Skocz do zawartości

Samsung r780 "still waiting for root device"


Next4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z instalacją os x 10.9. Stworzyłem bootowalny dysk na wirtualnej maszynie za pomocą uniBeast(użyłem do tego HDD 500 GB- może to jest powodem błędu?). Wszystko ładnie się bootuje do momentu pojawienia się takiego czegoś:

 

"No interval found for . Using 800000000

Still waitig for root device

Still waitig for root device

..."

 

Wygrzebałem starego samsunga r780 i próbuję zainstalować tego maca lecz już tracę nadzieję, może mi pomożecie :)

Próbowałem zmieniać porty USB, próbowałem różnych boot flagsów, próbowałem wgrywać kexty na boot dysk ale nie wiem czy to dobrze robię i czy wgrywam dobre kexty - za pomocą kext wizard na wirtualu.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzięki.

 

Mój lapek jak już wspomniałem samsung r780 GPU gt330m / CPU i3 / chipset intel HM55 4GB Ram. Dołączam fotkę jak to wygląda (img_0045

 

Pozdrawiam

 

edit~ 

Wgrałem GenericUSBXHCI.kext i teraz wychodzi inaczej (img_0048) ale dalej still waiting for root device

post-1981-0-39282100-1441651121_thumb.jpg

post-1981-0-70797200-1441653701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten temat, próbowałem jakiś tam kextów ale nie wiem czy dobrych, jak sprawdzić jaki dokładnie mam kontroler?. Może trzeba jakiś kext specjalny na chipset? Widziałem na jakimś forum kogoś z tym samym problemem i tym samym chipsetem. Sata ustawione.

 

Instalowałem wizardem AHCIPortinjector.kext i LegacyAppleAHCIPortIntelICHx.kext bez rezultatu.

 

mój kontroler usb: intel 5 Series/3400 Series - 3B34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Temat w sumie stary ale szukajacy pomocy tak jak ja moze jeszcze z tego skorzystaja, jak narazie przez ponad dwa lata meczylem sie zeby uruchomic jakakolwiek dystrybucje os x na moim samsungu..glowny problem u mnie sandy bridge...dzisiaj udalo mi sie uruchomic instalator..warto sprobowac uzyc komend USBBusFix=yes ahcidisk=8 debug=8, z wyczytanych informacji dowiedzialem sie ze pomaga w niektorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.