Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poradzilem juz sobie z instalacja leo 10.5.6, lecz mam pewien problem. Po zmianie jezyka z Eng na Polski nie moge otworzyć preferencji w finderze (Finder -> Plik -> preferencje). Finder jakby zamyka sie i otwiera na nowo. Jak rozwiazac ten problem?

 

Instalacja z plytki iPC 10.5.6

 

Konfiguracja

E2160 , Asus P5w DH Deluxe, 7900GS, napedy ATA na Ich7.

 

Kernel Vodoo 9.5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel Vodoo 9.5.0

 

Do tego kernela z gałęzi patchy należy wybrać "seatbelt.kext" inaczej system ma problemy z montowaniem dmg i mogą dziać się dziwne rzeczy... jest o tym napisane w readme przed zainstalowaniem iPC.

 

Teraz możesz albo przeinstalować OS X jeszcze raz wybierając wszystko jak potrzeba, lub ściągnąć i użyć program Pacifist i wyciągnąć ten seatbelt.kext z paczek instalatora i podmienić go w /S/L/E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem system - na applesmbiosefi.kext to samo - dalej preferencje nie dzialaja na polskim jezyku..

 

To nie mam pomysłu - w poniedziałek sprawdzę pewien testowy sprzęt na którym stawiałem w piątek iPC i napiszę czy działają "preferencje". Może walnięte jest iPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było problemu z polskim na iPC

 

Też nie zauwazyłem problemów z:

"O tym Macintoshu"

"Profil systemu" ("więcej informacji" w o tym macu")

"Preferencje systemowe"

ale nie sprawdzałem Finder -> Preferencje... jeśli dobrze zrozumiałem thms, to chodzi Ci właśnie o to.

 

gdzieś kiedyś kalyway lub ToH wywalał mi preferencje ale to był 10.5.

Raczej ToH - tam nie było jak dobrze pamiętam zmodyfikowanego SMBios, a to on powodował wywalenie profilu systemu... to były czasy pionierskie, a ToH był pierwszą dystrybucją dla ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było problemu z polskim na iPC

 

Też nie zauwazyłem problemów z:

"O tym Macintoshu"

"Profil systemu" ("więcej informacji" w o tym macu")

"Preferencje systemowe"

ale nie sprawdzałem Finder -> Preferencje... jeśli dobrze zrozumiałem thms, to chodzi Ci właśnie o to.

 

gdzieś kiedyś kalyway lub ToH wywalał mi preferencje ale to był 10.5.

Raczej ToH - tam nie było jak dobrze pamiętam zmodyfikowanego SMBios, a to on powodował wywalenie profilu systemu... to były czasy pionierskie, a ToH był pierwszą dystrybucją dla ludzi...

 

Tak dokladnie o Finder -> Preferencje (tylko na jezyku polskim), zauwazylem jeszcze ze w "Preferencje systemowe" jak chce wejsc w ustawienia myszy to nie otwieraja sie one, musze wejsc np w opcje regionalne, wrocic a dopiero podem ustawienia myszy i klawiatury. Objawy nie wystepuja na j angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać walnięty jest język polski w tej dystrybucji... Widziałem wiele takich "krzaczków" w różnych dystrybucjach... i nic mnie nie zdziwi... Jak chce się mieć dobrego Hac'ka to trzeba go stawiać z Retail'a wtedy wiadomo na 100% że wszystkie pliki są oryginalne i nie zmodyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą sprawdziłem XxX 10.5.6... o wiele lepiej wygląda jeśli chodzi o "dodatki" (sterowniki, patche, etc), ale nie ma w nim polskiego języka... trzeba znaleźć i zainstalować sobie polish.pkg... niestety XxX ma tę samą przypadłość... nie można uruchomić preferencji findera jeśli się ustawi polski jako podstawowy język. Dodatkowo zauważyłem że i w iPC i w XxX sypią się preferencje klawiatury i myszy... testowałem oba systemy na sprzęcie dość leciwym z złączami PS/2... może to ma związek... Trzeba by zainstalować iPC/XxX bez kextów do PS/2 i zobaczyć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o distro iPC OSx86 10.5.6 to wyszła łatka PPF3 ktora przy instalacji daje możliwość instalacji Findera z wersji 10.5.5 tylko po wybraniu w opcjach języku polskiego nie spolszcza findera w 100% to jest tylko ten minus i zaleca się aby wrzucić wszystkie łatki zaczynając od PPF1,PPF2 i PPF3 czyli pokoleji i dodali chyba zbugowanego VoodooPower :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR Jednak jest tak jak mówisz czyli preferencje findera sie wywalają na języku Polskim na angielskim nie ma tego problemu co do myszki i klawiatury to jak kilkniemy na preferencje tych urzadzeń nic sie nie dzieje ale jak klikniemy jeszcze raz to sie otwierają tylko myszka i klawiatura wystepuje 2x razy :/ Odnośnie w/w objawu Findera jest łatka PPF3 do tego distra, ale rozwiązanie jest dziwne bo zamiast naprawić ten bug dodali Findera z wersji 10.5.5 :-/ po wybraniu jezyka polskiego nie ma problemu z finderem i narazie nie zauważylem z myszka i klawą w preferencjach ale finder nie jest spolszczony wtedy w 100% no i jescze dodali VoodooPower zbugowany bo jak to wybiore nie chce mi leo wstac tylko zwiecha i koniec :-(

 

To wtedy jakie zastosować lekarstwo na findera ? Ustawić preferencje na jezyku angielskim i przełaczyć na polski ? przetestuje czy zadziła taka opcja :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej postawić samemu Retail'a tylko że na AMD chyba się nie da :-(

 

To już pytanie do znawców tematu i posiadaczy AMD...

Na pewno musisz zmienić jądto Vanilla na kompatybilne z AMD, czyli najlepszy by było Voodoo/XNU 9.5.0 + SeatBelt.kext z 10.5.5... czy coś więcej trzeba zmieniać w AMD jeszcze dodatkowo, nie mam pojęcia... poczytaj, poszukaj na insanelymac, w googlu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.