Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam taki oto komputer i chciałbym na nim zainstalować mac os x o ile to możliwe. Próbowałem już iATKOS s3 version 2 lecz nie udało mi się odpalić os występują błędy podczas uruchomiania systemu z dysku próbowałem dobrać kexty które już są na płycie lecz ta płyta jest nie typowa i potrzebuje pomocy. Z tego co czytałem to nie ma obsługi AHCI. Jedyne co jest w biosie to disable, compatible i enhanced . Wybierałem enhanced bo z compatible nie chciał bootować.

 

Specyfickacja:

 

1. P5E-VM SE BIOS Najnowszy tj. 0303

2. Intel Celeron 2x E3400 (obsługa x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3) Ewentualnie jeszcze mam Pentium D 925

3. Intel G35/Intel ICH9

4. JMicron® JMB368 PATA controller

5. Geforce 9500GT albo  Intel x3500

6. Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9

7. Atheros L1

8. TP-Link WN-722N (nie musi działać koniecznie)

9. Dyski sformatowany pod GUID zrobiona partycja za pomocą Disk Utillty

10. Myszka Apple z jednym przyciskiem /  Klawiatura po USB

 

Dodam jeszcze screeny :)

 

post-5327-0-49963800-1442751611_thumb.jpg

post-5327-0-15455900-1442751621_thumb.jpg

post-5327-0-03268800-1442751626_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco dystrybucje... 

 

UniBootX ma konfigurację niemal kompletną pod tę płytę: http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

Wystarczy tylko zmiana nazwy folderu i wszystko łącznie będzie działało (a audio po dograniu kextu do /S/L/E). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco dystrybucje... 

 

UniBootX ma konfigurację niemal kompletną pod tę płytę: http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

Wystarczy tylko zmiana nazwy folderu i wszystko łącznie będzie działało (a audio po dograniu kextu do /S/L/E). 

 Dzieki za rady udalo mi sie wlasnie uruchomic tego iATKOS (zaczal dzialac po zmianie klawaitury na inna 0.o) i podoba mi sie bardzo os x po za tym ze polowa rzeczy nie dziala :) ale nie ma co sie dziwic. Jakiego retaila polecacie Jaki najwyzszy moge zainstalowac a  jaki bedzie optymalny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.