Skocz do zawartości

Wasze opinie na temat iPhonów


Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ceny 7 będą na początku kosmiczne, natomiast Apple podobno szykuje wielkie zmiany i nowości wraz z wydaniem nowego iPhona. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na nowy telefon ;) Mi osobiście nie podoba się design iPhona 6 i 6s, w moim odczuciu jego tył wygląda jak taka tania plastikowa zabawka.  O wiele lepiej prezentował się iPhone 5s i myślę, że iPhone 7 również będzie się prezentować lepiej, niż iPhone 6/6s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyrobami Apple jest problem... kupujemy jak cena robi się normalna i bardzo szybko potem okazuje się, że kupiliśmy model z poprzedniej generacji... bo wszedł nowy :)

Taki model sprzedaży... ale według mnie to tylko telefon. Wygodny telefon :)  A rozsądni użytkownicy zakładają na plecki osłonę, polecam to zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że cieszę się, że nie kupiłem iPhona 6. Męczyłbym się z 1gb ramu oraz bardzo mało wytrzymałą konstrukcją (ja jak kupuję telefon, to nienawidzę nosić case'ów, albo ewentualnie noszę takie bardzo cienkie). Brakowałoby mi również androidowego roota i programów typu Lucky Patcher :P A jak dla mnie, jest to duża zaleta androida (jailbreak na iOS ma o wiele mniej możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj - 9-ty system... ja zarówno na 5s jak i nawet na nowym 6s widzę mikro przycięcia systemu... Faktem jest że iOS 8.x chodził płynniej, ale z drugiej strony wygląda na to, że te mikro przycięcia nie są z winy "słabego" sprzętu a jeszcze jakiegoś bug'u w samym iOS. 

 

Co do obudowy, wcześniejsze telefony zawsze nosiłem w skórzanych wsuwkach Krusell, ale po tym jak iP 5s jest dosłownie papierowy zmieniłem podejście... jedna gleba i masz po telefonie. Moja kobieta załatwiła na amen dwa i5 5s w ten sposób, co z starszymi modelami po prostu nie miało miejsca. Od tamtej pory obowiązkowy bumper + jakieś zabezpieczenie ekranu. Mi osobiście przypadła do gustu obudowa Spigen + dobrane szkło na ekran. Rezultat, to każdy mm powierzchni telefonu jest zabezpieczony, obudowa ma testy militarne potwierdzające, że gleba na beton z wysokości 1,2m nic nie zrobi telefonowi więc teraz jestem spokojny, a dodatkowo poprawiony uchwyt. Nie przejmuje się że spadnie w aucie na podłogę jak wyjmuję z kieszeni, czy w innej sytuacji. Szkło jest najwyższej jakości, ma super warstwy oleofobne i w odczuciu niczym nie różni się od smyrania prawdziwego ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mi sie po prostu znudziło grzebanie w Androidzie  - to chyba kwestia gustu, kiedyś nie wyobrażałem sobie telefonu bez custom romów :D

Tu nie chodzi o samo grzebanie, dzięki Lucky Patcherowi (który korzysta z roota) mogę np. usuwać sobie irytujące reklamy z aplikacji i wieele więcej :P lubię również takie drobne możliwości, jak zmiana czcionki w telefonie na ładniejszą, zmiana emoji itp. A custom romu nie zamierzam instalować, bo akurat na moim tel jest czysty, nie zamulający android, gorzej jest np. z Samsungami, gdzie obowiązkiem jest custom rom, bo ich nakładka systemowa strasznie muli...

 

Co do iPhonów, moja przyjaciółka ma iPhone 5, chciała kupić sobie iPhona 6, idzie do sklepu, bierze go do ręki i takie "boże, to wygląda jak plastikowa zabawka" i rezultat jest taki, że została przy swoim ip5 i czeka na premierę ip7. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do iPhonów, moja przyjaciółka ma iPhone 5, chciała kupić sobie iPhona 6, idzie do sklepu, bierze go do ręki i takie "boże, to wygląda jak plastikowa zabawka" i rezultat jest taki, że została przy swoim ip5 i czeka na premierę ip7. :P

 

 

według mnie ostatni ładny iphone to 4/4a, 5 wygląda ładnie, ale wersja gold / silver, ta ciemna to taka z 4Liter , podobnie 6/6s jedyne te jaśniejsze mi przypadły do gustu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 9-ty system przede wszystkim ma tryb DND z możliwością automatycznego ustawienia, wreszcie mnie handlowcy sprzedający kapustę czy inny rewelacyjny kredyt nie budą o 7-dmej rano, kiedy to położyłem się np 2h wcześniej kończąc pracę. Z innych drobiazgów które dostrzegłem, to powrót do poprzedniej aplikacji, np otwierasz link w mailu i przerzuca Cię do safari, to w safari widzisz na górnej belce z jakiej aplikacji skoczyłeś i masz do niej prosty powrót, wystarczy kliknąć na ten znacznik. 

 

Co Ciekawe - od miesiąca mam 6s i na nim obserwuję też taki mikro-przycięcia jakie widziałem na 5s, więc być może to nie wina samego 5s a coś skopali w optymalizacji samego softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przesiadłem się z iPhone 5 na 6s plus - różnica w działaniu jest nie do opisania. Ludzie narzekają, ze bateria jest słaba - dla mnie jest rewelacyjnie. Całe dnie spędzam za kołkiem, telefon podłączony ciagle pod Bluetooth w aucie + muzyka ze spotify + sygic, na koniec dnia telefon ma jeszcze około 40% bez doładowywania w ciagu dnia. Przesiadka jak najbardziej udana :-)

 

Jedyne czego mi ciagle brakuje to szybszego dostępu do włączania danych komórkowych, mogliby wykorzystać chociażby ta funkcje 3D Touch na ikonce od ustawień, ewentualnie gdzieś w dolnym rozwijanym pasku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.