Skocz do zawartości

haMac NCase M1 v4.0 - czyli jak powinien wyglądać nowy Mac Pro.


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Moduł mam w szufladzie, on pasuje, wymagane jest jedynie trochę fizycznej przeróbki blaszki utrzymującej notabene dysk M.2 a nie kartę WIFI, która trzyma się na śrubce. Z samego WIFI i BT nie korzystam, ale odpaliłem pokładową aby sprawdzić czy działa i działa, więc nie mam jakiegoś ciśnienia aby zrobić tę przeróbkę. Pewnie zrobię jak się wezmę za całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na UniBootX masz konfigurację dla Z97 - to jest to kopia 1:1 (poza moimi personalnymi ustawieniami) tego co używam.

 

 

Ok, Dzięki za odpowiedź - to działa, dorzuciłem tylko kexty dla bluetooth asus BT400.

Myślałem, że jeszcze jakiś jeszcze super-extra-fine-tuning mogę zrobić :D

 

Wcześniej używałem poprzedniej wersji i miałem problem, którego nie mogłem zidentyfikować - nie wszystkie porty USB działały, i to jeszcze nie któreś konkretne, tylko jakby losowo - tak jakby był limit na podłączone urządzenia i kolejnego podłączanego już nie widział. Najgorzej, że nie mogę tego problemu powtórzyć na zawołanie. Teraz użyłem ostatniej wersji - może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mogę zapytać co taki kext robi? Mam identyczny Bluetooth oraz config pod Z97 i działa bez żadnych dodatkowych popychaczy. Jestem ciekawy, co poprawia.

 

Przepraszam - przegapiłem Twój post. Używałem go wcześniej i jakoś tak się ostał.

Rzeczywiście - wywaliłem i działa tak samo dobrze. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd przyznać, ale 4-ry lata od rozpoczęcia tego wątku wciąż chłodzenie wodne czeka na założenie... W między czasie nie/wiele się zmieniało... z kluczowych rzeczy, to 980Ti została zastąpiona 1080Ti w zeszłym roku jak ceny VGA wróciły do normalności po boomie górników. Mam do niej bloki wodne, więc kwestia "tylko i aż" poskładania.

Dziś postanowiłem zmienić dotychczasowy i7-4790K na i7-5775C, przy zmianie jak zwykle czyściłem powietrzem sprzęt i spotkał mnie fackup w nowym zasilaczu Corsair SF600 nie przeżył tego wentylator w zasilaczu.

i7-5775C.jpg

IMG_2913.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 18:54, 314TeR napisał:

Dziś postanowiłem zmienić dotychczasowy i7-4790K na i7-5775C

A powiedz proszę skąd takie postanowienie? Kilku procentowy wzrost mocy, chęć zmiany identyfikacji sprzętowej haMaca, czy po prostu leżał wolny pod ręką i pomyślałeś "czemu nie?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maidenman napisał:

A powiedz proszę skąd takie postanowienie? Kilku procentowy wzrost mocy, chęć zmiany identyfikacji sprzętowej haMaca, czy po prostu leżał wolny pod ręką i pomyślałeś "czemu nie?".

Chyba najbardziej chęć sprawdzenia czegoś nowego... trochę zrobić coś "pod prąd".

Ogólnie zmiana ma być ukierunkowana na poprawę wydajności w grach pod Windows, a nie czystej pracy, bo w syntetykach, i7-5775C jest wolniejszy od i7-4790K, ale znów i7-5775C na standardowych nastawach jest zaskakująco "chłodny". W testach stresowych Malutka Noctua NH-L9x65 na i7-4790K nie dawała rady, szybko dochodziło do throttlingu, a z i7-5775C daje radę. Przy czym tu chodzi o sytuacje ekstremalne, jak np burn test z OCCT, bo w np codziennym użytkowaniu czy grach nawet na i7-4790K maksymalna temperatura nie dobijała do 85 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.