Skocz do zawartości

gtx 460 webdrivers problem z odpaleniem


buster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na 

<key>Inject</key>
<dict>
<key>Intel</key>
<false/>
<key>ATI</key>
<false/>
<key>NVidia</key>
<true/>

Chodzi super, wykrywa grafikę bardzo dobrze, w cinebench r15 mam 67-68fps.

 

Zainstalowałem webowe stery CUDA, zmieniłem incject na false,  do istniejącego wpisu:

<key>Arguments</key>
<string>kext-dev-mode=1</string>
Dodałem nvda_drv=1, czyli:
<key>Arguments</key>
<string>nvda_drv=1 kext-dev-mode=1</string>
I już tak kolorowo nie ma, bo osx po porstu nie odpala mi już.
 
 
Załączam plik z ustawieniami CUDA.

post-3407-0-97268400-1444673859_thumb.png

Edytowane przez MKjanek32
Kodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

incject na true - zawsze dla układów na rdzeniu Fermi.

 

 

Ok dałem na inject nvidia na true, razem wpisami o nvda_drv=1 i kext-dev-mode=1, wystartował system bez problemów, w terminalu w kextstat znalazłem taki wpis:

 

105    0 0xffffff7f81bfa000 0x2000     0x2000     com.nvidia.CUDA (1.1.0) <4 1>

 

 

 

Czy to znaczy, że sterowniki webowe są wczytane ?

 

 

Oraz mam pytanie, w jaki sposób mogę dać CUDA w pasku obok zegarka i dlaczego klikając na CUDA driver info & Updates nic się nie dzieję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozdzielić pojęcia: sterowniki graficzne "webowe" i sterowniki CUDA. Są to dwa odmienne byty. Podejrzewam, że sterowników webowych jeszcze nie zainstalowałeś tylko CUDA. W panelu CUDA nic się nie dzieje , bo masz najnowszą wersję.

http://us.download.nvidia.com/Mac/Quadro_Certified/346.02.03f01/WebDriver-346.02.03f01.pkg

czy te sterowniki będą odpowiednie dla 10.10.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w sieci. Na czas instalacji sterowników najprawdopodobniej będziesz musiał ustawić identyfikację swojego sprzętu na Maca Pro 3.1 lub 4.1 lub 5.1. Inaczej się nie zainstalują. Po całej operacji wrócisz do iMaca 14.2.

 

Ok, dziękuję za rady, popołudniu sprawdzę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest warta świeczki, gdyż na applowskich sterownikach,  na kartach z rdzeniem Fermi, może wystapić zjawisko typu" freeze" czyli mrożenie ekranu. Do pełnego szczęścia brakuje Ci zapewne prawidłowo działającego AGPM.

Pytanie.

Czy zegary Nvidii działaja poprawnie, tzn. wchodzą i schodzą z częstotliwości taktowania rdzenia i pamięci, w zależności od obciążenia układu graficznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest warta świeczki, gdyż na applowskich sterownikach,  na kartach z rdzeniem Fermi, może wystapić zjawisko typu" freeze" czyli mrożenie ekranu. Do pełnego szczęścia brakuje Ci zapewne prawidłowo działającego AGPM.

Pytanie.

Czy zegary Nvidii działaja poprawnie, tzn. wchodzą i schodzą z częstotliwości taktowania rdzenia i pamięci, w zależności od obciążenia układu graficznego? 

 

W jaki sposób to sprawdzić z zegarami ? AGPM nie wiem co to jest, później doczytam o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do pytania co to AGPM? I drobna informacja, webowe sterowniki Nvidii można instalować jak się ma smbios 14,2, ze strony Nvidii:

 

 

BETA support is for iMac 14,2 / 14,3 (2013), iMac 13,1 / 13,2 (2012) and MacBook Pro 11,3 (2013), MacBook Pro 10,1 (2012), and MacBook Pro 9,1 (2012) users.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tym zajmuje się systemowy AppleGraphicsPowerManagement.kext, działający niezależnie od tego, których sterowników używamy.

Tyle, że jest z nim związana jedna kwestia - PM dla niektórych kart graficznych domyślnie działa tylko po ustawieniu identyfikacji SMBIOS na taki model, w jakim dane karty były montowane (o ile się nie mylę, dotyczy to również Fermi i któregoś MacPro). Jeżeli nie zgadza się ona z identyfikacją potrzebną dla naszego sprzętu, trzeba przygotować legacy kext - czyli taki zawierający tylko plik konfiguracyjny Info.plist, niejako aktualizujący konfigurację właściwego sterownika.

 

LegacyAGPM nieraz przygotowywał oswaldini - najlepiej zapytajcie jego, ewentualnie poszukajcie na forum wersji np. dla iMac12,1 i zmieńcie w Info.plist identyfikację na Waszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.