Jump to content
andy.lbn

Problemy ze sleepem na kartach ATI/AMD Radeon R9 270X/280X i innych

Recommended Posts

a czy właśnie do Maca Pro nie było można kupić oryginalnej karty graficznej 6xxx lub 7xxx ?Ciekawi mnie czy problem też tam występuje. 

Jak była taka możliwośc to na tych kartach był bios pod maczki więc może tam coś siedzi....

Ja tam q..wa zaczekam. AMD mi pasuje do pracy, Nvidia mnie mierzi przez te kanty z shaderami ( wszystko zrobią żeby sprzedawać "nowe" modele, doszło do tego, że karty Fermi liczą tak samo wydajnie wideo, jak najnowsze modele, a mają tych shaderów 4x mniej ) Może ktoś mądry wpadnie na jakieś rozwiązanie. W ostateczności przeżyję bez sleep. Może nawet bym puścił moją kartę na sprzedaż, ale co w zamian? Poza oczywiście Quadro5000 :) Wpakowałem w ten system sporo kasy - software - i żyję z edycji wideo, nie mam jeszcze rozeznania jak edycja wideo działa na 10.11. Zaczekam miesiąc na upgrade FCPX-a i zobaczę.

Idę o zakład, że Ci co mają 280X mają jazdy bo ich układ to 2xDVI, a najlepsze pod OS X były modele z 1x DVI, ciekawe czy te też mają problem ze sleepem.

A ty oswaldini nie miałeś jakichś sygnałów od klientów z 280x?

Idę o zakład, że Ci co mają 280X mają jazdy bo ich układ to 2xDVI, a najlepsze pod OS X były modele z 1x DVI, ciekawe czy te też mają problem ze sleepem.

Ja mam model 1xDVI, ale jeszcze nie aktualizowałem do 10.11. Podejrzewam jednak, że jeśli to by był problem o którym mówisz (czyli problem z frame bufferem jak mniemam), to Slice wpadłby na to i napisałby o tym w podlinkowanym temacie z insanelymac.

Dobra wiadomość. Działa usypianie jeżeli mamy włączoną na płycie głównej grafikę intela trzeba pamietać aby ustawić GPU wbudowane jako primary display w ustawieniach (asus ma taką opcje)  w UEFI. Luxmark widzi dalej R9 i oblicza z ich pomocą. Testowane tylko na Z97-Pro Gamer

ps. działa nawet usypianie na r9  jeżeli wyświetlacz jest podłączony pod grafikę. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że nie wyświetla sie uefi, start systemu. 

Co ciekawe CMS jak jest włączony to wybudzanie grafiki działa.

Foto

Luxmark

Dobra wiadomość. Działa usypianie jeżeli mamy włączoną na płycie głównej grafikę intela trzeba pamietać aby ustawić GPU wbudowane jako primary display w ustawieniach (asus ma taką opcje)  w UEFI. Luxmark widzi dalej R9 i oblicza z ich pomocą. Testowane tylko na Z97-Pro Gamer

ps. działa nawet usypianie na r9  jeżeli wyświetlacz jest podłączony pod grafikę. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że nie wyświetla sie uefi, start systemu. 

Co ciekawe CMS jak jest włączony to wybudzanie grafiki działa.

Foto

Luxmark

Dokladnie tak ustawialem na moim gryphonie z87 i niestety ciemnosc :)

U mnie ten trik zadziałał, CMS włączony, grafika intela włączona monitor podpięty pod r9 przy starcie systemu widzę ciemność ale usypianie przynajmniej działa. 

Jeżeli jestem podpięty kablem pod intela to widzę UEFI i start systemu.  Clover dalej rozpoznaje prawidłowe rozdzielczości dla monitora. 

U mnie po wybudzeniu nadal ciemność. Znalazłem jakiś stary wątek gdzie admin pisał, iż na Asusie Z68 ( poza wersją deluxe) nie działają obie karty na raz.  Odpala mi się Intel HD 3000 ale ma jedynie 3MB RAM. Mniejsza z tym... po odpaleniu na intelu, w raporcie systemowym widać Radeona, ale po wybudzeniu, nadal jest ciemność.

U mnie ten trik zadziałał, CMS włączony, grafika intela włączona monitor podpięty pod r9 przy starcie systemu widzę ciemność ale usypianie przynajmniej działa. 

Jeżeli jestem podpięty kablem pod intela to widzę UEFI i start systemu.  Clover dalej rozpoznaje prawidłowe rozdzielczości dla monitora. 

u mnie CMS wylaczony byl podczas testu sprawdze z wlaczonym.