Skocz do zawartości

Problemy ze sleepem na kartach ATI/AMD Radeon R9 270X/280X i innych


andy.lbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam q..wa zaczekam. AMD mi pasuje do pracy, Nvidia mnie mierzi przez te kanty z shaderami ( wszystko zrobią żeby sprzedawać "nowe" modele, doszło do tego, że karty Fermi liczą tak samo wydajnie wideo, jak najnowsze modele, a mają tych shaderów 4x mniej ) Może ktoś mądry wpadnie na jakieś rozwiązanie. W ostateczności przeżyję bez sleep. Może nawet bym puścił moją kartę na sprzedaż, ale co w zamian? Poza oczywiście Quadro5000 :) Wpakowałem w ten system sporo kasy - software - i żyję z edycji wideo, nie mam jeszcze rozeznania jak edycja wideo działa na 10.11. Zaczekam miesiąc na upgrade FCPX-a i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że Ci co mają 280X mają jazdy bo ich układ to 2xDVI, a najlepsze pod OS X były modele z 1x DVI, ciekawe czy te też mają problem ze sleepem.

 

Ja mam model 1xDVI, ale jeszcze nie aktualizowałem do 10.11. Podejrzewam jednak, że jeśli to by był problem o którym mówisz (czyli problem z frame bufferem jak mniemam), to Slice wpadłby na to i napisałby o tym w podlinkowanym temacie z insanelymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Działa usypianie jeżeli mamy włączoną na płycie głównej grafikę intela trzeba pamietać aby ustawić GPU wbudowane jako primary display w ustawieniach (asus ma taką opcje)  w UEFI. Luxmark widzi dalej R9 i oblicza z ich pomocą. Testowane tylko na Z97-Pro Gamer

ps. działa nawet usypianie na r9  jeżeli wyświetlacz jest podłączony pod grafikę. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że nie wyświetla sie uefi, start systemu. 

Co ciekawe CMS jak jest włączony to wybudzanie grafiki działa.

Foto

Luxmark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Działa usypianie jeżeli mamy włączoną na płycie głównej grafikę intela trzeba pamietać aby ustawić GPU wbudowane jako primary display w ustawieniach (asus ma taką opcje)  w UEFI. Luxmark widzi dalej R9 i oblicza z ich pomocą. Testowane tylko na Z97-Pro Gamer

ps. działa nawet usypianie na r9  jeżeli wyświetlacz jest podłączony pod grafikę. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że nie wyświetla sie uefi, start systemu. 

Co ciekawe CMS jak jest włączony to wybudzanie grafiki działa.

Foto

Luxmark

Dokladnie tak ustawialem na moim gryphonie z87 i niestety ciemnosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten trik zadziałał, CMS włączony, grafika intela włączona monitor podpięty pod r9 przy starcie systemu widzę ciemność ale usypianie przynajmniej działa. 

 

Jeżeli jestem podpięty kablem pod intela to widzę UEFI i start systemu.  Clover dalej rozpoznaje prawidłowe rozdzielczości dla monitora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wybudzeniu nadal ciemność. Znalazłem jakiś stary wątek gdzie admin pisał, iż na Asusie Z68 ( poza wersją deluxe) nie działają obie karty na raz.  Odpala mi się Intel HD 3000 ale ma jedynie 3MB RAM. Mniejsza z tym... po odpaleniu na intelu, w raporcie systemowym widać Radeona, ale po wybudzeniu, nadal jest ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten trik zadziałał, CMS włączony, grafika intela włączona monitor podpięty pod r9 przy starcie systemu widzę ciemność ale usypianie przynajmniej działa. 

 

Jeżeli jestem podpięty kablem pod intela to widzę UEFI i start systemu.  Clover dalej rozpoznaje prawidłowe rozdzielczości dla monitora. 

u mnie CMS wylaczony byl podczas testu sprawdze z wlaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.