Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.11 El Capitan - krok po kroku


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem. Clover jest zainstalowany na pendrive i niestety wprowadzając zmiany za pomocą clover configuratora nie stosuje ich, tak jakby wczytywal configa z jakiegos innego miejsca. Gdzie on może trzymać dodatkowy config który ładuje?

W Clover Configuratorze możesz wybrać, ktory config chcesz edytować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje i kombinuje. Posiadam płytę główną ASUS P8Z68-M Pro s1155 nie mam do niej zrobionego DDST i nie mam SSDT pod i5-2500k. Planuje sie tym zajac ale mam po przesiadce z yosemite inny problem. 

OsxAptioFixDrv nie wstaje system i informacja o reboocie za 30s, a na 
OsxAptioFix2Drv system startuje losowo raz tak raz nie, tym razem info o reboocie za 10s. Pod yosemite przesiadka z jednego na drugi rozwiazala problem, na elcapitanie niestety nie.

 

Kolejne pytanie czy jest gdzies GOP pod gtx970 strix? oraz za chiny nie moge znalezc opcji CSM w czym upatruje problem takze z brakiem mozliwosci boota clovera z dysku (nie mam opcji UEFI dla niego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzięki za poradnik, udało mi się dzięki niemu zainstalować El Capitana (niestety nic na nim nie działa, ale to w osobnym wątku). Nie rozumiem w tutorialu jednej rzeczy - w punkcie 5b piszesz, że WYŁĄCZAMY CSM (cokolwiek to jest :D ) a pod spodem piszesz, że alternatywą dla WŁĄCZENIA CSM... więc mam to coś włączyć czy wyłączyć? Jakie jest rozwinięcie tego skrótu, bo nie mogę znaleźć czegoś takiego w biosie mojej msi b75a-g43?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MSI nie masz opcji CSM jako tako, musisz ustawić bootowanie stricte UEFI (nie UEFI + legacy) oraz opcję Windows 8 Features bodaj. Wtedy sumarycznie daje to pełne bootowanie UEFI z wyłączonym CSM. Aby CSM działał nie włączasz Windows 8 Features.

 

CSM można wyłączyć jak grafika ma UEFI GOP BIOS - tylko i wyłącznie wtedy. Nie wyłączasz jeśli korzystasz z Windows 7 w UEFI bo go nie odpalisz, jak masz Win 8 albo nowszy to się tym nie martwisz.

 

CSM = compatibility support module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik chyba już nieaktualny, szkoda że nie ma o tym informacji, po wpisaniu loginu i hasła pojawia się komunikat "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później."

Myślę, że powinna pojawić się o tym informacja żeby inni nie musieli tracić czasu.

Ktoś ma namiary na poradnik jak zainstalować z obrazu ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik chyba już nieaktualny, szkoda że nie ma o tym informacji, po wpisaniu loginu i hasła pojawia się komunikat "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później."

Myślę, że powinna pojawić się o tym informacja żeby inni nie musieli tracić czasu.

Ktoś ma namiary na poradnik jak zainstalować z obrazu ?

pozdrawiam

Poradnik jest jak najbardziej aktualny... Może byś napisał szerzej o problemie? Bo nie do końca rozumiem o co kaman...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że po wybraniu instalacji, sprawdzeniu SMbiosu i wpisaniu loginu wyświetla się komunikat "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później." z tego co czytałem to jeśli nie mamy zakupionej kopii w appstore to nie ma możliwości instalacji przez recovery.

Jeśli jest jakiś sposób obejścia tego problemu to prosiłbym o nakierowanie i dopisanie do poradnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że po wybraniu instalacji, sprawdzeniu SMbiosu i wpisaniu loginu wyświetla się komunikat "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później." z tego co czytałem to jeśli nie mamy zakupionej kopii w appstore to nie ma możliwości instalacji przez recovery.

Jeśli jest jakiś sposób obejścia tego problemu to prosiłbym o nakierowanie i dopisanie do poradnika.

