Jump to content
krzyssp

[pomysł] spis płyt głównych

Recommended Posts

Hej! Co Wy na to żeby zorganizować gdzieś tutaj spis płyt głównych? Chodzi o to że zazwyczaj jak się szuka w internecie specyfikacji płyt głównych to wyskakują informacje które do budowy Hamaca są zazwyczaj średnio potrzebne, a dokładniej nie ma informacji które są potrzebne. A tak było by wszystko (a przynajmniej trochę) w jednym miejscu, żeby każdy mógł sobie dobrać wedle potrzeb, chodzi oczywiście o takie rzeczy jak karta sieciowa, kodek, wifi/bt o ile płyta posiada, jaki kontroler SATA/USB itp. Co o tym sądzicie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyt jest za dużo aby to ogarnąć sensownie, musisz wiedzieć co jest na płycie. Skoro producent Ci tego nie opisuje, to skąd my mamy wiedzieć? A do tego nowa wersja OS X może wszystko pozmieniać.

 

Jedyne sensowne to opisanie co płyta powinna posiadać aby być kompatybilna, nie mniej i tak posiadanie odpowiednich podzespołów wcale nie gwarantuje, że płyta będzie działać poprawnie. Tu się sprowadza sprawa do testów płyt, każdy z nas ma jakąś i jakąś wiedzę... ciężko, nawet nie wiem jak i kto miałbym przetestować inne płyty aby później dać informację działa nie. Te sprawy często rozgryza się samemu na zasadzie ryzyka, kupujemy nieznany model i testujemy. 

 

W tej chwili jedyne co można skutecznie polecić to przetestowane egzemplarze... a tu wystarczy przejrzeć dział co kupić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten pomysł przekształciłbym  raczej w spis przetestowanych płyt głównych, sam właśnie będę kupował mobo na B150 zupełnie w ciemno i walczył :) Być może będzie to na tyle dobra konstrukcja by polecać potem tutaj na forum, równie dobrze może okazać się wielkim niewypałem. Spis wszystkich płyt pod Z87 troszkę bez sensu bo o nowe modele coraz trudniej a Z97 ogranicza się do dwóch w porywach trzech konstrukcji Asusa. Jak wyżej, warto poszukać w dziale co kupić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.