Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z racji tego że w stopce mam starego poczciwego laptopa (to właśnie na niem zacząłem przygodę z hakiem), na którym udało mi się odpalić i działać na OS X.
Co prawda sprzętu już nie posiadam ale puki mam jeszcze cały config od niego ze wszystkimi plikami oraz pamiętam jeszcze prawie wszystko, więc chciałbym wrzucić paczkę z opisem - może komuś się przyda lub posłuży jako materiał poglądowy..
A więc do rzeczy:
 
 
Sprzęt:
1. Medion Akoya P6612 (MD97110)
2. Intel Core 2 Duo P7350 (napewno z SSE, SSE2, SSE3)
3. Intel ICH9M
4. Brak
5. GeForce 9600 GS 256MB - Wistron
6. ALC663(Realtek)
7. RTL8186/8111C (Realtek)
8. BCM94321MC - Apple '06
9. SATA
10. klawiatura / mysz (gładzik / touchpad) działa w standardzie PS2
 
konfiguracja wyposażona jest w legacy BIOS
 
 

Ogólne informacje dotyczące tej konfiguracji:
Komputer działał na wersjach OS X / Mac OS X: 10.6.3 - instancja, 10.6.8, 10.9+, 10.10+, 10.11.0
 
ALC663(Realtek): odpalimy to kextem Voodoo HDA v0.2.56 - jeśli chcemy mieć panel konfiguracyjny Voodoo HDA to zarządzani dźwiękiem należy zainstalować nowszą wersję (ale nie za nową).. Tym kext'tem odpalimy nawet dźwięk nawet z HDMI (jedynie należy zmienić Format dźwięku na najniższy dla złącza HDMI na najniższy bo inaczej trzeszczy - zmienimy to: Idź -> Narzędzia -> Konfigurator MID Audio).
 
Wi-Fi: W standardzie będzie była karta Intela (nie obsługiwana) więc została dokupiona oryginalna makowa.
 
GeForce 9600 GS 256MB - Wistron: uruchomimy po przez inject w configu.
 
Intel ICH9M: stanadardowo nie obsługiwane prze OS X więc aby działało wszystko ładnie poprawki w DSDT zostały naniesione i sprzęt działa. Jeśli dobrze pamięta ma identyfikację jako ICH8M, a USB - chyba - jako ICH10M.
 
Standard PS2: aby działała klawiatura / mysz (gładzik / touchpad) należy używać kext Voodoo PS2 Controller 1.8.12 - na innych konfiguracjach fiksowała mi klawiatur / mysz (gładzik / touchpad).
 
Co nie działało nigdy:

  • brak wskaźnika do rozjaśniania / przyciemniania matrycy. Samo przyciemnianie / rozjaśnianie działa bez problemu.
  • brak wskaźnika baterii, tzw. wskaźnik działał ale nie pokazywane było czy bateria jest wpięta i jaki procę baterii jest..
  • Z poziomu instalatora jeśli na jednym dysku mam zainstalowanego OS X i Windows czy Windows OS X nie możemy formatować ani zmieniać rozmiaru partycji dla OS X bo kreator partycjonowania się zawiesza.
    Nie mam pojęcia czy to ogólnie spotykany problem bo nie znalazłem informacji na ten tema.
    Z racji napotkanego problemu wspominam o nim ..

    W WERSJI 10.11 NIE WYSTĘPUJE WYŻEJ OPISANY PROBLEM

Inne problemy: czasami zdarzało mi się losowe KP (Kernel Panic) 

 
 
Informacje o paczce P6612:

 

  • W większości miejsc w config.plis zastosowano "#" i "000" (przykład poniżej) należy usunąć "#" i zamiast "000" podstawić własne wartości!!
Przed zmianą:
<key>#Theme</key>
<string>000</string>
 
Po zmianie:
<key>Theme</key>
<string>ios7</string>
  • Aby paczka poprawnie działała należy użyć  HFSPlus.efi - należy go skopiować do drivers64EFI lub drivers64 (mi działało to w obydwóch miejscach).
  • Aby działał nam NVRAM należy podczas instancji koniczyny na HDD zainstalować wszystkie skrypty
  • Po instalacji należy dostosować SMBIO oraz RtVariables -> ROM aby dział nam w pełni system z usługami Apple (Messenger, App Store, iTuns itp. itd.)
  • Z paczki zostały wyrzucone wszystkie zbędne wpisy. Pozostawiono tylko te niezbędne.

 

 

v1.0 najważniejsze informacje:

  • kext'y w katalogu / folderu 10.10, 10.11 użyte do uruchomienia OS X
    • AnyiSightCam -> ustawiono identyfikator dla kamerki aby była wyrywana jako kamera Apple
    • FakeSMC [6.18.1394]-> podstawowy kext wymagany do uruchomienia OS X
    • ACPIBatteryManager [1.53] -> pozwala jedynie wyświetlić ikonę baterii na pasku
    • LegacyAppleAHCIPortIntelICHx [AppleAHCIPort v1.5.2 Intel ICHx]-> odpowiada za wyświetlenie nazwy kontrolera. czyli pokazane będzie np ICH9M, a nie Unknown..
    • RealtekRTL8111 [1.2.2] -> pozwala uruchomić kartę sieciową LAN / Ethernet'
    • VoodooPS2Controller [1.8.12] -> odpowiada za prawidłowe działanie klawiatury / myszy (gładzik / touchpad) w standardzie PS2

w katalogu znajduje się jeszcze VoodooPS2Daemon - szczerze powiedziawszy nie wiem czy jest potrzebny czy nie ale był w patce z VoodooPS2 1.8.12 więc go trzymam w katalogu z kext'ami.

  • config.plist (wersja przystosowana do właściwej instancji czyli dla legacy BIOS)
    • DisableDrivers - wyłączone sterowniki

      FSInject-32, OsxFatBinaryDrv-32, VBoxHfs-32, GrubEXFAT-64, GrubISO9660-64, GrubNTFS-64, GrubUDF-64, Ps2MouseDxe-64, UsbMouseDxe-64, VBoxExt2-64, VBoxExt4-64, VBoxHfs-64, VBoxIso9600-64, XhciDxe-64, OsxFatBinaryDrv-64, VBoxHfs-6

    • w katalogu / folderu ACPI znajduje się DSDT zmodyfikowane (nałożone odpowiednie poprawki).

 

 

 

PLIKI KONFIGURACYJNE

HFSPlus.zip

VoodooHDA 0.2.56.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.