Skocz do zawartości

Fusion Drive SSD + SSHD (hybryda)


BrT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat więc jest tu.

 

Chcę zbudować FusionDrive z dysków SSD Intela 480GB oraz Samsung 1 TB hybrydowego.

 

O ile większej prędkości niż na zwykłym HDD się nie spodziewam to zastanawiam się czy będzie zysk jeśli postawie partycje BootCamp i zainstaluje na tej partycji Windowsa, 7 albo 10?

 

Znalazłem info, że w takim wypadku partycja BootCamp zostanie utworzona tylko na HDD więc jakiś tam zysk powinien być. 

Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie ten numer dla Windows. 

 

Fusion Drive to połączanie logiczne dwóch partycji a nie dysków... w przypadku OS X łączysz partycję z SSD z partycją z HDD. Dla Windows musisz mieć partycję w innym formacie i nie będzie ona  w żaden sposób łączona z FD bo i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Właśnie skończyłem instalację ale dużo kombinacji. Po pierwsze robimy Fusion Drive i tu pierwsza uwaga; SSD musi być zainstalowany w drugim slocie MacBooka (tam gdzie był napęd DVD) czyli jako /dev/disk1, jeśli będzie na /dev/disk0 nie będzie chciał wystartować. Po utworzeniu FusionDrive tworzymy w BootCamp partycję dla Windows, która zostanie utworzona na HDD (w moim przypadku na SSHD). Teraz wyłączamy komputer i musimy fizycznie odpiąć SSD, inaczej Windows nie będzie mógł utworzyć dla siebie partycji. Po odpięciu dysku instalujemy Windowsa z utworzonego w BootCamp klucza USB, wyłączamy laptopa i składamy do kupy.

 

Próbowałem na Win7 i Win10.

 

PS. W przypadku Windows 10 trzeba uruchomić go w trybie MBR (czyli trzymając ALT, i wybieramy "Windows" zamiast "Boot EFI"), w trybie GPT nie można utworzyć partycji dla systemu. Windows 7 instaluje się, chyba, zawsze w MBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Osobna partycja, ale o to mi chodziło. A pisząc o zysku na wydajności miałem na myśli to, że Windows będzie na dysku SSHD, a nie na FusionDrive. Zastanawiałem sie tylko czy da sie w ogóle tego Windowsa zainstalować jak ma sie FD.

 

I jest jeden minus, w bootcamp przy wyborze systemu mam teraz dwie partycje FD ale działa tylko jedna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.