Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.11 El Capitan - krok po kroku


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pobierzcie z sieci czysty system (ponad 6GB), chyba 5.hfs i zróbcie z tego pendrive tą samą metodą. Ja siedziałem nad tym 0.hfs całą noc (wbrew pozorom to długo :) ) i jedynym wyjściem było znalezienie czystego obrazu (Mac OS X El Capitan 10.11 (15A284)). Mam na niego namiary jak coś. System stoi już kilka dni, zero problemów. Trzeba jeszcze doszlifować to i owo i utworzyć temat z konfiguracją, tylko brakuje czasu w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

UWAGA


ZAKAZ Dyskusji o problemach z uruchomieniem na własnym sprzęcie, nie działa mi, nie mogę uruchomić, etc. Proszę zakładać swoje wątki w stosownych działach.


W tym poradniku jedynie dyskutujemy na temat poradnika, np co poprawić, bo jest niezrozumiałe, co do niego dodać, co zmienić, jak ulepszyć.

 

UWAGA


Wszelkie posty niezwiązane z ulepszaniem poradnika lądują z premedytacją od razu w koszu.

Po raz ostatni uprzedzam, każdy następny post niezwiązany z poradnikiem ląduje w koszu wraz z ostrzeżeniem dla autora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

UWAGA

ZAKAZ Dyskusji o problemach z uruchomieniem na własnym sprzęcie, nie działa mi, nie mogę uruchomić, etc. Proszę zakładać swoje wątki w stosownych działach.

W tym poradniku jedynie dyskutujemy na temat poradnika, np co poprawić, bo jest niezrozumiałe, co do niego dodać, co zmienić, jak ulepszyć.

 

UWAGA

Wszelkie posty niezwiązane z ulepszaniem poradnika lądują z premedytacją od razu w koszu.

Po raz ostatni uprzedzam, każdy następny post niezwiązany z poradnikiem ląduje w koszu wraz z ostrzeżeniem dla autora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dla zainteresowanych chcę poinformować, iż udało mi się zainstalować EL Capitan 10.11.2 na płycie Asus Z170-K z procesorem i5 6600 i grafiką Asus GTX 970 Strix OC 4GB

 

Kombinowałem od wielu tygodni, sypało błędami zanim doszło do prosesu instalacji i przerywało go. Przełomem okazał sie wpis w tym wątku http://www.tonymacx86.com/el-capitan-desktop-guides/181398-success-skylake-z170-k-i7-6700k-gtx-980-ti.html na którym bazowałem w znacznym stopniu,dostosowałem potrzebne pkiki pod siebie i dziła , musze doszlifować jeszcze sleepa bo raz działa lepiej raz gorzej. Poniżej krótki opis instalacji i konfiguracji:

 

Wszystko należy rozpocząć od przygotowania klucza USB z el capitan i z cloverem, bądź dwóch osobnych jak kto woli, poradników w sieci jest wiele nawet na tym forum , dlatego też nie będę sie na ten temat rozpisywał.

 

Po przygotowaniu klucza USB należy na niego skopiować folder EFI z załączonego pliku nadpisując istniejące pliki, należy tylko pamiętać o tym aby wejść w folder kexts i wykasować wszystkie foldery poza Other.

 

Należy również pamiętać o odpowiednich ustawieniach w UEFI (wersja UEFI zalecana to 0601 na wcześniejszych nie działa) ważne zamieszczam poniżęj:

 

Advanced
System Agent / Graphics Configuration/Primary Display PCIE
USB Configuration / Legacy USB Support Disabled
USB Configuration / XHCI Hand-Off Enabled
Onboard Devices Configuration / Serial Port Configuration/Serial Port Off


Boot
CSM / Launch CSM Disabled
Secure Boot / OS Type Other

 

 

zapisujemy ustawienia i restarujemy komputer

 

Po zainstalowaniu systemu u mnie nie wstało Audio, z resztą u autora wskazanego tematu również, wykorzystać należu Multibeast 8.0.1 i zainstalowac sterownik ALC887 / 888B (dla zainteresowanych mogę dołączyć kext dla audio w celu wykonania instalacji z owym kextem skopiowanym do katalogu kexts na USB celem weryfikacji czy audio odpali od razu po instalacji czy też nie) , należy zainstalować Sterowniki WEB dla Nvidia w celu prawidłowego działania karty graficznej, w moim przypadku to ASUS gtx 970.