 

Pozdrawiam

To może być wina tego, że po wyjściu Sierry, El Capitan jest już niedostępny w app store (chyba, że, póki jeszcze tam był, przypisałeś go do swojego konta w App Store, to wtedy będzie dostępny)

 

W takim razie postaw witrualną maszynę z OS X i tam przygotuj pendriva (metoda przygotowania spod OS X nie wykorzystuje recovery tylko gotową instalkę systemu więc problemu nie będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności należy utworzyć pendrive za pomocą MacPwn, instalka musi być w folderze Aplikacje. 

Później należy zaktualizować bootloader Enoch za pomocą oficjalnego narzędzia, polecam zaznaczyć wszystkie łatki kernela dla procesorów Intel.

Tutaj dogrywamy plik DSDT dla naszego komputera, dobieramy SMBios i kexty (etap dobrania kextów jest bardzo czasochłonny) i ewentualnie EDID dla monitora jakby wszystko poszło a nie było obrazu lub obraz migał i oczywiście ustawia się flagi jądra systemu (jak kexty są dobrze dobrane to powinien odpalić bez "-x -f -v"). 

W czasie instalacji wybiera się klawiaturę "Polski pro" i konfiguracja dysków jest w menu (to nic że w oknie instalatora nie wyświetli dysku przed formatowaniem narzędziem Disk Util), jeżeli zbootuje (z pendrive) po instalacji to należy konfigurować bez obsługi sieci (jak nie znajdzie kextów to się będzie resetował) chyba że domyślnie obsługuje daną kartę sieciową lub wcześniej zostały dograne kexty do obsługi sieci. Konfiguracja usług sieciowych ponownie jest możliwa po pierwszej aktualizacji zabezpieczeń systemu.

Następnie należy zainstalować Hackintosh Vietnam Tool i skonfigurować system, zainstalować też bootloader i później nadpisać bootloader za pomocą instalatora Enocha (nowej wersji).

Konfiguracja bootsectora: 

W katalogu /usr/standalone/i386 na pendrive są pliki bootsectora należy użyć następujących pleceń:

# sudo diskutil list

Znaleźć dysk na którym jest zainstalowany Hackintosh i następnie:

# sudo fdisk -f /Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot0 -u /dev/rdisk0

Zamiast rdisk0 twój dysk na którym jest Hack, literka r jest obowiązkowa chociaż diskutil list nie wyświetla jej.

Teraz

# dd if=/Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot1h of=/dev/rdisk0s2

s2 to jest numer partycji na której jest Hack.

Na koniec:

# cp/Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot /

Jak wszystko jest OK to pendrive nie będzie już potrzebny do bootowania systemu, ale proponuję go nie formatować do momentu zainstalowania wszystkich kextów, w razie czego bootwać z pendrive i nanieść poprawki.

Teraz dźwięk, proponuję zainstalować VoodooHDA, jest gotowe w paczce i nie ma problemów (ale zadziała dopiero po usunięciu flagi trybu awaryjnego z jądra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opalizoid - tak hacki stawiało się z 5 lat temu jak nawet nie było jeszcze Chameleon Wizarda napisanego przez naszego kolegę z forum.

 

Taka metoda to straaaaaaaszna katorga i komplikatoryka. 

 

Po to np przygotowywałem UniBootX aby właśnie nie kopać się z koniem, używasz jednego narzędzia i masz gotowy klucza. Chcesz nowszą wersję Clovera - wystarczy że zrobisz instalację na niego z parametrami jaki podpowiada i tyle. Modyfikacja? Najczęściej aby odpalić komputer wystarczy zmienić nazwę w folderze OEM na nazwę swojej płyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , mam problem z instalacją z poradnika : http://hamac.pl/topi...-krok-po-kroku/

 

Po pokazaniu się logo Apple , zaczyna ładować instalator po czym w pewnym momencie wywala "błąd"

 

Dodaje Screeny :

 

https://zapodaj.net/...b0881eb506c.jpg

https://zapodaj.net/...5ff2e1d7421.jpg

 

 

Parametry Techniczne komputera :

 

I5 650 3,2 GHz

Pamięć RAM 10GB

Dysk 250 GB

 

Z góry dziekuje za odpowiedz i wyrozumiałość , instaluje to 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.