Jump to content

Fajerwerki na MacBookPro9.2 po zmianie RAM-u

Astarael
 Share

Recommended Posts

314TeR, chyba się jednak do Ciebie zgłoszę w kwestii przetestowania Corsairów...

So here is my report: I have bought a 16GB 1600 MHz DDR3 Corsair RAM memory to replace for the former Crucial (16GB) I had. After installation, I ran the hardware test and no issues showed up. I've been working in my MBP for 2 days now with no problems at all. Basically, when I open the lid every morning it works just as it should be, fast and efficient, no kernel panics, no booting issues.

Źródło: http://apple.stackexchange.com/questions/169449/mbp-crashing-after-wake-from-long-sleep-after-yosemite-install

Znalazłem jeszcze świadectwa ludzi o tym, że problem nie występuje, jeśli wyłączy się w preferencjach WakeOnLAN, oraz przed uśpieniem wyłączy się WiFi. Głupie, ale sprawdzę, bom ciekaw.

• 4 weeks later...

Yosemite odstrzelil mi ostatnio dashboard'a,za cholere nie chcial dzialac,nie pomogly naprawy,komendy w terminalu po prostu nic.O dziwo dal rade soft zewn.Onyx,w ktorym wlaczylem dopiero dashboard'a.

Jak widac system jeszcze dziurawy jak ser szwajcarski  :/

Taki update dla ciekawych: od chyba trzech tygodni siedzę na 16GB RAM, tyle że Corsaira, a nie Cruciala (dokładny model podał 314TeR) i działa, nie mam najmniejszych problemów. Nie jestem w stanie póki co stwierdzić, czy po prostu trafił mi się walnięty Crucial (morele nie przyjmują reklamacji), czy coś jest nie tak na linii współpracy tego producenta z Yosemite.

• 5 months later...

Witam

Ostatnio rozszerzyłem u siebie (Macbook Pro 2012) pamięć Ram do 16 Gb, użyłem kości Crucial, nie są to kości dedykowane do Appla, ale od tygodnia je testuje i działają bez najmniejszych problemów i cena też jest bardziej przystępna od modeli dedykowanych. Więc chciałem je polecić osobom szukającym pamięci (cena z linku chyba jedna z najniższych, odbierałem osobiście).