_thumb.png,

Co dziwne Yosemite ma problem z instalacją systemu na dysk i tuż przy starcie występuje znak stopu. Natomiast El Capitan da się zainstalować na dysku, lecz ma problem podczas uruchamiania. Powyższe screeny pochodzą z El Capitana, pierwsze uruchomienie po instalacji. Próbowałem wielu sposobów na ominięcie tego problemu, ale żaden nie pomógł. Być może ktoś zetknął się już z tym problemem, bądź ma jakiś pomysł na jego rozwiązanie?
Bardzo prosiłbym o pomoc.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

still waiting for root device opis znajduje się tyutaj..

 

Tak, tamten tekst czytałem już przed. Próbowałem różnych sposobów. Mavericks na VMware działa bezproblemowo, na PC nowsze wersje systemu także działają. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić. Dysk i napęd w VMware próbowałem na SCSI i SATA, także nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie używam VM ale na starym laptopie mam podobny problem po mimo tego że 10.9 / 10.10 działało bez problemu to 10.11 już stwarza.. może rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniego kext'u do kontrolerów napędów - mi osobiście brak czasu na to teraz żeby sprawdzać.. akle był jakiś taki kext dla egzotycznych kontrolerów / mostków południowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idealnie działa 10.9, 10.10 ma problemy ze startem instalacji. W 10.11 startuje tylko instalacja i pojawiają się problemy podczas uruchomienia. Wydaje mi się, że masz rację i będzie to wina braku kexta odpowiedzialnego za kontroler DVD, bądź HDD. Nie mam pojęcia jak taki kext mógłby nosić nazwę, więc gdybyś się z takowym spotkał bardzo prosiłbym o podanie jego nazwy albo linku. Może znasz jakieś wskazówki jak znaleźć tego kexta?

Z góry dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście szukał bym coś w stylu ApplePCIIDE - nie wiem czy to jeszcze jest rozwijane.. lub JMicron - też nie wiem czy to jeszcze działa..

mówiąc za siebie mi się wydaje że nie wstaje mi z powodu problemu z AHCI / SATA - w biosie nie mam opcje tego przestawiania.. więc może 10.11 (przynajmniej jak na razie beta) odczytuje kontroler jako bez AHCI / SATA więc szukał bym coś podobnego do tech kest'ów wyżej..

 

swoją drogą w stopce mam link do grupy na FB o OS X na PC spytaj się tam o taki sterownik - zdaje mi się że tam ktoś dyskutował o tym kiedyś..

 

na dzień dzisiejszy brak reszty pomysłów jak by coś mi przyszło do głowy to się odezwę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.