Skocz do zawartości

GPU low-profile


roykovsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
 

przeszukałem już insanelymac, lecz bez większych rezultatów.

Szukam karty graficznej low profile, która by działała pod El Capitan i wspierała rozdzielczość 4K.

 

Idealnie, gdyby posiadała HDMI 2.0, lecz zwykłe HDMI też by mogło być (byleby wspierało 4K choćby i w 30Hz).

 

Jakieś sugestie?

 

Aktualna karta (Radeon 5450) służy wiernie i bez zarzutu, lecz wyczytałem, że nie da rady przez nią puścić obrazu 4K... (w zasadzie to się da - w windows xp można odpalić 4K, lecz już w windows 7 nie). Liczę na cud, że i w OSX też by ta karta obraz puściła, lecz jednocześnie rozglądam się za nową kartą. Nie mam jak sprawdzić, bo zamówionego TV nie mam jeszcze fizycznie w domu.

 

Dzięki wielkie za wszelkie rady.

---

Update: dogrzebałem się na forum do reportów, że NVidia GT 730 (która jest dostępna jako low profile) jest do odpalenia - wspiera ona 4K (30Hz) podobnoż, ale prosiłbym o potwierdzenie jeżeli ktoś ma takie informacje. Jest także GTX 750 Ti, lecz z tego co widziałem na forum, są z nią jakieś problemy. 3cia karta to GT 740, lecz na forum nie odnalazłem żadnej informacji o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po długim szukaniu mogę odpowiedzieć sam sobie. :)

 

Aktualnie nie ma karty low-profile, która by miała HDMI 2.0. Można się pobawić z 930, ale obsługa tylko 30Hz przez HDMI.

 

W związku z tym, właśnie zamówiłem wszelkie części pod nowy build z mocarną GTX 980 Ti (wmawiam sobie, że to dla CUDA ;), ale i pogram chętnie i oko nacieszę na 4K, choć żaden ze mnie gracz). Choć szkoda, bo tamten stary - choć rzeczywiście stary (w stopce) - to całkiem nieźle mi służył (programowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.