Skocz do zawartości

MSI B85M-G43 - Instalacja OS X, pytania


razor1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wymieniłem niedawno sprzęt, więc chciałbym zainstalować OS X na nowo. Na starym sprzęcie ( http://hamac.pl/topic/10671-gigabyte-ga945-gzm-s2/ )instalacja w końcu poszła i OS X działał. Teraz mam taki sprzęt:

Płyta - MSI B85M-G43
CPU - Intel Core i3 4170 @3,7 GHz
GPU - nVidia GeForce GTX 750Ti
RAM - 4x4 GB Crucial 1600 MHz DDR3
SSD -Patriot Blaze 120GB SSD (SATA3), Seagate Pipeline 320GB HDD (SATA2)

Karta Wi-FI - TP-Link TL-WR-727N

Klawiatura pod PS2 USB, mysz bezprzewodowa pod USB.

OS - Windows 10 x64 GPT (chciałbym multiboot z Win10 odpalającym domyślnie)

Macie dla mnie jakieś propozycje, jakie tutaj kexty wrzucić, żeby to najlepiej działało ? Dysponuję dwoma pendrive 8GB + 16GB , jeden na Clovera, drugi na obraz systemu.

 

Zakładam, że teraz działam wg. tego tutka: http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x-1011/ 

Edytowane przez lukaszuk1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas instalacji odpalaj z parametrem nv_disable=1. Potem zainstaluj webowe drivery NVidii, usuń nv_disable i zamiast niego bootuj z parametrem nvda_drv=1. Audio odpalisz sposobem z forum. Ethernet to Realtek 8111 (rev. G o ile dobrze pamiętam), kext łatwy do znalezienia. Wi-Fi raczej nie do odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na czas instalacji odpalaj z parametrem nv_disable=1. Potem zainstaluj webowe drivery NVidii, usuń nv_disable i zamiast niego bootuj z parametrem nvda_drv=1. Audio odpalisz sposobem z forum. Ethernet to Realtek 8111 (rev. G o ile dobrze pamiętam), kext łatwy do znalezienia. Wi-Fi raczej nie do odpalenia.

 

Odpalam Clovera z nv_disable=1, robię wszystko zgodnie z tym jednak instalator nie odpala, ładuje się, ale po Apple logo występuje black screen i nic się nie dzieje.

Próbowałem też ruszyć gotowe distro, tam instalator się ładuje, ale przy próbie instalacji, zawiesza się na pozostałym czasie - 14 minut. 

Dodatkowo przy dostosowywaniu Clovera z tego poradnika nie wiem jaką nazwę płyty zamienić, bo nie ma tam mojego chipsetu.

Zaktualizowałem specyfikację w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.