Skocz do zawartości

iTunes (filmy, DRM) i czarny ekran na Hakintoshu


firstmiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jeszcze dwa tygodnie temu wydawało mi się, że mam "perfekcyjnego" hamaka. Po ostatnich aktualizacjach dosięgła mnie ręka sprawiedliwości. Wszystkie filmy, które kupiłem w iTunes, oraz wszystkie reklamy/zajawki filmów (trailers) nie działają.

Efekt jest taki, że przy próbie odtworzenia pojawia się czarny ekran. Brak wideo, brak dźwięku, pasek postępu odtwarzania stoi w miejscu.

 

Uwagi:

  • Wszystko działa prawidłowo na oryginalnych macach, które mam
  • Wszystko działało przed ostatnimi sierpniowo-wrześniowymi aktualizacjami
  • Po usunięciu cyfrowych zabezpieczeń (DRM) filmy są odtwarzane bez problemu
  • Jest jedna zmiana sprzętowa - padł mi monitor Apple i kupiłem chwilowo taniego Philipsa, którego podłączam przez HDMI (sprawdziłem, filmy z iTunes są na nim odtwarzane z Mac-a Mini)

Czy ktoś z Was może podpowiedzieć, jaki monitor (preferowany 27" 2560x1440) i jakiego kabla mam użyć, żeby znowu cieszyć się kupionymi filmami na tym sprzęcie? Apple Thunderbolt odpada - nie mam w tej chwili na niego kasy.

 

Dzięki,

firstmiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za sugestię.

Niestety, usunięcie tego kexta (przebudowanie cache itd) nic nie dało.

 

Tak, jak napisałem wcześniej - nie miałem problemów z ATD. Zamówiłem nowe kable, może któryś z nich "magicznie" zadziała.

Ktoś podsunął mi sugestię, żeby dodać IMEI procesora w SSDT. To jednak brzmi jak science-fiction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofaj autoryzację komputera w iTunes i ponownie autoryzuj. Ostatnio coś Apple "mieszał" w usługach i wiele komputerów wymaga ponownej weryfikacji, może zwyczajnie coś u Ciebie "nie poszło".

 

PS Jak mniemam to mowa o kompie z stopki - stawiany prawidłowo z retaila z cloverem, nie łatałeś przypadkiem jakimś multishitem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

już to robiłem - wycofałem autoryzację, autoryzowałem ponownie. DRM po prostu nie działa w filmach (muzyka i teledyski chodzą, bo Apple usunęło z nich DRM).

 

Tak, system jest czysty, bez śmieci. Clover i dwa keksty - FakeSMC i Realtek (karta sieciowa).

 

PS

Jako anegdota: Mój sąsiad ma nowego Maca Pro i piękny, nowy monitor ATD (Apple Thunderbolt Display). On na tym swoim sprzęcie za 40 tysi też ma ten sam problem i od dwóch tygodni grozi Apple, że poda ich do sądu. Wydaje mi się, że chłopaki nieco przesadzili tym razem. Z drugiej strony - ja hackintosha potrzebuję do domowej rozrywki właśnie, bo do pracy używam tych oryginalnych. Jeśli chcieli zablokować haki, to kiepsko trafili.

 

PS2

Sprawdziłem monitory z kablami. FIlmy bez problemy są odtwarzane na nich z Macbooka. Problem leży więc gdzieś w haku (Apple dodał dziesiątki nowych kluczy do SMC, pewnie trochę to potrwa, nim zostaną faktycznie rozpoznane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z całą pewnością. Dlatego w pierwszym poście napisałem, że "po usunięciu DRM" wszystko działa OK (monitory i kable działają OK na prawdziwych makach, pozostaje więc płyta główna/procesor/karta graficzna - które działały bez problemy przed padem ATD i aktualizacją do iTunes 12).

 

Zacząłem to debugować (El Capitan pięknie wyświetla logi dotyczące grafiki), ale wczoraj pojawił się dużo większy problem - nie działające USB 3.0 w El Capitan, więc filmy i oczy żony ich pragnące muszą poczekać ;-)

Swoją drogą - zapłaciłbym za usługę perfekcyjnego dostrojenia sprzętu (zrobienia solidnego DSDT). Trochę jestem zmęczony byciem mądrym, trochę też nie mam teraz czasu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Gigabyte GTX 660. Zastanawiam się jednak nad zmianą na Radeona R9 280x. Tyle tylko, że to również byłaby zmiana płyty (na AMD ASUS-a(!) z Thunderbolt). To z kolei oznacza, że muszę poczekać jeszcze miesiąc na kasę ;-)

 

Śledzę na bierząco insanely. Rada, którą tam podają działa, tyle tylko, że byłem leniwy i nie zrobiłem DSDT. No i się właśnie zemściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Gigabyte GTX 660. Zastanawiam się jednak nad zmianą na Radeona R9 280x. Tyle tylko, że to również byłaby zmiana płyty (na AMD ASUS-a(!) z Thunderbolt). To z kolei oznacza, że muszę poczekać jeszcze miesiąc na kasę ;-)

 

Śledzę na bierząco insanely. Rada, którą tam podają działa, tyle tylko, że byłem leniwy i nie zrobiłem DSDT. No i się właśnie zemściło.

A jaka to rada?

Też śledzę InsanelyMac, ale akurat rozwiązania z DSDT nie znalazłem.

U mnie problem występuje z R9 280X podłączone przez DP do NEC EA274WMi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.