Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.11 El Capitan - krok po kroku


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pomocy gptgen.exe (mały konsolowy programik - bardzo dobry) bez utraty danych zmienisz z mbr na gpt - użyłem kilka razy :>.

Ale windows'a i tak musisz przeistalować lub pobawić się w cmd i naprawić bootowanie (nie zawsze się da!!!)

Opisywałem to w poradniku dla x220 (http://hamac.pl/topic/10407-yosemitemaverics-lenovo-x220-uefi-ew-tx20-w520/_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam konkretne pytanie. Obecnie posiadam dysk 500GB Segate HDD ST9500325AS w Laptopie. 

 

Czy nie będzie komplikacji jeżeli chodzi o konwersie z MBR na GPT, dla tego dysku czy 500 GB HDD to nie jest za mało aby korzystać z GPT i czy nic mi się nie popsuje w samym dysku ?

 

Znajomy informatyk pisał mi że minimalny rozmiar dysku dla GPT to jest od 2 TB w górę. 

 

Zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą o pomoc, ponieważ bardzo zależy mi na systemie Mac OS X, a obecnie nie mam kasy na dysk 2 TB SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam z całego serduszka za pomoc. Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy. Jesteście dla mnie ogromny wsparciem. 

 

Gdzie mogę Wam dać plusy w reputacji tak jak na innych forach, ma to miejsce? 

 

Ten informatyk jest młody, jest z Torunia, tutaj jest jego strona > http://www.jkaroli.pl/o-mnie/ .

 

Mam obecnie wgrany ten Bios > https://www.bios-mods.com/forum/Thread-BIOS-MOD-FOR-DELL-N7110-UNLOCKED-UEFI-BOOT?pid=92458#pid92458 

 

Całą procedurę Konwertowania z MBR do GPT, mam zamiar zrobić ze znajomym serwisantem, podczas Bootowania system Windows z PenDrive.

 

Czy Rufus, bo takiego narzędzia używam do tworzenia Bootowalnych PenDrive, jest w stanie nagrać ISO systemy Windows w trybie GPT dla UEFI ?

 

Ważne pytanie, jak mam to rozumieć, skoro oryginalnie ta płyta główna nie miała wsparcia dla UEFI BOOT, to czy po wgraniu Mod Biosu takie wparcie otrzymuje moja płyta główna w moim Dell Inspirion N7110? Chipset jest Intel Huron River HM 67

 

W Postach użytkownicy piszą, że ten Bios Mod jest ok, nie wywala błędów. Sam Autor odpisał mi że na jego laptopie też chodzi ok ten Bios Mod

 

Ten Bios > https://www.bios-mods.com/forum/Thread-BIOS-MOD-FOR-DELL-N7110-UNLOCKED-UEFI-BOOT?pid=92458#pid92458ja widać na załączonych screenach odblokowuje UEFI Boot i jak opisuje autor ten Bios odblokowuje też Menu dodatkowe. W komentarzach użytkownicy wypowiadają się że ten Bios Odblokowuje też możliwość zainstalowania dysku SSD z pełną przepustowością SATA III 6 Gb/s.   

 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkim miłego dnia życzę. 

 

Z Poważaniem whitewolf1608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze załóż własny temat bo nie chcę robić śmietnika w poradniku, po drugie ten twój cały informatyk to guzik wie o informatyce. Aktualnie gpt uzywa juz prawie każdy bo mbr jest przestarzałe i nawet microsoft zaczyna go częściej używać. Bzdurą jest że gpt się używa dla dyskow 2tb i wiekszych, bo prawie wszyscy używają gpt. Załóż wlasny temat to tam ci pomożemy bo szkoda robić śmietnik w poradniku.

 

A z tym "uefi się instaluje tylko dla dysków 2tb lub ssd" to pojechał po bandzie :D guzik wie o informatyce to mój wniosek. Nie musisz formatowac całego dysku żeby zainstalować os x.. Wystarczy wydzielic 1 partycje z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy istnieje możliwość zainstalowania systemu Mac OS X na dysku zewnętrznym, np: Dysk 500 GB podpinany po złączu USB lub PenDrive 16 lub 8 GB również na USB ? 

 

Czy będzie działał w ten sposób system Mac chodzi mi o to aby w taki sposób zainstalować mac aby dobrać wszystkie sterowniki, aby nie instalować na dysk w laptopie, bo z konfiguracją w Cloverze mogą być komplikacje. 

 

Czy jak przestawię Bootowanie w Bios z USB na pierwszą pozycję czy będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, będzie działać, ale pytanie, czy jest sens? Kiedyś miałem przenośny system na pendrivie, pendrive padł po miesiącu.

arnon Dzięki serdeczne za odpowiedź na mój post.

 

Jak zainstaluję Windows z PenDrive ISO przygotowane, w Schemacie partycjonowania GPT dla UEFI to występuje problem z F2, laptop zacina się po wciśnięciu F2. Na MBR dla Bios  nie ma tego problemu. 

 

Może jest możliwość Przygotowania in stalki Windowsa na PenDrive w schemacie Partycjonowania GPT dla Bios Legacy Boot ?

 

Tylko którego narzędzia użyć? Rufus nie ma tej opcji w sobie.

 

Dlaczego Mac OS X będzie gorzej działał, jak zainstalował bym go na Master Boot Record? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstaluję Windows z PenDrive ISO przygotowane, w Schemacie partycjonowania GPT dla UEFI to występuje problem z F2, laptop zacina się po wciśnięciu F2. Na MBR dla Bios  nie ma tego problemu. 

 

Może jest możliwość Przygotowania in stalki Windowsa na PenDrive w schemacie Partycjonowania GPT dla Bios Legacy Boot ?

A czy to na pewno temat tego poradnika?

 

Dlaczego Mac OS X będzie gorzej działał, jak zainstalował bym go na Master Boot Record? 

Ponieważ Maki natywnie nie wspierają MBR i potrzebne jest zastosowanie patcha MBR od osób trzecich, który ma różne bolączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.