 

Zainstalować Clover na partycji EFI przekopiować foldery kexts, drivers64UEFI, ACPI  i plik config.plist do właściwych folderów. ( zamontować patycję EFI ja użyłem clover configurator w tym celu)
Następnie w config.plist usuwamy flagi:  dart =0; nv_disable = 1.  Restarujemy komputer w UEFI ustawiamy bootowanie z właściwego dysku jeśli jest ich kilka i dalej to już chbya wszystko oczywiste.

 

oczywiście o tym aby wygenerować swój Smbios nie muszę mówić i ustawić w nim włąściwą ilość i taktowania pamięci RAM

 

 

Życzę powodzenia, nie ponoszę odpowiedzialności za szkody mogące wyniknąć podczas wykonywania powyższych czynności

 

 

 

EFI.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest ogólnie o instalacji El Capitana, mowa jest w nim o różnych konfiguracjach sprzętowych stąd i taka decyzja. jeżeli ktoś uzna o, że jest konieczność przeniesienia postu do nowego wątku to na pewno to zrobi, dział o którym wspominasz dotyczy projektów hamac.pl a to jest jedynie opis konfiguracji a nie projekt, ale może i opis instalacji pod konkretną konfigurację powinien mieć swoj osobny wątek, pewnie było by czytelniej i łatwiej odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nie chce się włączyć. Próbowałem z dwoma pendrive'ami, starałem się nawet wgrać ponownie.

Wyskakuje komunikat, który już wcześniej ktoś miał w tym temacie: 

ERROR!!! Recovery Image verification fail with status [0x800000000000000e]

PS. Już nie wiem czy zakładać temat do tego błędu, więc na razie zostawiam mój post.

 

Wpisuję się do tematu z tym problemem: http://hamac.pl/topic/12065-recovery-image-verification-fail/

Mam nadzieję, że można to naprawić.

 

 

Dodam, że to nie jest problem pendrive, gdyż instalator z tego poradnika się odpala: http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x/page-1

Edytowane przez chief
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest ogólnie o instalacji El Capitana, mowa jest w nim o różnych konfiguracjach sprzętowych stąd i taka decyzja. jeżeli ktoś uzna o, że jest konieczność przeniesienia postu do nowego wątku to na pewno to zrobi, dział o którym wspominasz dotyczy projektów hamac.pl a to jest jedynie opis konfiguracji a nie projekt, ale może i opis instalacji pod konkretną konfigurację powinien mieć swoj osobny wątek, pewnie było by czytelniej i łatwiej odszukać.

Ale właśnie w tamtym dziale są opisy instalacji pod daną konfigurację, poczytaj przykładowe tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nie chce się włączyć. Próbowałem z dwoma pendrive'ami, starałem się nawet wgrać ponownie.

Wyskakuje komunikat, który już wcześniej ktoś miał w tym temacie: 

ERROR!!! Recovery Image verification fail with status [0x800000000000000e]

PS. Już nie wiem czy zakładać temat do tego błędu, więc na razie zostawiam mój post.

 

Wpisuję się do tematu z tym problemem: http://hamac.pl/topic/12065-recovery-image-verification-fail/

Mam nadzieję, że można to naprawić.

 

 

Dodam, że to nie jest problem pendrive, gdyż instalator z tego poradnika się odpala: http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x/page-1

 

ale nigdzie nie wspomniałem że to ma być instalacja z recovery, ja osobiście zrobiłem instalację z jednego pena na którym były dwie partycje, jedna z cloverem a druga z pełnym systemem, z ustawieniami w biosie i cloverze zgodnie z opisem, instalację wykonałe w sumie trzy krotnie i za każdym razem bezproblemowo dobiegła do końca, pendrive instalacyjny wykonany za pomocą BDU, czyli najpierw wgrywany jest clover i przy okazji tworzona pusta partycja, po czym na nia wgrywam pliki z pełnego obrazu systemu a nie z obrazu recovery, następnie na partycję clovera kopiuje pliki zamieszczone we wcześniejszym poście i przystąpiłem do instalacji

 

jeśli nikt nie wniesie sprzeciwu mogę dorzucić linka do obrazu mojego pena (32 GB - wielkość pena, pliki zajmują mniej miejsca) ale nie wiem jak będzie z przywróceniem na mniejszy rozmiar, do przywrócenia za pomocą USB Image Tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Proszę o wytłumaczenie paru kwestii ponieważ nie działa mi ten sposób.

