Skocz do zawartości

Gigabyte z97-HD3 - potrzebna pomoc przy instalacji


mati5656
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie próbuje od dwóch dni zainstalować OSX na moim pc jednak bez skutków, próbowałem Yosemite oraz Mountain Lion obydwa zawieszały się w drugim etapi instalacji przy Yosemite na logu apple przy około 30 - 40 % ładowania natomiast w Mountain Lion po wyświetleniu logo apple komputer się restartował. Próbowałem flag npci=0x2000, GraphicsEnabler=Yes jak i No, nv_disable=1,  PCIRootUID=1 , przy włączaniu z -v za każdym razem stawałem na "**** [iOBluetoothHCIController][searchForTransportEventTimeOutHandler] -- Missing Bluetooth Controller Transport!"   nie pomogło "mount -uw /

cd /System/Library/Extensions

mkdir intel_back

mv AppleIntelHD* AppleIntelF* intel_back/

touch ../Extensions

reboot"

Specyfikacja maszyny:

intel i5 4690

gigabyte gtx970

gigabyte z97-HD3

dysk crucial ssd 128gb 

dysk HDD 1tb 

8 gb ram 

Prosiłbym o jakieś rady lub opinię czy wgl jest jakaś szansa odpalić na tym osx'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyłączanie kextów od wbudowanej grafiki to w tym przypadku kiepskie rozwiązanie. Przywróć wszystko do pierwotnego stanu i spróbuj wystartować z wyłączoną injekcją grafiki albo flagą nv_disable=1.

 

Rozumiem, że korzystasz z bootloadera Clover, jeżeli tak, to GraphicsEnabler=No nie zadziała, to jest komenda pod starego Chameleona. W Cloverze trzeba wejść w ustawienia i tam wyłączyć Inject... w zależności od karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Wyjmij kartę.

2. Wepnij luźny kabel DVI w gniazdo płyty :)

3. Ustaw w configu injecty do intela na true.

4. Zainstaluj system.

5. Zainstaluj Drivery Nvidii.

6. Ustaw w configu injecty do intela na false.

7. Włóż kartę z powrotem.

 

Mam GTX-a z tej serii i z własnych nerwowych doświadzeń mogę napisać, że z włożonym będziesz istalował/poprawiał config/instalował/... i tak 100 lat z ok. 1000 błędów. Jeżeli w międzyczasie przez przypadek "pójdzie"... to chyba tylko przez przypadek. Lepiej wyjąć i zaistalować na intelu. Po instalece driverów od Nvidii wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.