Skocz do zawartości

samsung 4K + r9 280x


olej7777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Kupilem monitor samsung 28" 4k i radeona r9 280x i mam problem.

1) yosemite nie widzi 4k (konczy na 3200x...) 

2) swichresx daje rade i zmienia mi rozdizelczosc ale

3) nie mam w opcjach systemu skalowania rozdzielczosci interfejsu a na tym bardzo mi zalezy

Yosemite 10.5
gigabythe r9 280x
samsung u28d590d
i7-2600
chimera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak kable DP 1.1 czy 1.2 wszystkie są zgodne z DP 1.1 jak i 1.2 (w necie sporo glupot bywa na ten temat pisanych). W monitorze ustawione DP 1.2 wiec to raczej nie to tym bardziej ze moge ustawic 4k 60Hz a to jest dostepne od 1.2 w górę  :/

Czy problem moze tkwic w identyfikacji sprzętu? bo w "ten mac" mam imac (2011) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym jak i na drugim w botowaniu przez clovera czarny ekran po ladowaniu sterow od karty. Dziala na iMac 12,2 z clovera ale oczywiscie nie ma opcji z 4k zwiekszeniem interfejsu albo dziala na chimerze jako yyy iMac (2001) :/ nie moge tez zlokalizowac pliku konfiguracyjnego chimery pomimo tego ze teoretycznie zainstalowana jest na efi to nic na nia nie dziala dodatkowo nie wczytuje zadnych themow itd... 

no i ekran przez DP 1.2 co troche robi sie czarny na chwilke.

Podam jeszcze pełen konfig

i7-2600
asrock h61MV-itx
8gb ram
samsung u28d590d 4K
gigabythe r9 280x
realtek alc662
lan RTL8111E

nie działa mi jeszcze nagrywarka pod sata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to co chciałem osiągnąć jest natywnie robione w trybie HiRes a tylko takie rozdzialki pokazuje Yosemite. Zapewne nie ma 4K bo i po co gdy wszystko jest zbyt male. Natomiast rozdzielczosci ktore podaje p 1920x1080 to sa skalowanie tej rozdzielczosci do 4K tak wiec monitor pracuje w natywnej a rozdzielczosc odnosci sie tylko do skalowania. Tak wiec wszystko z tego tematu mam. 

Teraz zamierzam usiasc do Waszej wersji clovera i zrezygnowac z Chimery, zrobić świeżą instalkę aby wszystko działało jak trzeba,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.