Skocz do zawartości

Modyfikowanie komputera pod EL Capitan'a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu próbuję uzyskać działający komputer z os x'em, zaczęło się od wielu prób instalacji na aktualnym sprzęcie, potem kombinowałem z kupnem oryginalnych maków. Ostatnio myślałem nad kupnem mac'a pro 1,1 ale jak zobaczyłem jaki jest cyrk z kartami graficznymi, odpuściłem sobie.

Wczoraj sprzedałem mojego ukochanego fermiego (gtx 560), który pod obciążeniem się wyłączał (o problemach ze sterownikami wolę nie wspominać) nawet po zmianie radiatora i temperaturach 50*C.

Mam do wydania 1000zł (przez ten rok zaoszczędziłem 900zł).

Moja aktualna konfiguracja to:

1. Gigabyte P31-ES3G

2. Intel Core 2 Quad Q8200 2,33GHz, obsługuje MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1 i EM64T

3. Intel ICH7

4. -

5. Jak na razie Radeon x1300 256mb (ała)

6. Creative Xmod (kompatybilna z OS X, USB), oraz Realtek ALC888 (zintegrowana nie będzie używana), będę kożystał też z dźwięku HDMI w karcie graficznej.

7. Realtek 8111C

8. -

9. Nagrywarka IDE, dyski sata (kupię 120gb ssd na osx'a a 640gb będzie na windowsa i dane)

10. Klawiatura i myszka USB (klawiatura przez przejściówkę ps2 na usb)

I pamięć ram 2x2gb ddr2.

W komputerze planuję wymienić: obudowę (zmieszcze się do 100zł, już nawet wiem jaką), kartę graficzną (mam na oku gigabyte radeon 7870 windforce 2gb za 420zł), dodać 2x2gb ram ddr2, kupić kartę usb 3.0, dodać dysk ssd 120gb i NAJWAŻNIESZE: Kupić nową płytę główną.

Mam parę pytań na temat karty usb 3.0, karty graficznej i płyty głównej:

1. Jaką polecacie tanią kartę usb 3.0 kompatybilną z osx'em

2. Co sądzicie na temat tej karty, nie będzie wariować jak mój 560? dobrze współpracuje z osx'em? co z dźwiękiem na HDMI pod mac'iem?

3. Jaką polecacie w miarę tanią (mniej niż 200zł) płytę główną pod socket 775 o rozmiarze atx, z 4 slotami na pamięć ram ddr2, dobrym chłodzeniem mostka północnego, kompatybilnej z os x'em i moim procesorem, chciałbym też podkręcić mój procesor na 2,5 ghz.

Wszystkie części mogą być używane. Podawajcie linki na olx albo allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym poszedł inną ścieżką. Wydaje mi się, że więcej zyskasz sprzedając aktualne części i kupując trochę nowsze. Jakiś i3 na Ivy Bridge, do tego mobo Asusa/MSI na Z77, 8 GB RAMu DDR3, jakaś dGPU i SSD (np. Crucial MX200 lub Samsung 850 Evo) + zasilacz (Corsair CX430?). Dostaniesz trochę większą wydajność + mniej problemów na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam 450w, zalman zm-450gs, części próbowałem sprzedawać, ale nie znalazłem kupca :(

Wolę zostać na 775, jak będę zmieniał mobo, ram i proca to już na jakąś przyszłą i5 i ddr4 :)

Po prostu chciałem się dowiedzieć, czy płyta Gigabyte P35-DS3P i Radeon 7870 będą działać na os x'sie bez specjalnych kombinacji i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zamieniasz siekierkę na kijek. Żaden gigabyte dla Core 2 Duo nie był udaną kosztrukcją dla OS X, wieczne problemy z USB, łataniem DSDT itp itd. Tu dodatkowo nawet nie masz AHCI, SATA III, co byś nie zrobił uważam, że tej platformy nie warto reanimować.

 

Części sprzedajesz na pniu - wystawiasz na alledrogo od 1zł i masz po 7-dmiu dniach kasę... ile zobaczymy, ale ważne że opchniesz wg mnie nierozwojowe podzespoły. 

 

Najsensowniej obecnie by było złapać coś na Haswelu, jakąś najprostszą i3 z HD4600 i kompatybilną płytę, najlepiej na Z87 lub bo i tak Ci nie zależy na Audio pokładowym, to na Z97. iGPU odpalisz, więc kwestia VGA Ci odpada. Na płycie masz działające USB 3.0 i to bezproblemowo, do tego masz wydajne SATA III do dysku SSD. Pamięci DDR3 są o wiele tańsze niż DDR2, a później taka platforma jest o wiele bardziej rozwojowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-280X-vs-Radeon-HD-7870(na dole, np crysis 3), z tego co widzę to nie wypada źle w porównaniu do karty o 500zł od niej droższej. I pierwszy raz słyszę o problemach z ati w el capitan, przynajmniej seria 7 jest wymagana do obsługi metala. Za tą samą cenę mam gtx 660 który jest od niej gorszy, http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7870-vs-GeForce-GTX-660 . Z resztą znam osobę która ma ją sflashowaną do mac'a pro 3.1 i działa mu bardzo dobrze. Szukałem w googlach i nic nie piszą o problemach z tą kartą http://scr.hu/7rit/zi262
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz karty do gier czy do OS X? 

