Skocz do zawartości

GTX970 - problem z OpenCl / Adobe


pogano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że to mój pierwszy post i jestem Wam wdzięczy za wszelką pomoc jakiej udzieliliście początkującym hackintoshowcom.

<end of asslicking>

 

Problem tyczy się crashy (Photoshop / Illustrator) i różnego rodzaju graficznych glitchy (do obróbki grafiki) z włączonym OpenCL.

Używam Clovera, SMBIOS dla MacPro5,1, wcześniej iMac14,2 oraz najnowsze webdrivery od nvidii.

 

Czy problem można rozwiązać za pomocą edycji DSDT lub patchując AGPM? Jeśli tak - to jak? :)

Pozdrawiam.

--

Z97 + i4770k + ASUS STRIX GTX970

El Capitan 10.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Capitan ma generalnie problem z OpenCL - nawet na oryginalnych Macach. Objawia się to np. czarnym dokumentem po Image Size w górę w fotosklepie... Poczekaj na update albo zejdz do 10.10.5 - mam tą samą kartę i w 10.10.5 akurat ta karta działa ok. ( za to niestety mój sandisk Ultra II pada pod każdym OSX-em w trybie expresowym ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Capitan ma generalnie problem z OpenCL - nawet na oryginalnych Macach. Objawia się to np. czarnym dokumentem po Image Size w górę w fotosklepie... Poczekaj na update albo zejdz do 10.10.5 - mam tą samą kartę i w 10.10.5 akurat ta karta działa ok. ( za to niestety mój sandisk Ultra II pada pod każdym OSX-em w trybie expresowym ).

 

Dzięki za wsparcie.

Na razie wyłączyłem OpenCL w photoshopie, a Illustrator przestał padać po zmianie SMBIOSa.

Może nowy CC lub update Capitana / sterów nvidii coś pomoże w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Capitan ma generalnie problem z OpenCL - nawet na oryginalnych Macach. Objawia się to np. czarnym dokumentem po Image Size w górę w fotosklepie... Poczekaj na update albo zejdz do 10.10.5 - mam tą samą kartę i w 10.10.5 akurat ta karta działa ok. ( za to niestety mój sandisk Ultra II pada pod każdym OSX-em w trybie expresowym ).

 

A jaką masz wersję webdriverów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogano, 346.03.03f01. U mnie update do 10.11.1 i do tych driverów sporo rozwiązał.  OpenCL w photoshopie ruszył i na razie nie widzę większych błędów. Zauważyłem, że 2 razy po jakimś czasie kursor powariował i nie pokazywał mi np. wilekości pędzla, ale restart programu wystarczył - muszę ogranąć z czym to się zbiega (problem pojawił mi się do tej pory 2 razy i jest mało uciążliwy). Generalnie Strixy są super kartami bo nie kręcą wentylatorami jak nie muszą i mają niezły power - za to Asusowi wielki PLUS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogano, 346.03.03f01. U mnie update do 10.11.1 i do tych driverów sporo rozwiązał.  OpenCL w photoshopie ruszył i na razie nie widzę większych błędów. Zauważyłem, że 2 razy po jakimś czasie kursor powariował i nie pokazywał mi np. wilekości pędzla, ale restart programu wystarczył - muszę ogranąć z czym to się zbiega (problem pojawił mi się do tej pory 2 razy i jest mało uciążliwy). Generalnie Strixy są super kartami bo nie kręcą wentylatorami jak nie muszą i mają niezły power - za to Asusowi wielki PLUS :)

 

A jak masz spory dokument i robisz Image Size na 2x większy?

To znany błąd z OpenCL i Adobe. Mógłbyś zapodać swojego configa na PM lub tu? Będe zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :D Jako, że miałem podobny problem u siebie to wiele stron w google upłynęło zanim znalazłem rozwiązanie. Wydaje się trochę niewygodne, ale działa (przynajmniej u mnie).

 

http://www.tonymacx86.com/graphics/126323-step-step-guide-opencl-cuda-fix-gtx780-titan-gk110b.html

OpenCL działa przy takim rozwiązaniu? To raczej obejście tematu niż jego rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety przeliczyłem się. Crashów jest jakby mniej, ale nadal występują więc wróciłem do punktu wyjścia. Próbowałem też zmieniać kext do internetu, oczywiście nic to nie dało. Pózniej spróbuje w ogóle zablokować komunikację illustratora z internetem i zobaczę czy to coś pomoże. Wątpię, ale tonący chwyta się brzytwy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@womanizer

Przetestuj ostatnią wersję aplikacji Affinity Designer. Zoom działa jak w illustratorze z GPU performance. Za pomocą narzedzia lupka powiększasz/pomniejszasz obszar przeciągając kursor w prawo/lewo. Działa płynnie i nie wiesza się. Narzędzia jak edycja krzywych czy edycja gradientu są o niebo przyjemniejsze w obsłudze niż w Illustratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affinity Designer jest jak najbardziej ok, ale uparłem się na Illustratora ze względu na to, że używam go również w szkole i nie ciągnie mnie do niczego innego. W każdym razie być może trochę przedwcześnie, ale i tak jest nieźle bo od ostatniej godziny crasha nie było. Plik GeForceGLDriver.bundle przywróciłem do stanu pierwotnego, a aplikacją Radio Silence zablokowałem dostęp Illustratora i CEPHtmlEngine do internetu i jak na razie jest dobrze. Tak czy siak zaczyna to trochę irytować, bo nawet nie wiadomo co jest problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.