 

1. Po zrobieniu Clovera jak w instrukcji od razu po zbotowaniu Pena dostaję Czarny Ekran.( Ustawiam oczywiście UEFI secure boot off i on ten sam błąd ). Nie chce pokazać się menu clovera.
Mam już przygotowany Pendrive z instalacją OSX El Capitan. 
2. Czy partycjęc dysku głónego musze mieć wyczyszczoną? Mam teraz zainstalowanego Win10.
3. Jak sądzicie  czy na tym sprzęcie wszytko powinno mi działać po zainsalowaniu OSXa? http://hamac.pl/topic/12425-dell-xps-14/

 

 

Nie rozumiem tego:

 

1.

3c. Wybieramy naszego pena z  UniBootX, jeśli bootujemy w UEFI, to przed jego nazwą musi być dopisek "UEFI:"!

 gdzie dopisać?

 

2.

W którym configu musi być ten plik?

<key>RtVariables</key>
<dict>
<key>BooterConfig</key>
<string>0x28</string>
<key>CsrActiveConfig</key>
<string>0x3</string>
</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

3c. Wybieramy naszego pena z  UniBootX, jeśli bootujemy w UEFI, to przed jego nazwą musi być dopisek "UEFI:"!

 gdzie dopisać?

Nigdzie nie dopisywać, tylko przy wyborze nośnika startowego z listy, przed nazwą pendrive powinno być UEFI: (czy podobnie).

 

2.

W którym configu musi być ten plik?

W tym, który jest akurat używany. Czyli w zależności od sytuacji albo główny config.plist, albo w odpowiednim katalogu w OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety tej komendy nie wykonamy na SNOW LEOPARD. Ale do utworzenia USB instalacyjnego z użyciem SNOW Leopard można wykorzystać ten poradnik. (nie wykonujemy komendy ale tworzymy klucz ręcznie).  
http://osxarena.com/2015/10/guide-install-el-capitan-on-hackintosh-pc-with-chameleon-bootloader-vanilla-installation-method/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Męczę się już z tym cały dzień, i nie mam pomysłu jak to pchnąć dalej. Robię wszystko tak jak w/w poradniku. I do momentu stworzenia USB z UniBootX, podmienienia nazwy folderu "ASUS P5Q series ALC1200" na P6T SE bo taką mam płytę główną. Nastpęnie dopisania do config.plist komendy:



 <key>RtVariables</key><dict>
<key>BooterConfig</key>
<string>0x28</string>
<key>CsrActiveConfig</key>
<string>0x3</string>
</dict>


 

Wchodzę do BIOSa zmieniam kontroler na AHCI, bootowanie na pendrive-a. Restartuję komputer i wchodzę do Clovera do wyboru mam 3 opcje OPTIONS ; INFORMATIONS ; RESTART CLOVER ; EXIT CLOVER. Daję Exit Clover i wchodzę do Bootloadera. Tam wybieram Boot Pendrive 1 i widzę czarny ekran. Gdzie popełniam błąd ? Ktoś jest w stanie mi coś doradzić ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po włożeniu 2 pendrive-a z HD Recovery (wiem, wiem nic nie mów). Pojawia mi się do wyboru nad opcjami Clover-a Pomarańczowa ikona Pendrive-a wchodzę w nią i mam do wyboru różne opcje Pierwsza z nich to Boot OS X. Wybieram ją i po chwili wyświetla mi się:
 

ERROR !! Recovery image verfication fail with status [0x800000000000e] ...

później ładują się pliki ... i wracam do menu głównego Clover z Pomarańćzową ikoną pendrive-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Męczę się już z tym cały dzień, i nie mam pomysłu jak to pchnąć dalej. Robię wszystko tak jak w/w poradniku. I do momentu stworzenia USB z UniBootX, podmienienia nazwy folderu "ASUS P5Q series ALC1200" na P6T SE bo taką mam płytę główną. Nastpęnie dopisania do config.plist komendy:

 

Czy w tym wypadku nie należy wybrać configu na chipset P55 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.