 

http://hamac.pl/topic/11956-problemy-ze-sleepem-na-kartach-atiamd-radeon-r9-270x280x-i-innych/

 

Cena to nie wszystko. Jak myślisz czemu w teorii identycznie wydajnościowe karty kosztują tak diametralnie różnie? Różnica nie bierze się bez powodu, jedne działają OK i mają dobre sterowniki zarówno dla win i OS X, a drugie już niestety nie... kiedyś ATI robiło rewelacyjny sprzęt, ale od serii HD4xxx niestety jest to zjazd w dół... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego i do tego. Myślę że odpuszczę sobie el capitana aż nie naprawią tego sleepu i zainstaluje yosemite'a. Po za tym nigdy nie miałem problemów ze sterownikami od amd/ati (seria 6, x1300, 9800 pro), zaś pod nvidią problemów miałem masa, zaczynając od crashowania się sterowników (słynne: "sterownik przestał odpowiadać"), kończąc na samoczynnym wyłączaniu się karty przy odpalaniu czegokolwiek na fullscreenie. Jak na razie mam dość nvidi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nie ma sensu... szukasz tylko potwierdzenia, bo decyzję podjąłeś. To Ty będziesz się bujał z tymi gratami nie my... 

 

My możemy Ci tylko napisać, że graty jakie wybrałeś są wybrane źle pod kątem OS X i nie piszę tylko o VGA, a pozostałych, np wymiana płyty czy dokładanie pamięci DDR2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, karty jeszcze nie kupiłem, chciałem tylko sprawdzić czy naprawdę jest taka zła pod os x'a. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5864905405&ref=last-visited#thumb/7ta była by dobra? chodzi mi tylko żeby nie chodziła pod obciążeniem jak suszarka, albo temperatury dochodziły do 100*c, bo nie chcę popełnić tego samego błędu co ostatnio. Tego giabyte'a chciałem kupić dlatego że miał bardzo dobre, wydajne i ciche chłodzenie, do tego był o 60zł tańszy i wydajniejszy, ale jak ma takie wielkie problemy z os x'em to sobie go odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to jedną z najlepszych kart jakie montowałem w kontekście wyważenia - nadawała się i do gier i do OS X, to był ASUS GTX 760 z chłodzeniem Direct CU II. 

 

Karta mała, cicha, wydajna, posiadająca bios UEFI i absolutnie bezproblemowa w OS X. Tylko to pewnie sprzęt już poza Twoim zasięgiem cenowym. Jeśli ta karta jest dla Ciebie za droga, to polecam jakiegoś innego GTX'a - świetnie sprawdzają się chłodzenia, ale tylko ASUSa Direct CU. Jak kupujesz VGA - upewnij się, że karta ma już UEFI BIOS lub JEST dostępna aktualizacja... niestety do któryś ASUSów 660 lub 660Ti nie ma... 

 

Potem do tego wymień bebechy na Z77 lub wyżej, najlepiej Z87, jak będziesz miał w VGA UEFI GOP, to komp będzie Ci wstawał w parę sekund na SSD.

 

PS W grach ATI/AMD też już nie bryluje... brak obsługi wielu funkcjonalności, coraz większa powszechność physx, jak dla mnie obecnie kupno  ATI/AMD pod kątem gier i OS X to wtopa... jedynie ma sens dla osób które bardzo dużo kodują w Final Cut X, bo tam OpenCL na ATI/AMD działa lepiej niż na NVidii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o socketcie 1366?

 

Do uruchomienia z reguły na wypasie - modele ASUSa... ale... no właśnie... 

1. Zawsze konieczne DSDT aby w ogóle nawet sensownie zainstalować OS X.

2. Modele inne niż ASUSa cierpią na problemy z synchronizacją rdzeni

3. Nie spotkasz na nich ani USB 3.0 ani SATA III

4. Droga i energochłonna platforma

 

Moim zdaniem spokojnie coś znajdziesz z 1155 lub najlepiej z 1150 co jest wydajniejsze, ma sprawnie działające USB 3.0, energooszczędne, ciche, ma porty SATA III intelowskie do których podepniesz SSD i system będzie śmigał o wiele szybciej nawet na słabszym CPU niż na pozornie mocniejszej 1366. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.msi.com/product/motherboard/P67AC45_B3.html#hero-specification co sądzicie o tej płycie?

Na moje potrzeby idealna, ma 3x pci na dole (obok siebie, nie blokuje ich karta graficzna), 1x pci-e x1 nad złączem pcie x16 na kartę graficzną. Ma usb 3.0 ze złączem na front panel i firewire 400 też ze złączem na front panel. Do tego 4 wejścia na ram ddr3 i chłodzoną sekcję zasilania. Sata 3 też jest, 2 złącza mi w zupełności wystarczą.

Teraz kwestia os x'a, nadaje się? będą jakieś problemy?

Ps. karta grafiki już zamówiona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.