Skocz do zawartości

Problemy ze sleepem na kartach ATI/AMD Radeon R9 270X/280X i innych


andy.lbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Ja jak i kilku użytkowników forum zaobserwowało problem dotyczący wybudzania ze sleepu na kartach z serii R9. Nie znalazłem na razie żadnego rozwiązania które było by skuteczne.

 

Testowane wersje:

El Capitan - wszystkie oficjalne bety, Golden Master RC, wersja oficjalna oraz beta 10.11.1

 

Jeżeli znajdziecie jakieś rozwiązanie tego problemu - dajcie znać dla potomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdziłem już różne opcje i nic nie pomaga.

Z tego co widać to ogólnie jest problem ze sleep z kartami AMD.

Slice napisał:
AMD graphics not wakes from sleep in ElCapitan. This is a task for research. 

Więcej, choć niezbyt dużo, w tym wątku:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/308025-no-graphics-usb-audio-after-wake/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znany, dotyczy chyba wszystkich kart AMD i rozkminiany na:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/308025-no-graphics-usb-audio-after-wake/

U mnie dzieje się to na AMD 6670. Komputer wstaje i działa (mogę się zalogować via ssh) ale grafika martwa.

 

Tak na marginesie nie wyglada to ciekawie. Chyba wywalę AMD i kupię GT640.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 660 sleep działa (i po nim audio bez problemów zarówno zintegrowane, jak i zewnętrzne).

Nie chodzi mi wyłącznie o działanie, bardziej zależy mi na wydajności w FCPX (OpenCL). Jak już miałbym wymieniać 270X to na coś mocniejszego ( w sensie współpracy z FCPem) i tu właśnie się zastanawiam na co wymienić R9 ? Może warto jeszcze poczekać, w końcu R9 były dotychczas wspierane. Paradoksalnie, żona moja zażądała kategorycznie powrotu z Windows10 do starej siódemki bo przestał Jej działać sleep.... spisek jakiś czy co  =P~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak masz podłączony wyświetlacz do portu na płycie głównej ? Nie mam jak przetestować takiej opcji ponieważ brak mi przejściówki DVI-->HDMI mam tylko

mDP-->HDMI

 

| na 10.11.1 dalej bez zmian |

dokladnie tak jeden monitor wpiety pod integre drugi do radka niestety po sleepie ciemnosc , radek i tak trafil juz do sprzedania czekam na szczesliwego kupca , jego miejsce zastapil gtx 760
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w październiku 2014 kupiłen 270X nówkę pod FCPX ! Trochę jestem w rozkroku, nie wiem czy czekać na rozwiązanie czy zmieniać na inną kartę. Zależy mi na FCPX i OpenCL. Wstrzymam się do uaktualnienia FCP-a do wersji zoptymalizowanej pod ElCapitan. Może do tego czasu coś się zmieni w temacie Radków, albo zoptymalizują program do pracy z Nvidią. Nawet nie próbowałem poważnie pracować z FCPX+10.11, więc nie wiem czy brak wybudzania to jedyny problem związany z R9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że warto poczekać, bo jeśli problem jest rozwiązywalny to myślę że prędzej czy później rozwiązanie się pojawi, ponieważ problem nie jest specyficzny dla jednego modelu, ale dotyczy wielu kart od AMD.

Na ten moment próbowałbym zrobić rollback kextów z 10.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem sleep na kartach AMD nie zostanie szybko rozwiązany, tym bardziej, że nie występuje on na oryginalnych Makach, więc Apple nic tu nie naprawi w kolejnych aktualizacjach.
Slice napisał dziś:

I checked numerous ideas and didn't find a solution.
In ElCapitan vs Maverics (Yosemite) two kexts became SMC-dependent: AppleBacklight and AppleMCCSControl.kext
It looks like AMD drivers more carefully checks sensors. (Light Sensors? Environment?)
Remember, this is hackintosh-only problem so we can't expect Apple will resolve it.

"A miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to od początku wygladało na tęgi problem, bo na makówkach wszystko działa. Nie ma co płakać, trzeba wywalać AMD z hacków. Albo olać sleep, albo czekać... może sprawa jeszcze nie jest stracona. Osobiście nie cieprię sprzętu AMD więc dla mnie rozwiązanie jest oczywiste. Został mi tylko jeden hack z AMD... teraz będzie zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśl właśnie kupiłeś sprzęt z kartą AMD dlatego, że taka karta jest montowana w Makach mając nadzieję, że będzie działać od kopa i bez problemów. 

W poprzednim hacku miałem kartę od Nvidia (GTX460), która działała na webowych driverach Nvidii. Wszystko miało być cacy, ale okazało się, że o ile na prawdziwych makach wszystko gra, tak na hackach na niektórych egzemplarzach (w tym moim) występowały losowe freezy.

 

Tak więc nie ma reguły. Taki urok hackintoszy.

 

Sprawa jest świeża, liczę na to, że jednak znajdzie się rozwiązanie bardziej eleganckie niż wyłączenie sleep czy rollback kextów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.